Skocz do zawartości
MAREK75

TARGOWISKO SPRZEDAŻ I ODBIÓR OSOBISTY

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jestem zmuszony rozsprzdac baniak i jestem w stanie wyslac wszystko , dla mnie nie ma problemu tym bardziej ze pakuje paczke a kurier ja odbiera ode mnie z domu , jednak szanuje decyzje jesli ktos praktykuje odbior osobisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komus zalezy by coś sprzedać to i wysle a jak nie to jego sprawa, ja osobiscie nie sprzedałem ze swojego akwarium ani jednego korala, jak ktoś chce szczepke to sobie wpadnie i na miejscu się przytnie jaka bedzie chciał, nie ma problemu z jakims niedomówieniem bo na zdjeciu był inny kolor i wydawało mi sie że szczepka jest wieksza.

A poza tym do dworca mam daleko.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze cala wina lezy po stronie lenistwa. :wallbash: sam nie raz zamawialem ryby z Rybnika poczta polska na specjalnych warunkch i wszystkie dochodzily zdrowe pomimo 20sto stopniowego mrozu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Wam chodzi? Jak ktoś nie chce kupić bo mu dojazd nie pasuje to niech nie kupuje. Przymus jakiś? Akwarysta to nie sklep, żeby miał obowiązek głosić "klient nasz Pan". Każdy ma prawo do lenistwa, Dd zapierdzielania , starania się i dbania o klienta jest praca a nie hobby.ice.gif


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jader to w takim razie po co na forum nam tu dział targowisko skoro mamy allegro.Może przyjmijmy nową zasadę wyłącznie z odbiorem osobistym wtedy nie będzie sytuacji podobnych jak sprawa z (bahama).Skoro nie chce cie d... ruszyć na pocztę czy zadzwonić po kuriera to jest lenistwo śmiem twierdzić że nawet gorzej od tego nawet ba wyjść przejść się w taką pogodę aż przyjemność,skoro lenistwem nazywany to że nie chce się iść nam na pocztę czy zadzwonić to nie chce wiedzieć ile niektórzy zbierają się do podmianki.Potem widzisz post na forum LUDZIE MAM SYF JAK SIĘ GO MAM POZBYĆwallbash.gif.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujcie na allegroszu ci co chca wysyłki,tam wysyłają :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie musi nikt wychodzić z domu :) Jak kolega "inmar" wcześniej napisał kurier sam wpada odbiera przesyłkę itd...

:D Tylko kwestia zapakowania :D

Edytowane przez geremek7 (wyświetl historię edycji)

4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie .Jak pisze gosc ze nie wysyla to nie i uszanujcie jego decyzje a nie kazdy mu pisze jeszcze wyslesz?????? i to tez jest nabijanie postow! Ja wysylam ale tylko sprzet .Raz wyslalem koralowce ale bylo ich 2 wiadra! a reszte zawsze mam odbiorcow w domu

Edytowane przez Ralfik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jader to w takim razie po co na forum nam tu dział targowisko skoro mamy allegro.Może przyjmijmy nową zasadę wyłącznie z odbiorem osobistym wtedy nie będzie sytuacji podobnych jak sprawa z (bahama).Skoro nie chce cie d... ruszyć na pocztę czy zadzwonić po kuriera to jest lenistwo śmiem twierdzić że nawet gorzej od tego nawet ba wyjść przejść się w taką pogodę aż przyjemność,skoro lenistwem nazywany to że nie chce się iść nam na pocztę czy zadzwonić to nie chce wiedzieć ile niektórzy zbierają się do podmianki.Potem widzisz post na forum LUDZIE MAM SYF JAK SIĘ GO MAM POZBYĆwallbash.gif.

jakby forum nie działało jak widać zawsze komuś nie dogodzi. Ileś już razy w temacie sensownie napisano szeroko o przyczynach "dlaczego odbior osobisty". Chyba można się cieszyć, że jest takie miejsce jak targowisko, ale nie złościć, że ktoś może kupić osobiście, a Ty nie. Co najwyżej żałować, że nie ma się więcej kolegów z okolicy. Trzeba uszanować wolę zbywającego, ustalającego warunki.

Co do przykładu bahamy to niestety koledzy padli ofiarą kredytu zaufania, jaki dali temu "koledze".

Komu się nie podoba, rzeczywiście jest allegro, w ktorym de facto sprzedający również określa sposob sprzedaży oraz dostarczenia rzeczy.

Proszę o więcej spokoju i wyrozumiałości w kolejnych postach.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zdecydowaną większość sprzętu i korali zakupiłem "wysyłkowo" gdy coś sprzedaje to też w grę wchodzi głównie wysyłka ale też jestem w stanie podjechać tych 100-150km aby odebrać lub dostarczyć korale o ile to mi się opłaca (np jeżeli kilka osób z tego samego miasta zamówi po szczepce lub gdy będe tam przy okazji i kupujący/sprzedający zgodzi się poczekać do tego czasu)

wracając do tematu wysyłki do tej pory wysłałem już kilkadziesiąt paczek i tylko raz może dwa zdarzyło się że że coś padło w transporcie co więcej myśle że to była wyłącznie moja wina jako wysyłającego że źle zabezpieczyłem paczkę i jestem w stanie ponieść za to pełną odpowiedzialność i wysłać to jeszcze raz na swój koszt

zdarzyło mi się jednaj już ze 2 razy że kupiłem coś od forumowiczów którzy likwidowali zbiorniki i za przeproszeniem głęboko w d*pie mieli to jaką sobie wyrobią opinie na forum bo prawdopodobnie i tak już się tu nie pojawią paczki były totalnie źle zapakowane wszystkie korale były powrzucane co jednego wora worki zawiązane były wyłącznie na gumki i to dość luźno przez co woda z nich wyciekła zabijając wszystko poza aptasią a tam gdzie woda pozostała w workach był smród bród i ubóstwo a dokładniej brązowo czarne szambo czego można było się spodziewać ładując LPS'y SPS'y i miękkie do jednego wora naturalnie nic nie przetrwało a sprzedający dosłownie wyśmiał mnie przez słuchawkę gdy zadzwoniłem do niego z pretensjami naturalnie nie wziął odpowiedzialności za to co zrobił a właściwie czego nie zrobił

już od jakiegoś czasu myślałem o stworzeniu jakiegoś tutoriala odnośnie pakowania paczki i chyba wreszcie się za to wezmerambo.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacego nic trudnego :) DarekB30 czy Lubusik wysylali paczki do mnie do szkocji i bez zadnego "halo" poszlo :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dużo kupuję wysyłkowo

co ja poradzę że z miastem w którym mieszkam nie ma połączeń bezpośednich PKP a jeśłi są to jakieś zbierane z kilku kierunków polski i brak możłiwości przesyłek kurierskich.

warto pomyśleć o opisie sposobu pakowania.

zgadzam się z przedmówcą...osoby likwidujące zbiorniki wielokrotnie mają w d... jakosc pakunku

ale sa tacy którzy jak zapakują ...to naprawdę czasami 10-15 minut trzeba poświęcić na dostanie się do zawartości. i chwała im za to.


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakiej sprawie? Bo nie rozumiem?

Tytan69 - Twój pomysł z tutorialem dotyczącym pakowania, najlepiej różnych rzeczy, jest bardzo dobrym pomysłem. Może pozwoliłoby to tym "zielonym" uniknąć choćby podstawowych błędów.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już od jakiegoś czasu myślałem o stworzeniu jakiegoś tutoriala odnośnie pakowania paczki i chyba wreszcie się za to wezmerambo.gif

może to niewiele da, ale szczerze popieram

niestety złe pakowanie życia wynika z ignorancji i braku wyobraźni. Należy pamiętać, że paczka w transporcie lata w każdej płaszczyźnie, a i na kopniaka może się nadziać przy pakowaniu, czy po prostu spaść z samochodu.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Wydaje mi się, że to co dla jednego jest oczywiste, to dla drugiego jest czarną magią. Jeden chodzi na dworzec codziennie, a drugi nie wiedziałby gdzie kupić bilet.

Ostatnio np. dostałem paczkę w której Euphyllia była przyczepiona do kawałka styropiany. Tym sposobem zawsze pływała sobie grzecznie "głową" w dół i nie obijała się o ściany worka. Bardzo ciekawy patent.

I mi właśnie o podzielenie się takimi patentami chodzi.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert tytanie w tobie nadziej :D A propo dwa razy dostalem szambo . Z tym ze jeden gosciu oddal z 50zl 33,33zl :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dużo wolnego czasu to jasne że z lenistwa pewnie nie wysyła.Ja np jadąc jutro do pracy mogę wrócić o 18 lub nad ranem,i tu zaczynają się kłopoty.Ktoś kupi coś ode mnie i będzie czekał na moment kiedy będę miał czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Sprzęt mogę wysłać ale koralowce,ukwiały czy ryby to tylko PKP bo wyślesz kurierem? nieraz kurierska przesyłka szła 3 dni i kto pokryje za to życie koszty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poczta oferuje paczki na warunkach specjalnych ;) Koszt okolo 30zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No tak ale poczta w mojej okolicy jest czynna od 8-16 a ja np.pracuję od 7-19.Czasem powodem jest lenistwo a czasem inne problemy.Więc po co ten wątek? Takie prawo sprzedającego i uszanujmy to a nie wieczne narzekania i problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale poczta w mojej okolicy jest czynna od 8-16 a ja np.pracuję od 7-19.Czasem powodem jest lenistwo a czasem inne problemy.Więc po co ten wątek? Takie prawo sprzedającego i uszanujmy to a nie wieczne narzekania i problemy.

Dokładnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

To po co pisać Sprzedam skoro nie wysyła przecież nie będę gonił np Gdyni 700 KM po skałę i to po 5 kg.Takie moje zdanie

No z tym to poleciałeś. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.