Skocz do zawartości
Filavandrel

Atman - At 306 pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poniewaz szukam papy obiegowej a nie chce wydawac 200 zl :) moj wybor padl na pape Atmana AT 306 (2000l/h)

i mam pytanie czy ktos ma/urzywa/urzywal/widzial w dzialaniu ta pape? jaka jest wasza opina na temat w/w sprzetu no i czy nadaje sie do akwa morskiego :)

na razie jedyne info jakie znalazlem w necie googlujac to cena w sklepach netowych i to ze czesto stosuja ja ludzie do blokow wodnych do chlodzenia kompow (nawet sobie chwala ze cicha - ??)

natomiast nie umialem znalesc zadnych innych informacji (jaki trzpien? ceramiczny/metalowy??)

za info i opinie z gory dziekuje i pozdrawiam


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka pompe jest dobra ale troche buczy ale tak to jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa ma ceramiczna os, mam ja do odpieniacza Super za ta cene


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem ją zastosować w odpieniaczu Weipro. Pompka niezła ale trochę słaba. Zgadzam się z Darkiem S - za taką cenę trudno o lepszą (mowa o nowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ja wlasnie do weipro - i po jeszcze malych modyfikacjach pracuje super. Jako obiegowa sie nadaje do akwa z panelem. Do tych z sumpem nie bardzo bo słabo podnosi i ma duże straty na wysokosci, wiec nie pociagnie, chyba ze ktos ma akwa np 100 ale z sumpem wtedy imo tak, wydoła.

Jako obiegówki do akwarium z sumpami lepiej kupować pompy mające większego "kopa" czyli dużą zdolność podnoszenia w rzeczywistosci a nie wirtualnie na pudełku


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu się z nim zgadzam:)

Jakie modyfikacje? Pytam tylko z ciekawości bo nie sądzę żebym zrezygnował z wirników igiełkowych w odpieniaczach, chyba że DD okaże się lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info :D

@Darek S jakie modyfikacje w niej zrobiles ??

no i mam pytanie akwa bedzie 60 l +54l sump (lacznie jakies 100l wody) wysokosc podnoszenia 1m max 1.2 m czy wydoli na obiegowa w takim systemie ???

pozdr


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta pompke i do Weipro SA2011 NIE NADAWALA SIE.

Za slaba.

Tzn. moze jakby Venturii byl innej produkcji niz chinskiej to moze, moze ...

Pracowala u mnie ponad rok i nic jej nie bylo. Siedziala calkowicie zanurzona w akwarium, a i tak bylo ja troche slychac.

Do skimera to tylko igla,

a sama pompka jest ok. chociaz wg mnie to jej rola raczej jakas pomocnicza niz glowna.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pompke...

w prztpadku panela bądz sumpa na tym samym poziomie to będzie oki ale jak chcesz nią podnieść wode na metr to marniutko....

Jak ją testowałem to podniosła wode na 1,4 m ale ledwo się sączyło.

A poza tym pompka fajna jak za tą cene...ja jej użyje w panelu:)

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nowego Atamana kupilbym uzywana AM OR 3500.

Power zupelnie inny. Co prawda wymiary tez, ale nie mozna miec wszystkiego.

No i podnoszenie wody na 1 m. to pikus.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

jeżeli chcesz ciszę to nie OR. Ja Ci polecam używanego Eheima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy odpieniaczu (W) i chodzi całkiem ok.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POprawki zrobilem przy odpieniaczu, tzn dokladnie w zwezce venturiego i doplywie powietrza tak by bylo wiecej babelkow. Wymienilem tez waz doplywowy z pompy do odpieniacza, bo oryginalna rurka nie pasowala mi z uwagi na glosnosc urzadzenia


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś miękką zamiast tej u kształtnej sztywnej?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale łukiem, by nie było duzych strat z jednej strony i wibracji z drugiej. No i łatwiej czyscić


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zmiany wprowadziłeś w zwężce i doprowadzeniu powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.