Skocz do zawartości
Signarus

Ile karmić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam skromną obsadę ale zastanawiam się ile jej dawać papu bo nie chcę przekarmić ale też nie chcę żeby pływała głodna :wallbash:

Jak na razie mam:

Amphiprion polymnus- 2szt

Chromis viridis- 3szt

Rozgwiazda piaskowa- 1szt (zauważyłem że mi już zaczyna chodzić po szybie :crybaby:)

Krewetka czyszcząca- 1szt

Jeżowiec Diadema- 1szt

Krab elegans- 1 szt

Slimak turbo- 2szt

Karmie 1/2 kostki dziennie (w sumie 5 różnych, dziennie inna kostka) + 2,3x w tygodniu kostka czerwonego planktonu ale czy to nie jest za mało?

Co polecacie na zakup w kolejnej partii bo myślałem nad:

-krab mitrax

-10x turbo

-krewetkę czyszczącą

-2x krewetka szkarłatna

-jakaś babka kopiąca tylko jaka?

Pozdrawiam Mateusz


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na zakup w kolejnej partii bo myślałem nad:

-krab mitrax

-10x turbo

-krewetkę czyszczącą

-2x krewetka szkarłatna

-jakaś babka kopiąca tylko jaka?

Pozdrawiam Mateusz

Poco ci 10x turbo ?

Chyba ze ci się podobają bo one mało i niedokładnie jedzą glony.


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mało jedzą ale lubię ślimaki małże i tekie tam :thumbup:


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poco ci 10x turbo ?

Chyba ze ci się podobają bo one mało i niedokładnie jedzą glony.

To które jedzą dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie kraba percon gibbesi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny na glony jest pan/pani Dolabelle


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do babki polecam krewetke pistoletowa :) dogadają sie napewno, a wyglądają razem duuużo fajniej niż sama babka ;) u mnie babka i krewetka z dwóch różnych zbiorników, dogadały sie po ok 2 dniach ;) i teraz siedzą razem :D

ja przy obsadzie

-mandaryn

-salarias

-3x krewetka seticadeta

-kreweta czyszcząca

-jeżowiec

-rozgwiazda

-2x rurówka

-masa ślimaków (5xturbo, 11 jakieś małe, 1x nassarius)

karmie 1/3 rano, a wieczorem po zgaszeniu światła karmie 1/3 kostki czerwonego planktonu, tez sie zastanawiam, czy czasem nie przekarmiam . . .

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 błazny 7 krabów 4 tectusy 2 turbo (+ kupa maluchów) czyszczącą i wundermani i cały ten zespół karmię 1 kostką do tego leje fito po zgaszeniu światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarus, dobrze karmisz, ale 3xw tyg. plankton to moim zdaniem za dużo.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarus, dobrze karmisz, ale 3xw tyg. plankton to moim zdaniem za dużo.

to jak często karmić planktonem ?

(1/3 kostki dziennie to zdecydowanie za dużo ?, po zgaszonym świetle przy wyłączonym odpieniaczu)

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarus pisze, że ma skromną obsadę. Z wymienionych przez niego zwierzaków żaden nie potrzebuje dokarmiania planktonem. Dla rozgwiazdy lepszy będzie kawałek ryby lub mrożonki zakopany pod nią w piachu. Chyba, że ma dużą obsadę koralowców i filtratorów.

Jeżeli nie masz kłopotów z parametrami, to możesz dalej dawać 1/3 kostki, byle był zjadany przez zwierzaki inne niż aiptasje i majano ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Poco ci 10x turbo ?

Chyba ze ci się podobają bo one mało i niedokładnie jedzą glony.

Jak masz 1 czy dwa to mało niedokładnie jedzą. To tak jak z koszeniem trawy - 100 hektarów pola ręczną kosą też nie da się "dokładnie" skosić. Jak będziesz miał 200 ślimaków Collonista albo Diodora do tego ze 100 Euplica i 20 turbo to gwarantuję ze glonów nie będzie.

karmie 1/3 rano, a wieczorem po zgaszeniu światła karmie 1/3 kostki czerwonego planktonu, tez sie zastanawiam, czy czasem nie przekarmiam . . .

Za mało karmisz jak na taka obsadę. Jeśli chcesz tak mało karmić to zmniejsz obsadę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarus pisze, że ma skromną obsadę. Z wymienionych przez niego zwierzaków żaden nie potrzebuje dokarmiania planktonem. Dla rozgwiazdy lepszy będzie kawałek ryby lub mrożonki zakopany pod nią w piachu. Chyba, że ma dużą obsadę koralowców i filtratorów.

Jeżeli nie masz kłopotów z parametrami, to możesz dalej dawać 1/3 kostki, byle był zjadany przez zwierzaki inne niż aiptasje i majano ;)

parametry mam :

-kh - 10,6

-no3- ~2

-po4- 0

natomiast zbiera mi się syfek na piasku i skałach (coś takiego jak w słodkowodnym, nie wiem, gówna czy co)- jak ruszę piaskiem to wszystko leci w gore, i zaraz opada. . .

Za mało karmisz jak na taka obsadę. Jeśli chcesz tak mało karmić to zmniejsz obsadę.

ile powinienem karmić ?

korali/szczepek tez już mam dość sporo +/- 20

korale:

-xenia

-sinularia

-capnella

-capnella druga odmiana

-pseudogorgonia

-sarcopython 4x (różne odmiany)

-euphillia

-calueastre

-montipora

-zoa2x (dwie odmiany)

-grzybki 4x odmiany

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie jest ważne tylko ile - najważniejsze jest to żeby karmić dobrym pokarmem. Dla mnie podstawowym pokarmem jest cyklopeeze a do tego dodaję ikrę, lasonogi, widłonogi [mrożone cyklopeeze i czerwony plankton] , fitoplankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MixEEr, część Twoich koralowców można dokarmiać, ale nie jest to konieczne. Ja szczerze mówiąc nie widzę u Ciebie zwierzaków, które miałyby głodować przy 2/3 kostki dziennie. Twój Salarias i mandaryn przyjmują mrożonki? Poza tym masz same krewetki, ślimaków, jeżowca do mrożonek nie licz (rurówek w zasadzie też).

Swoje 5 ryb, kilka krewetek + masę korali, rurówek i kilka ukwiałów karmię średnio 0.5-1 kostką dziennie + 1-2 x w tyg. wrotka lub pokarm dla korali/filtratorów, czasem zamiast mrożonek dostają spirulinę lub nori. Skoro u Ciebie 2/3 kostki dziennie to za mało, to moje zwierzęta już dawno powinny być na wiecznej rafie...

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiam się ile powinienem karmić. Karmię jak ma czas i chęci. Zawsze dwa razy dziennie po kostce z woreczka na lód mieszanka owoców morza i ikry od wędkarzy (własnej produkcji). Do tego dochodzi co dwa dni przy niebieskim oświetleniu - 1/2 kostki ikry morskiej i/lub 1/2 kostki IT plankton czerwony / zielony. Borsuk codziennie ok 10 cm2 wodorostów Wakame. Z raz dwa razy/ tydzień karmię borsuka ekstra, podając rozmrożoną kostkę j/w tylko dla niego za pomocą pesety - wiem w tedy że jest najedzony. Wszystko znika błyskawicznie. Po 20 minutach nie ma śladu po karmieniu. Czasami towarzystwo dostaje po dwie kostki IT jako obiad.

Obsada:

Borsuk

Salarias

2 Błazenki

4 Chomisy

2 Sphaeramia - "piżamki"

4 kraby pustelniki

krabporcelanowy,

rozgwiazda piaskowa - raz w tygodniu dokarmiana do piachu,

wężowidło,

krewetka czyszcząca,

kilkanaście sporych wieloszczetów.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

rozgwiazda piaskowa - raz w tygodniu dokarmiana do piachu,

.....

Możesz rozwinąć ten temat? Mam taką od niedawna ale jeszcze jej nie karmiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć ten temat? Mam taką od niedawna ale jeszcze jej nie karmiłem

Strzykawka, kawałek wężyka i wstrzykujesz trochę rozmrożonego papu w piasek.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się dziwię takim tematom, serio :) przecież 99% z nas przeszło ze słodkiego na słone, tam wiedzieliśmy ile karmić, a tutaj już nie? Przecież to zwierze i to zwierze, zasady są takie same, ja uważam że karmić należy "na czuja", przeciez każdy ma jakieś "oko" i widzi kiedy jest za mało, kiedy za dużo, a kiedy w sam raz, zaufajcie sobie :welcome:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem pisać ze to widać czy ryba głodna i che wyskoczyć z akwarium i podbić do lodówki , czy leży spasiona i ogląda telewizje.... :)

A Ta strzykawka w piasek to co to za pomysł? Nie boisz się ze ci w tym piasku uzbiera sie bomba po4 I wysadzi baniak w powietrze?

Nie wiem ilu z was tak robi ale ja bym się bał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rybach łatwo poznać zagłodzenie, ale po krewetkach i koralach już trudniej...

Zachu, sporo osób tak karmi rozgwiazdy piaskowe w mniejszych zbiornikach lub baniakach ze świeżym, jałowym jeszcze podłożem. Inaczej zwierzaki głodują. O PO4 z jedzenia w piachu nie ma się co martwić. Jeśli w akwa są nasariusy, wieloszczety czy krewetki to szybko się uwiną z niezjedzonym przez rozgwiazdę pokarmem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się dziwię takim tematom, serio :) przecież 99% z nas przeszło ze słodkiego na słone, tam wiedzieliśmy ile karmić, a tutaj już nie? Przecież to zwierze i to zwierze, zasady są takie same, ja uważam że karmić należy "na czuja", przeciez każdy ma jakieś "oko" i widzi kiedy jest za mało, kiedy za dużo, a kiedy w sam raz, zaufajcie sobie :welcome:

Masz rację ale nie do końca :) karmienie w słodkim i słonym to raczej zupełnie inna bajka głównie dla tego że w słonym mamy spory przekrój stworków do wykarmienia i z reguły im dziwniejszy stworek tym ma dziwniejsze upodobania. W słodkim akwa tego nie ma - ryby/krewetki i ślimaki które z reguły się tępi a nie dokarmia :).

Natomiast zgodzę się z tobą że karmienie każdy powinien robić "na czuja" a nie z wagą i miernikiem a efekty złego karmienia doskonale widać po kondycji zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.