Skocz do zawartości
Maćko

Reefmax po tuningu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No i nareszcie pokazales co tam masz!

I dobrze.sumpa zazdroszcze tak czy siak:)

Sump to zawsze sump a nie jakis tam panelik;)

Trzymamy kciuki dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz trochę Ci przelał czystej solanki - ale po kolorze piany na górze widać, że czeka go trochę pracy.

A jak teraz z głośnością pudełka?

To wiem po prostu nie opróżniałem kubka

Pudło samo w sobie jest ciche ale nie wiem jak wyciszyć ten pobór wody ten efekt gurglania zrobiłem durso ale może żle? Na zdjęciach widać jest zalane prawie w całości przy poborze. Jak to ma działać żeby nie było dzwięku grglgurgl. A poza tym odpływ lubi sobie jak by to powiedzieć - rzygnąć. Jak wy to wyciszacie w zbiornikach z kominami?

Ogólnie dzięki za wsparcie i poparcie :)

DebMat

Po zakończeniu prac zapraszam na lustrację i kawkę :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz pudełko a w nim durso wszystko leci do sumpa to mi się jeszcze wydaje, że potrzebujesz zaworu na dole spływu trzeba zaworem ustawić poziom w pudełku tak aby nie siorbało co najprawdopodobniej utnie "żyganie" (przepraszam delikatniejsze Panie) spływu - w sumpach tak to właśnie działa - poziom w kominie ustawiasz na zaworze spływu a zawór jak najniżej się da wtdy sam spływ do sumpa jest sichutki :)

To wiem po prostu nie opróżniałem kubka

Pudło samo w sobie jest ciche ale nie wiem jak wyciszyć ten pobór wody ten efekt gurglania zrobiłem durso ale może żle? Na zdjęciach widać jest zalane prawie w całości przy poborze. Jak to ma działać żeby nie było dzwięku grglgurgl. A poza tym odpływ lubi sobie jak by to powiedzieć - rzygnąć. Jak wy to wyciszacie w zbiornikach z kominami?

Ogólnie dzięki za wsparcie i poparcie :)

DebMat

Po zakończeniu prac zapraszam na lustrację i kawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Thx Astis, próbowałem ,woda w RMie sięga Zenitu i trochę to niebezpieczne, jutro dorobię na szybko pudełko ze spływem i rewizją na 1/2 " i poborem z RMa na 1 ", zobaczymy jak się to zachowa. Albo po prostu zamienię wszystko na 25 mm i powinno być bezproblemowo.

Ale najpierw muszę obniżyć samo pudełko na zewnątrz akwarium i zobaczymy co to da, problem jest w tym, że teraz niby zalwa całe durso, ale pochwili poziom opada i znów siorbie, być może mam za duży otwór na kapslu i za małe podciśnienie do zassania odpowiedniej ilości wody


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być zawór bo nawet w pokoju obok nie pośpisz. A tak na marginesie, czy nie taniej (i moim skromnym zdaniem dużo lepiej) byłoby zrobić normalne morskie z normalnym kominem i dziurą w dnie niż kupować RM i ładować w niego kase?? Na codzień mam sporo do czynienia z RMaxami i szczerze, nie sprzedałem jeszcze takiego który po jakimś czasie nie wróciłby do reklamacji... Podstawowe usterki to:

1. Pokrywa - światło przestaje świecić, trzeba odesłać całą pokrywę do producenta, co dla posiadacza lpsów i spsów równa się restart

2. Nieszczęsna aquaelowska grzałka - ile to ja zup rybnych się naoglądałem (rekord 58.5 C)

Ok przeróbka RM to sztuka dla sztuki, żeby pokazać że z niczego można osiągnąć coś.

A jeśli chodzi o ten zewnętrzny komin, to według mnie jego największą wadą jest to, że nie zbiera on białka z powierzchni (gdzie jest go najwięcej z racji różnicy gęstości). Przy standardowym kominie i grzebieniu, siłą woli woda spływa z powierzchni, i chyba nie głupi to wymyślił ;-P

Pozdrawiam i miłej walki z RM ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelew już jest całkowicie wyciszony, nowe pudełko z rewizją na 25 mm rurkach dało radę. Pobór z akwarium został bez zmian na 1" rurce. Na końcu spływu zawór regulujący poziom w panelu

Co do grzałki już jest wymieniona na Hydor Theo 100 W

Co do zbierania filmu z powierzchni wody, to po to właśnie zostawiłem panel, żeby rewizją ustalić poziom w panelu. Jest poniżej lustra wody więc cały syf z powierzchni spływa do panelu. Została oryginalna płytka zraszająca RM(co prawda trochę przycięta aby weszła rura od przelewu) z grzebieniem zabezpieczającym.Do tego oryginalny odpieniacz robi za obieg w panelu - zawsze to dodatkowa cyrkulacja.

Poza tym , w oryginalnym obiegu RM występuje ten sam problem, syf zbiera się na powierzchni wody w 1 komorze panelu.

Co do oświetlenia - to zapas 3 stateczników z zasilaczem i zapasowych oprawek na t5 powinien wystarczyć na podtrzymanie życia :)

Pamiętajcie, głównym celem dołożenia SUMPa było zwiększenie wydajności odpieniacza przez jego wymianę oraz dodanie kilku cennych litrów wody do obiegu.

Może to wszystko trochę kosztuje, nie powiem błędy się zdarzały, teraz wyniosło by mnie to ok 100 taniej. Ale podliczmy sobie wartość życia jakie mamy/planujemy w baniakach. Przy wydatku ok 250 PLN na np Euphyllie, koszt 500 pln-ow jaki poniosłem nie wydaje się bezsenesownym wydatkiem a warunki powinny się poprawić.

Jeżeli moja zmiana nic nie da to przyznam się otwarcie do klęski i okaże się czy warto czy nie.

Nie mogłem zejść z NO3 poniżej 25 - test saliferta

Mam nadzieję że nowy system mi w tym trochę pomoże.

Nie chcę na razie nic poza RMem, jest ładny i kompaktowy.

Uczę się mojego jak by nie było nowego hobby, nic od razu. Wiem że są porady bardziej doświadczonych kolegów, niektóre bardzo cenne. Ale dla mnie to nie tylko ReefMax, to szkoła podstawowa, a jako że ambicji mi nie brakuje to już wybieram kierunek studiów.

Pozdrawiam wszystkich Reefmaksiarzy i majsterkowiczów


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie sprzed sekundy

Odpieniacz bije pianę


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła relacja. Oby w środku ten reefmax też był tak wypasiony tak jak sprzętowo :)

Pozdrawiam.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła relacja. Oby w środku ten reefmax też był tak wypasiony tak jak sprzętowo :)

Pozdrawiam.

Dzięki :) Starałem się

A RM będzie wypassssssss


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszem i wobec złożyć serdeczne podziękowania koledze Astis za wsparcie poparcie i wiele rad którymi mi cierpliwie służył przy realizacji projektu. Pomógł mi z SUMPEm i wyskrobał odpienianie. Chwała Ci za to Arku i życzę Ci aby jak najszybciej nastąpiłą reaktywacja twojej solniczki. W razie potrzeby jak to się mówi - wal do mnie jak w dym %29.gif

Pozdrawiam


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Maćko parametry po tuningu?Ciekawi mnie czy przez te modyfikacje nie będziesz miał problemu z jałową wodą...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Maćko parametry po tuningu?Ciekawi mnie czy przez te modyfikacje nie będziesz miał problemu z jałową wodą...?

Sprawdzę jutro wieczorem, dzisiaj mnie nie ma. Też jestem Ciekaw jak to będzie, ale zobaczymy,

Te robiłem przedwczoraj,

5221_5269.png

Tylko zasolenie się nie zgadza, to było robione pływakiem aqua medica, a wczoraj kupiłem refraktometr i się przestraszyłem bo pokazał 1027, mam nadzieje ze nie za wysokie?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wyniki testów i cała historia

reefstats

Jestem przed podmianką, robię 10 % co 10 dni

Zauważam spadek Mg, ale nie na tyle żeby nie dało się go uzupełnić

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP!!

Dzisiejsze wyniki testów nie pozostawiają wątpliwości, tuning pomógł :

testy

NO3 spada do zadowalającego poziomu,

Ponadto trochę się pozmieniało w RMie - wyciągnąłem cała skałę z powodu CHryspitery która niesamowicie mi tłukła brzydala. Miesiąc prób połowu nie przyniósł rezultatu więc zdecydowałem się na ten drastyczny krok i odłowiłem w ten sposób. Od razu odłowiłem 2 Lysmaty Abonesis które scigały mi wundermani do tego poziomu ze wolały siedzieć schowane w panelu niż robić swoją robotę z rozprzestrzeniającą się aiptazja.

Teraz mam do odsprzedania 2 lysmaty i 1 chryspitere chemicyanea. Ewentualnie na zamianę za jakiegoś LPSa

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacza trafiła nowa pompka, aquael circulator 1000 na meshu dzięki uprzejmości kolegi Astisa. Kolejny pokłon w stronę tego Pana.

Troche przedawkowałem VSV i zaczeły pojawiać się gluty i parametry mi sie rozjechały.

Przestałem lac do baniaka cokolwiek poza uzupełnianiem Ca,Kh i Mg, od czasu do czsu troche Iodine Kenta i Stront & molibdenium.

Oto fotka jak pracuje na nowej pompce:

Odpieniacz na pompce Aquael Circulator 1000 mesh

Sorry za jakośc robione BB


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam RM maćko?wstawisz foty


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki życia bo jak na razie to kupa sprzętu - a nie o to chyba chodzi żeby pompki, węże i kabelki w zbiorniku trzymać :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawię coś ale wiele tego nie mam, wciaż zmagam się z NO3 ale juz jest coraz lepiej, nie wpuszczałem nic nowego bo czekam na nowa szafkę i czekają mnie przenosiny. Nie wiem jak się to skończy dla zwierzakówbo bedzie trzeba wode spuśćic i skałę wyjąć. - to sięchyba będzie nazywać cześciowy restart., zmiana nia 250 L będzie ale w późniejszym terminie, na razie kompletuje sprzęt, częśc już mam. Ostatnio krewety opędzlowały mi jedną euphyllie i został goły szkielet, zniknęła mi gdzieś alpheus randalli ktora była w symbiozie z Cintusem, od 5 dni jej nie widzę :( a co gorsza - nie słyszę, Wrzucę foto tego co mam jak wrócę od rodziców, o ile nie zapomnę :p

Nie mam aparatu, bede strzelał mydelniczką więc jakośc będzie wiadoma


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli pokombinowales i bez efektu, dlatego sadze ze twoj tuning. jest bez celowa strata pieniedzy, czasu, wygladu estetyki, od czerwcza 2012r jak zalozyles ten temat nic sie nie zmienilo, sadze ze oryginalny RM prowadzony standardowo bez przerobek bedzie dzialal lepiej. Sorry za taka opinie ale przez rok nie potrafiles cieszyc sie z akwarium bo tylko w nim grzebales i to na dodatek bez efektu.No chyba ze zaskoczysz mnie i reszte fajnym zdjeciem ciekawej swojej rafki to zmienie zdanie jak narazie twierdze ze przyszle pokolenie RMaksiarzy nie ma co brac przykladu z takiego tuningu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę to samo wrażenie co bober 6662. Grzebanie i kombinowanie nie miało żadnego sensu.A nawet Reefmax bez wielkich przeróbek może dobrze wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz i rację :) nie przeczę ale przynajmniej spróbowałem dla dobra pokoleń. Tak jak wcześnijej pisałem, RM miał być dla mnie szkołą morszczyny, dzięki niemu i moim przeróbkom więcej się nauczyłem i poznałem co w baniaku piszczy i o co chodzi z równowagą jonową w wodzie, jakie powinny być parametry i jaki mają na siebie wzajemne oddziaływanie. Tak na prawdę to baniak teraz dopiero zaczyna wychodzić na prostą i mógłbym za jakiś miesiąć spróbować z pierwszymi SPSami. Używam NOPO4X i to dopiero pomogło w walce z PO4 i NO3 bo zaczęły spadać. Teraz mam PO4 - 0,04 a NO3 = 8. I wciąż spada, daję 1 ml NOPOXa na dobę zawsze o tej samej porze. Leję troche płynu na KH i trochę CA, w zależności od potrzeb. Do tego regularne podmiany 10% (ale chyba zejdę na 5%/tyd) i zmiana soli na PREISA .Dzisiaj będzie 3 podmiana na tej soli i jak na razie ok, tylko zużycie Mg bardzo małe bo od 3 tyg mam powyżej 1500 a nie leje niz na Mg

Tuning dostarczył mi dodatkowe 25 L wody w obiegu i ułatwił prowadzenie zbiornika.

Co do tuningu w sensie dolożenia SUMPa to moze i faktycznie nie trzeba brać przykładu, ale dla trudniejszych korali warto dolożyć kolejną świetlówkę - u mnie wymieniłem jeden ze stateczników na blaua 2x24, wszedl idealnie w miejsce oryginału i podpiąłem go tak, że mam sterowanie z pokrywy. Nie ma żadnego dodatkowego kabla wychodzącego poza akwarium. W tym przypadku dla podtrzymania temperatury warto było również poprawić wentylację.

Nie mówcie mi tylko że nie ma zaintresowania tematem bo trochę wyświetleń jest więc i może jest coś na rzeczy i ktoś inny też poprawia co nieco tylko się tym nie chwali :D

Pozdr, i miłej niedzieli, ma być burzowo a po deszczu rybki lepiej biorą ;)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie ale zawsze coś. Dzisiaj zrobiłem testy soli na podmiankę, woda w 25 st,zasolenie 1024, KH-7,8, ca - 460, mg 1700, NO3 -0 PO4- 0,02!!! Sól to Preis

DSC 0246

DSC 0250

DSC 0260

DSC 0261

DSC 0257

DSC 0266

DSC 0247

DSC 0262

DSC 0242

DSC 0241

DSC 0240

Odpieniacz na pompce Aquael Circulator 1000 mesh

lysmata

Zoanthus


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.