Skocz do zawartości
t2mek2

Świerzak pytanie o wode RO

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym załozyc wieksze tyle ze nie mam miejsca a róznica w cenie w wiekszym to

+100zł swiatlo, wiecej kg zywej Skały i piasku, wiadomo korali, cyrkulator albo i 2, odpieniacz, Ro z DI

Wielu z tych zeczy nie musze kupowac odrazu do malutkiego 30l wiec jest duzo tansze.

Jak do konca roku wydam łacznie 1000-1100 zł to bedzie zadowolony i bedzie wszystko a pozniej na utrzymanie moge wydawac 50zł max 100zł miesiecznie, nie przesadzajcie ja wiem ze to mocno wciaga ale jak tak zalozylem to tak bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjedziesz z domu chociaż na tydzień, a gdy wrócisz to Ci się odechce morszczyzny w takim słoiku (miałem 37,2L i wyjechałem na tydzień, ja miałem baniak świeży i prawie nic tam nie było więc nie miało co paść ale nie polecam). Koszty da się obciąć i założyć baniak tanio, jednak zawsze spodoba się coś nowego. Ja w tej chwili każdą złotówkę jaką mam wydaję na cokolwiek do morszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic na temat testów. Wziales je pod uwagę?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde jechanie po kosztach w akwarium morskim kończy się jeszcze większymi kosztami lub likwidacją zbiornka. Rozumiem, że nie pracujesz i nie stać Cię na dobry sprzęt, ale oszczędzanie na wszystkim to nie jest właściwa droga. Żałujesz kasy na osmoze, a policzyłeś ile Cie będzie kosztowała woda w sklepie przez te kilka miesicy? Jak masz tak utopic kase w 30 litrów bez odpieniacza to lepiej od razu odpuść, bo w taki zbiornik to sie można bawić jak się ma drugi większy. Dobrze Ci radzę, zacznij odkładać kasę, kupuj używany sprzęt na targowisku jak coś wpadnie, akwarium jakies 60 litrów kosztowo wyjdzie Cie tyle samo co te 30 a będzie Ci łatwiej je zagospodarować i utrzymac parametry.

Co do świetlówek, to jak Ty chcesz na jednej świetlówce przez zime jechac (i to pewnnie póki się nie wypali) to serio zapomnij o morskim. Jak wyminiam switlówki co 8 miesięcy, to różnica barwy światła przy wymianie 2 z 6ciu jest masakryczna.

Załóż to akwarium na spokojnie to może coś z tego będzie, a póki co polecam węgiel (doustnie) ;)

I pomyśl jeszcze o tym jaki jest sens wydać 700zł na coś, z czego nie będziesz zadowolony.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie drogie sa,ale moze obejdzie sie bez ineresuje mnie narazie zasolenie a jak cos bedzie sie działo z koralami (ktore bede mial za 3 miesiace) to wtedy kupie, no moze przed kupnem korali sobie sprawdze wode :) do skaly i piasku mi nie beda potrzebne na poczatek. Aha a czy glony w reef akwa sa pozyteczne? wyciagaja jakis nieporzadana chemie? bo na fotkach paru akwa widze je na szybach a sam bym odrazu je zeskrobal.

haha no przeciez z ta swietłowka to zart był :D

z woda juz mi dobry kolega pomoze na start wiec sie tym nie martwie.

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez taka opcja ze na tym 30l poucze sie rok zgromadze troche sprzetu, moze po roku zdecyduje sie zlikwidowac moje słodkowodne holenderskie, sprzedam reef 30 i wstawie tam wieksze morskie :) dokupie sprzetu za 500zł i bedzie LUX!

Teraz opcja likwidacji słodkiego nie wchodzi w gre.

Ps.jesli sie troche znacie to udało mi sie wychodowac dywan z glossi BEZ CO2 !! jak to sie moglo stac bez kupna drogich dozownikow i butli CO2 ? Ale juz troche odbiegamy od tematu w kazdym razie dam rade z 30l reef pomijajac pare rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kłania się niewiedza. Z każda wypowiedzią coraz bardziej udowadniasz ignorancje i brak kompetencji. Ciekawe jak byś się czuł gdyby ktoś ciebie wpuścił do komory gazowej a dopiero gdybys zaczął się dusić to by zbadał czy powietrze z komorze jest trujące. Odbierzesz to jako cos miłego dla ciebie czy nie? Dla mnie to akwarium jest z góry skazane na porażkę. Tylko nie zakladaj tu pózniej stu tematów o tytule: pomocy korale i ryby zdychaja!!!!

Buahaha. Po roku to 500zl to na sama chemie wydasz a nie super sprzęt. Patrzyles ceny samych odpieniaczy? Światła?

Holendra sam miałem bez co2 i się dało. Tu bez niektórych rzeczy się nie da i koniec.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć Tobie jak ja widze Twój zbiornik przy tym zachowaniu? Wyprosisz u kogoś wodę, jak po nią pojedziesz to zaczniesz prosić o sol na początek mówiąc ze kupisz swoja, podmian tak naprawdę pewnie nigdy nie zrobisz bo branie kasy na sol. Skale i piasek tez ktoś podaruje z dobrego serca. Za dwa tygodnie nie znając parametrów zaczniesz prosić o darmowe życie. Za trzy tygodnie zaczniesz pytać dlaczego zwierzaki zdychaja, na pytanie o parametry powiesz ze nie masz testów więc ktoś z litości o zwierzaki ci je zrobi. Za miesiąc wszystko padnie a ty zlikwidujesz akwarium wtapiajac tysiąca. Przeznacz ta kase lepiej na słownik to chociaż pisownie poprawisz a do akwarium wróć jak sam na nie zaczniesz zarabiać.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawialem sie nad testami ale juz po chwili napisalem ze spradze wode przed koralami, rowniez dokladnie oczytam kazdy gatunek i jego potrzeby, wiec gdzie tu ignoracja? ryb nie planuje.

jesli cos bedzie nie tak to owszem napisze bo wydaje mi sie ze od tego własnie jest takie forum.

a moze powiedziałbys mi co z tymi glonami? czy juz tylko bedziesz po mnie jechal? bo nie chce kupic drogich nie potrzebnych jak dla mnie na poczatek rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tu miałem na myśli Twoja ignorancje. Gdybys poświęcił czas na czytanie forum to byś nie zadawał pytań o glony.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy po co tak lecicie z tym koksem ,dajcie chłopakowi się nacieszyć CNCROB ,jedziesz równo ,piszesz o kolosalnych sumach i to w funtach ,a jakbyś poszukał to i odpieniek za 10f łykniesz dobrej firmy ,ja przerobiłem 4 akwaria i co ,jedno ładnie się bujało bez testów i świetlówki też nie drogie bo firmy blau chyba ,juz nie pamiętam ,a odpieniacz weipro ,są tu na forum wyjadacze co z kasą się nie licza i wydają kupe kasy ,popatrz dałbyś 3000zł za odpieniacz ,ja nie ,bo to jest śmieszne kawał rury i pompa ,można kupić taniej ,teraz zaczynam 5 akwarium kostkę ,i zobaczysz ,że koszty będą mniejsze ,bo zaraz byś napisał, że z 5000zł wydam :lol: ,przestancie naprawde ,nieraz jak czytam to polewam niesamowicie ,sądzisz że chłopakowi się nie uda ,ja twierdzę,że sie uda ,a jak nie to glonowe może mieć pozdrawiam znawców :X


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo sie o nic nie bede prosil, sól i wszystko inne kupuje sam, juz po paru postach normalni pomocni uzytkownicy tego forum sami sie zaoferowali z woda, a ja pytałem o miejsca gdzie moge kupic bo nie chciałem im tym głowy zawracac

ze skała to samo, ma na sprzedaz to sprzeda bo co ma z nia zrobic jak mu nie potrzebna i ja na tym skorzystam i on,

rzeczywiscie juz zaduzo czasu straciłem na pisanie z toba, mogłym przez ten czas dowiedziec sie wielu ciekawych rzeczy, a o glonach wiedziałbym wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

W Łodzi masz dużo morszcaków pisz do nich a napewno Ci pomogą.Na spokojnie czytaj forum i wyciągaj wnioski a na pewno się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.