Skocz do zawartości
dawidmNS

Clavularia- kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

2-3tyg temu kupilem clavularie, miala byc zielona... a jest rozowa od samego poczatku. Czy to poprostu taka jej uroda i juz bedzie czy moze czegos jej brakuje by tej zieleni nabrala?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą różową to chyba trochę pojechałeś... cielista?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wypuscila w ogole polipy ? :> Bo tylko w takiej formie widzialem ja "rozowa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może barwiona oszczykiwana farbkami niczym pisanki ;-) "niektóre" sklepy bawią się w galerie sztuki i sprzedawają takie ciekawe egzemplarze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie młode polipy, które porastają skałę mają kolor cielisty, ktoś mógłby uznać je za różowy, dopiero po jakimś czasie zmieniają swoje "palemki" na fluo zielony. Może masz jakąś młodą szczepkę? Albo brak jakiś mikroelementów w wodzie. Przeczytaj sobie bardzo fajny temat Godeusza "żywe testy" może tam znajdziesz podpowiedź


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img1374ks.jpg

Hej

Przepraszam za pozna odpowiedz, duzo obowiazkow mialem na glowie.

Zrobilem fotke jak to wyglada. Zbiornik ma 4 miesiace, caly czas dojzewa dosyc dlugo to trwa, zostaly juz tylko glony zielone ktorym poki co zbyt dobrze chyba.

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

2-3tyg temu kupilem clavularie, miala byc zielona... a jest rozowa od samego poczatku. Czy to poprostu taka jej uroda i juz bedzie czy moze czegos jej brakuje by tej zieleni nabrala?

Pozdrawiam

No a mierzyłeś wodę?może z nią coś nie tak?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mierzyłeś wodę?może z nią coś nie tak?

Dzisiaj zmierze wieczorem jak wroce z pracy, nie wiem czy mam jakies trefne testy, NO2 i NO3 caly czas 0, a NH3 0.25. Raz NO3 skoczylo do 25 ale potem znow 0, wina piurigenu? Woda nie byla jeszcze podmieniana, czekam az dojzewanie sie skaczy, wode mam z sklepu, raczej przez zywice nie przepuszczana czysta RO, na dniach przyjdzie mi zestaw RO i DI. Sol Instant Ocean. Skala okolo 20kg i 10kg zywego piasku. 5 malych rybek w zbiorniku i kilka korali z ktorymi nie ma zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmierze wieczorem jak wroce z pracy, nie wiem czy mam jakies trefne testy, NO2 i NO3 caly czas 0, a NH3 0.25. Raz NO3 skoczylo do 25 ale potem znow 0, wina piurigenu? Woda nie byla jeszcze podmieniana, czekam az dojzewanie sie skaczy, wode mam z sklepu, raczej przez zywice nie przepuszczana czysta RO, na dniach przyjdzie mi zestaw RO i DI. Sol Instant Ocean. Skala okolo 20kg i 10kg zywego piasku. 5 malych rybek w zbiorniku i kilka korali z ktorymi nie ma zadnego problemu.

Moim zdaniem pośpieszyłeś się z tymi wszystkimi rybkami,skoro nie miałeś pewności że parametry się choć trochę ustabilizowały.I zapewne bez dokładnych testów wody mało osób będzie ci tutaj w tanie pomóc.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ten gatunek i bardzo łanie świeci na zielono pod aktyniką :)

pozdrawiam

PS http://pl.reeflex.net/tiere/2125_Pachyclavularia_violacea.htm jest całkowicie zielona :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że raczej taką masz odmianę barwną. Clavu lubi błotko w baniaku więc raczej parametry jej nie przeszkadzają.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zielona jest zielona w bialym swietle a pod niebieskim to razi w oczy

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.