Skocz do zawartości
Damian

kupie lub przygarne koralowce wszelkiego rodzaju

Rekomendowane odpowiedzi

chłopie to jest tywoje 3 ogłoszeie z tego tematu i jeszcze jedno a poprosze tu kogoś o bane dla ciebie


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku..a to choroba adriana (głupota połączona z brakiem wiedzy i doświadczenia jest zaraźliwa:(:(nazwijmy ją syndromem adiego


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damianie,

Może , skoro jesteś tu po raz pierwszy, byś się przedstawił, przywitał. Tak trochę niechętnie dawałabym zwierzaki komuś kto od razu woła daj i nawet dzień dobry nie powie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian :

hehe . . wiec nazywam sie damian mam 15 lat jestem z okolic lodzi . . moze byc???

Cześć może być

Witamy nowego forumowicza

jak chcesz mieć od kogość coś za free ,myśle że jest to możliwe.

Jesteś z okolic łodzi, a z tego co wiem to jest tam kilku forumowiczów ,ktorzy maja akwaria morskie.

Tylko musisz napisac jakie akwarium masz lub jakie chcesz mieć ,zastanów sie też nad możliwościami finasowymi Twoich rodziców, bo jestem pewny że nie masz wystarczającego kieszokowego na rozkecenie akwarium.

Jak juz będziesz mieć plan lub akwarium to wtedy poczekaj by dojrzało.

Troszkę to wszystko trwa ale opłaca się.

A i jeszcze jedno czytaj forum czytaj ksiązki o akwarystyce morskiej i czytaj wszystko co jest związane z akwarystyka morska

Jak masz możliwość to zagadaj do kogoś z miasta Twojego i się możesz potem pytać.

moze to byc też osoba z końca Polski ,ale dobrze by było rozmaiwać z kim kto ma juz jakis czas akwarium morskie.

Dodam że też jestem zielony i mam dopiero akwarium ponad miesiąc (prawie 2) i się pytam jak cos nie wiem

(osoby kótre mecze dobrze mnie już znaja :) - dziękuje wam za cierpliwość )

A zapomniałem dopisac coś ważnego

- bądz miły

- szukaj zamin zadasz pytanie

- czytaj wszystko co moze sie w przyszłosci przydać

- poczytaj troszke archiwum

- bądz cieprliwy

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyniu nie mow hop bo np. ja jestem ledwie 3 lata starszy a jednak mam nadzieje ze udaja mi sie przyoszczedzic/zarobic na akwa morskie ;D Wiec nie spisuj od razu mlodych na straty.

Ogolnie Tynio powiedzial wszystko co wazne - ja jednak podkresle jedna rzecz: podstawa to cierpliwosc i chec do zdobycia wiedzy. Najefektywniej jest na poczatku samemu przeczytac jak najwiecej a dopiero pozniej pytac. Bo nie ma nic bardziej irytujacego dla kogos bardzo doswiadczonego niz powtarzanie po raz dwutysieczny trzeci odpowiedzi na to samo pytanie. Pozdrawiam,

Maciej Kawecki


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje pierwszo założyć akwarium :) a potem szukać korali i ryb :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

Tyniu nie mow hop bo np. ja jestem ledwie 3 lata starszy a jednak mam nadzieje ze udaja mi sie przyoszczedzic/zarobic na akwa morskie ;D Wiec nie spisuj od razu mlodych na straty.....Maciej Kawecki

Nie spisuje na straty wiem ze może mieć kasę, ale to nie wszystko, trzeba ją wydać z głową i kupić to, co jest potrzebne i sprawdzone.

Wiesz napisałeś, że masz tylko 3 lata więcej, ale to już 18 lat

Pamiętaj, że ktoś, kto ma 15 lat może myśleć poważniej niż ktoś, kto ma 16 lat

Wszystko zależy od człowieka i charakteru.

Znam ludzi, którzy są sporo młodsi o jakieś 10-12 lat ode mnie i bardzo dobrze mi się rozmawia z tymi ludźmi

Ja mam bardzo małe akwarium i myślę, że w akwarystyce morskiej nie jest ważne wielkość, ale chęci i doświadczenie

Wiele osób zaczynało tez od małego potem stawiali większe.

Ja zalecam akwarium tak duże, na jakie możliwości finansowe oraz miejsce w pokoju pozwoli

Nie pisze, jakie to ma być czy 100 l czy 400 l

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadziej ze nie liczy sie wielkosc ale checi ;] bo sam mam w planach ledwie 54l. Pozyjemy zobaczy.

A Damian jak to mlodzi ludzie maja w zwyczaju zapalil sie do pomyslu i troche sie zagalopowal w "zaklepywaniu" zwierzakow na zapas, budowie zbiornika nie wiedzac nawet czego potrzebuje. Ale o wiele bardziej korzystne dla niego bedzie jak mu sie wszystko powoli wytlumaczy (min. tak jak ty to zrobiles) niz od razu spisze na straty i zjedzie. Pozdrawiam,

Maciej Kawecki


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syndrom Adriana -SUPER :D:D

A poza tym to tutaj jest tak jak z dziewczyną jak chcesz coś za darmo to musisz grzecznie się zachowywać, przedstawić się (jake masz akw. co w nim masz czy potrafisz o podarowanego zwierzaka zadbać.....

No bo jak masz kase to nawat przedstawiać się nie musisz....


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle , ze wlasnie trzeba to zlozyc na kark mlodosci i porywczosci w dzialaniach

:D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A moze Damian joz ma akwarium? No bo dokad z tymi wszystkimi koralami ktore dostanie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezu,mam już własny syndrom :D:D:D ale taki temat to do targowiska i racja najpierw lepiej założ baniak bo w słoiku morskiego raczej nie będziesz miał. Ja ci mogę dać proliferę (taki glon wyższy) i małego 5mm grzybka przyrośniętego do żwiru koralowego (każdemu mogę dać :D:D:d kto pierwsyz ten lepszy) jest to niebieska discosoma

PS: czytaj, czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj, potem pomyśl, czytaj, pomyśl i ew. napisz, i to jest zasada nr1 tego forum, pomijając to że mnie nie można lubić :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był w targowisku - przesunełem go do nowicjuszy żeby więcej nikt takich pierduł nie wypisywał że chce zwierzeta a nie ma akwarium.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ja może dodam że fajnie by było zrobić dział "śmietnik" i tam wwalać nie potrzebne tematy

naprawdę nie hcę tu krytykować damiana ale na serio to przegięcie, prosić o korale bez akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyganial kociol garnkowi :D A dzalu smietnik raczej nie bedzie, niepowazne posty i tematy sa po prostu kasowane wzgl. blokowane. I tak jest sporo dzialow, wiecej nie potrzeba moim zdaniem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sorka że jeszcze zawalam emat ale mnie to już trochę dręczy:

CZEMU SĄ DZIAŁY TECHNIKA I SPRZĘT A NIE JEDEN (np. wyposażenie czy jakoś tak)

PS: sorry za głupie pytania ale trochę :szok się wkurzyłem bo naprawdę nie wiem czemu tak jest.

PSS: damian, a ja mam 63l rafy, 2 pompki mały filtr skałę oświetlenie i 12 lat i mi też nikt na razie nie dał szczepków, więc ja na twiom miejscu (jeśli masz akwarium bo tak to nie ma o czym gadać) bym nie żebrał tylko ew. napisać w sygnaturce że poszukujesz obsady, albo jak ktoś się uskarża na nadmiar korali to grzecznie go poproś aby ci kilka odpadków uciął i wysłał. i myśle że to koniec tematu, chyba że masz akwarium ale chyba byś już to napisał (jakbyś miał baniak to byś wiedział że nie możesz tam trzymać dowolnych gatunków i byś to wyszczególnił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie . .mam awkarium . .dobry filtr i oświelenie,ale hoduje ryby słodkowodne, a chcialbym zaczać z morska . . wiec bardzo prosze jezeli kots ma nadmiar korali czy mogl by mi ktos je podarowac. . bardzo prosze . prosze o kontakt na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj mlody czlowieku: zglos sie z takimi zyczeniami kiedy juz bedziesz mial akwarium. Czy Ty chcesz zaczynac zakladanie morskiego od nabycia korali??? Na poczatek to sobie troche o tym poczytaj, potem zaprojektuj akwarium, na koncu je zalej, pozwol spokojnie dojrzec a potem dopiero pytaj o ryby czy korale!!! Jakbys dom budowal to tez zaczalbys od kupna mebli i dywanow czy moze najpierw bys nabyl dzialke, zlecil architektowi projekt itd...

Nie zaczynaj od d..y strony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAMIAN DO AKWA POTSZEBNY BĘDZIE CI ODPIENIACZ I SKAŁA I CYRKULACJA.NAPISZ TROCHE O OŚWIETLENIU, WIELKOŚCI AKWA I budrzecie na całą inwestycje a my ci doradzimy co i jak


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmam faceta który w mojej wiosce budował dom(zamwczek ala malbor:D)pod swoje antyczne meble.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.