Skocz do zawartości
t2mek2

Świerzak pytanie o wode RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Jestem z Łodzi, Retkini. Planuje wystartowac ze swoją pierwsza solniczka Nano reef 30l.

Cały sprzet juz znalazłem i zaczynam kompletowac od przyszłego tygodnia.:)

Niestety na starcie musze odpuscic Filtr RO ze wzgłedu na ograniczone koszta.

I tu jest problem skad ją wziaść na poczatek mysłe okolo 35l na zalanie i podmianki

Znacie moze jakies sklepy gdzie mogą sie ze mna nią podzielic?

Moze jest dostepna na stacji benzynowej, czy w supermarketach w dziale samochodowym?

Gdybym znalazł kogos kto mógłby mi ja przefiltrowac to w czym ją prznieść? Butelki po mineralkach ?:D

(chyba wolałbym opcje kupna, nie chce zawracac ludziom głowy)

Pozdrawiam wszystkich którzy okażą pomocną dłoń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego odpuść wode ze stacji cpn , a propo masz troche ziomków ze swojich okolic popytaj ,np. Sprytny ,będzie robił podmianke i po kłopocie masz wode z dojrzałego baniaka ,pisz na pw do kolegów napewno ci odp. pozdrawiam :thumbup:

Edytowane przez MAREK75 (wyświetl historię edycji)

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że w Łodzi ktoś Ci podaruje wodę z podmianki. Woda jedynie ze sklepu zoologicznego ale też rożnie z nią bywa.

Koszt może być różny od 0,50 pln do 1 pln tak jest w wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym znalezc jakies zródło na pare miesiecy, zeby poprostu ludziom nie zawracac głowy, pozatym jezeli taki profesjonalista stosuje jakies drogie sole a ja pozniej zastosuje tańsza to nie byłoby kłopotu?

Znacie jakies łódzkie sklepy godne polecenia? i ze stacji nie nadaje sie totalnie ?

Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zaśmiecac forum, czym przyklejac korale do skał?

wiem ze sa specjalne kleje ale wyczytałem tez o super glue czy kropelce,

nie wiem czy to zarty czy co ale chyba takie kleje sa toksyczne :D ?

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym znalezc jakies zródło na pare miesiecy, zeby poprostu ludziom nie zawracac głowy

Znacie jakies łódzkie sklepy godne polecenia? i ze stacji nie nadaje sie totalnie ?

Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zaśmiecac forum, czym przyklejac korale do skał?

wiem ze sa specjalne kleje ale wyczytałem tez o super glue czy kropelce,

nie wiem czy to zarty czy co ale chyba takie kleje sa toksyczne :D ?

kolego ,klej super glue czy kropelka ,to nadaje sie do klejenia szczepek ,a propo wody napewno znajdziesz sklep ,ale popytaj na pw. kolegów z Łodzi ,masz też mape na forum poszukaj z okolic pomogą napewno


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co chcesz przykleić super glue w żelu się nadaje także miliput . Kolego pomyśl o filtrze RO/Di moj kosztował 160 pln i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym znalezc jakies zródło na pare miesiecy, zeby poprostu ludziom nie zawracac głowy, pozatym jezeli taki profesjonalista stosuje jakies drogie sole a ja pozniej zastosuje tańsza to nie byłoby kłopotu?

Znacie jakies łódzkie sklepy godne polecenia? i ze stacji nie nadaje sie totalnie ?

Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zaśmiecac forum, czym przyklejac korale do skał?

wiem ze sa specjalne kleje ale wyczytałem tez o super glue czy kropelce,

nie wiem czy to zarty czy co ale chyba takie kleje sa toksyczne :D ?

A masz już w planie zasiedlać akwarium?Jeszcze na to będzie czas,poszukaj wątku o klejenie korali są tam rodzaje klei ale o kropelce nigdy nie słyszałem :thumbup: a z tą woda to w końcu filtr RoDi to nie jest mega wydatek,a jak będziesz skupował wodę ze sklepów to na pewno szybko przekroczy wartość filtra.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zasiedlenie po okolo 3 miesiacach ale pewnie w skale beda jakies stwory :)

Wydatek nie jest mega ale ciagle sie cos doklada do sumy i zaraz wyjdzie 1000zł a tego narazie nie chce ( jest okolo 650-700 ) :D

na takiej wodzie moglbym leciec rok i byłoby taniej myśle

To fajnie ze Pro moze sie czegos dowiedziec od poczatkujacego :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wodę RO/Di to mogę Cię wesprzeć. Wrzuć swoją lokalizację tutaj, będzie wiadomo do kogo masz w miarę blisko z tą wodą. Z jakością RO ze sklepów bywa różnie niestety, destylowaną też bym odpuścił (być może Rybarium z Retkińskiej ma wodę, ale etgo sklepu raczej nie polecam). Do wody najwygodniejsze będą bańki 10- lub 20-litrowe.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz to Ci kapnę jednorazowo tą trzydziestkę, a od łodziaków jest duża szansa otrzymać wodę z podmianki. Mojej nie polecam bo za młody baniak po przeprowadzce. Bez RODI na dłuższą metę nie pojedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "latałem" po wodę do znajomego ale w końcu "wyskrobałem" te ok 150zł i kupiłem w promocji RO 75gpd + DI + wysyłka za free. O ile dobrze kojarzę, na allegro nadal jest tak tanio osmoza, jednak nie pamiętam czy z DI. Po miesiącu odechce Ci się chodzić po wodę, więc lepiej kup sobie wszystko od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem filtr RO (bez DI) na allegro za 75zł. Myśle ze napewno go kupie ale za pare miesiecy razem z koralami

Problem w tym ze wczoraj zostawiłem ta stronke, dziewczyna sobie poczytała i juz zaczeła robić mi wyrzuty :)

na poczatek 35 litrów czystej RO/DI i byłbym w niebie :)

kapuhy chyba do Ciebie miałbym najbliżej (raptem pare bloków) niestety cos mi nie wchodzi dodanie swojej lokalizacji)

a dlaczego tego sklepu nie polecasz? własnie mam zamiar tam kupic wiekszosc rzeczy

Akwa nano 30l , solimetr, sól, LS. mają tam moze żywą skałe? bo na stronie nie wiedzialem. narazie upatrzyłem sobie jakąs z indonezii za 40-50 zł kg. troche drogo. ale mysle 4-5kg mi wystarczy

Dziękuje wszystkim za pomoc :) Ps, da sie oddac glos na was wszystkich?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akwarium z gory zdanie jest na porazke. jesli szkoda tobie 70zl na RO to jak masz zamiar kupic zycie (jeden okaz czesto przekracza ta cene), jak masz zamiar je wykarnic? jak masz zamiar kupic pozniej chemie i dodatkowy z czasem potrzebny osprzet? skad wezmiesz kase na rachunki? przeliczyles to wszystko?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akwarium z gory zdanie jest na porazke. jesli szkoda tobie 70zl na RO to jak masz zamiar kupic zycie (jeden okaz czesto przekracza ta cene), jak masz zamiar je wykarnic? jak masz zamiar kupic pozniej chemie i dodatkowy z czasem potrzebny osprzet? skad wezmiesz kase na rachunki? przeliczyles to wszystko?

Coś w tym jest...dodatkowo testy,sól na podmianki hmmm ciężki temat.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie to tylko 30 litrów :) o rachunki nie ja sie bede martwił :) gdybym miał miejsce zrobiłbym 40x40x40 albo wieksze. na start wyliczylem ze wyjdzie to ok 600zł wiadomo ze zycie wprowadze po 2-3 miesiacach i tez nie wszystko na raz tylko powoli na spokojnie, z jedzonkiem tez chyba tak bardzo bardzo duzo nie wyjdzie, jak raz kupie mrozonki i jakis plankton to beda miały co jesc przez pare miesiecy w takim litrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wyliczyles sobie na pózniej? To zweryfikuje twoje myślenie. Ja rownież myślałem ze tanio będzie :) co tam, trochę wody, pare rybek, a tu koszta testów, soli i reszty o sprzęcie nie wspomnę. A co jak mamusia powie ze rachunki za duże?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wyliczyles sobie na pózniej? To zweryfikuje twoje myślenie. Ja rownież myślałem ze tanio będzie :) co tam, trochę wody, pare rybek, a tu koszta testów, soli i reszty o sprzęcie nie wspomnę. A co jak mamusia powie ze rachunki za duże?

Dokladnie z tymi kosztami tak jest, ze to co sobie wyliczysz musisz pomnozyc jeszcze przez 2 :yes

Ja wyliczylem sobie ze nie wydam wiecej niz 300-400 (funtow), a wyszlo juz kolo 1000, dodam ze nie mam jeszcze zadnego zycia oprocz tego co bylo na skalach plus ekipa czyszczaca :p a akwa nie jest wielkie (94 L).


5107_5150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy bede musiał zrobic w akwa zime na jakis czas odłacze grzalke i jedna swietlowke :(

Myśle ze po 3 miesiacach od zalania jak wydam 150zł x 3-4 miesiace bede mial wszystko. pare szczepek krab slimak RO

i o jakim dodatkowym jeszcze sprzecie mowisz?

aha i jest opcja ze zaoszczedze troche na skałce i RO bede mial szybciej albo zainwestuje w lepsza cyrkulacje i to bedzie wszystko :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimę na jednej swierlowce. Powodzenia. Będę szukał Twojego sprzętu w dziale "sprzedam" za jakiś czas. Wybacz za szczerość, nie zniechecam ale szkoda mi zwierząt. Ja zagladalem wydać max 600 funtów. Przekroczylem już ponad 2000 i końca nie widać.

Pytasz jaki sprzęt? Doliczyles do wydatków chociaż odpieniacz czy wymianę swietlowek co 6 miesięcy?

Jakie testy i kiedy zamierzasz dokupić?

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze mówimy tu o akwa 30l wiec po co mi odpieniacz ?:D jestem przekonany ze dam rade bez :)

http://nano-reef.pl/topic/31844-30l-aquael-nasze-pierwsze-akwarium-morskie/

To akwarium leci na takim sprzecie jaki ja planuje a jest swietne, ja nawet nie mam w planach tylu korali tylko mniej.

Do końca roku NIE PRZEKROCZE na to akwa kwoty 1100-zł a jak przekrocze to przyznam sie do porazki i mozesz wtedy poszukac w dziale sprzedam hehe.

Swoja droga nie wiem jak ty liczysz 600funtow a wydajesz ponad 3 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Poza tym aby wiedzieć ze akwarium prosperuje dobrze musiałbym je widzieć. Ja tam widze zdjęcia tylko z okresu dojrzewania gdzie akwarium zostało wypchane czym popadlo. Gdzie są fotki po roku życia zbiornika? Bo ja ich nie widze... Zapewne skończyło tak jak i Twoje skończy, chociaż życzę aby było inaczej.

Ps. "Świeżak" piszemy przez ż :)

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak nie spróbuje to sie nie przekonam, tym gadaniem nawet Ci powiem ze mnie zmotywowałes jeszcze bardziej:)

Polece po minimalnych kosztach i zobaczymy jak to wyjdzie.

Sory za bład, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem 30l aquaela i koszt to minimum 1200zl . Dlaczego az tyle ? Bo wiekszosc jest tak samo potrzebna jak w wiekszym. W dziale sprzedam jest taki komplet i gosciu wydal 1500zl . Ja przeszedlem na 63 l i do tej pory wydalem 1800zl a w planach jeszcze minimum wydatek 1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.