Skocz do zawartości
Kośmid

Doświetlenie aktyniką

Rekomendowane odpowiedzi

:welcome:

Chińskie mam, no chińskie 120W, erybkowe. Podoba mi się, za te cene nie może się nie podobać ale mam wrażenie, że koralowce tak fajnie nie "świecą" jak u innych posiadaczy lamp LED, szczególnie tych Cree. Prosze o litość, nie rozdrabniajcie się jakie to Cree są super a chińskie do bani, nie chce o tym gadać.

Kolega Yarcio naprowadził mnie na ogłoszenie z takim stringiem:

imag0287a.jpg

i przyszła mi myśl do głowy aby takim jednym paskiem doświetlić mój zbiornik.

6 diód Cree Royal Blue, razem 20W

Myślicie, że pomogłoby uwydatnić kolorki ?! Da to coś, nie będzie za niebiesko ?

Nie znam się więc chciałbym jeszcze dowiedzieć się jaki radiator będzie odpowiedni i jaki zasilacz. Chciałbym mieć możliwośc regulacji mocy tych diód.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że jedna szt to za mało. Dwa takie moduły byłyby ok. Oczywiście radiator, 5-6 cm szerokości w zupełności wystarczy. Długość min dwie długości modułów lub długość akwa jeśli chcesz oprzeć na bokach. Wentylator może okazać się zbędny. Zasilacz impulsowy 24v 3A.

Sterowanie takie na jakie pozwala wbudowany driver. Widzę że ma wejsćie pwm to w takim razie prosta sprawa.

Musisz je oczywiście osłonić plexi przed wodą.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o taki duży radiator trzeba ? Chciałem ładnie przymocować to do wiszącej lampy.

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cieplo jak planowałeś odprowadzić?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorem ale myślałem, że starczy taki jaka duża jest ta płytka z diodami czyli 2,5cm x 18cm. Swoją drogą to radiator byłby w sąsiedztwie kratki z nawiewem. Te chińskie LEDy są wyposażone w 3 wiatraki i na całej obudowie są podłużne otwory do wydmuchiwania.

Jakby tak zasłonić większość otworów i zostawić tylko te gdzie pasek LED byłby przymocowany ?! 3 wiatraczki z całą siłą cisłyby powietrze przez jeden bok oprawy lampy przy okazji natrafiając na radiator paska Cree.

Dwóch pasków nie dam, za duży wydatek.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób ograniczysz wentylacje w chinolu i możes go ugotować. Poza tym ten moduł ma znamionowo 18w a Ty będziesz świecił 15-16 a to może być mało, ale tu akurat strzelam. Poza tym jak chcesz sterować to musisz mieć jeszcze moduł pwm. Lepiej więc kupić zwykły moduł bez drivera i dokupić sterowany zasilacz manwella.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kad takie moduly bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubusik robi ten ze zdjęcia to chyba właśnie jego produkcji :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.