Skocz do zawartości
Tynio

Nowe Akwarium - Cyrkulacja , ale jaka ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam teraz 30l soli w domu i w przysłości bedzie

144l światło zaplanowałem , jednak pozostaje mi sprawa pompek i obiegu

Akwarium ma 144l w całości sam zbiornik bez panela to około 105l panel to 35l

W panelu chce zastosować PROJECT-AQUA o wydajnosci 930l/h 14W podnoszenie 1,5m lub New-Jet1200 1200l/h 15W podnoszenie 1,45m

chce by miały regulacje by ewentualnie zmniejszyć przepływ jak by sie okazało że w panelu szybciej ubywa wody niż przybywa.

Jaką srednice rur zastosowac fi 16 czy 20 ?

Tez bym prosił tu o pomomoci i info.

Czekam też na wasze opinie o w/w pompeczkach oraz moze sa jakieś tez dbre w podobnych cenach (80-110 zł)

Jako cyrkulacje chce zastosować 2 pompki lub jedną na początku.

Mój wybór poadł na

1. Aqua Medic oceanrunner PF 1000 10W 1000l/h z prefiltrem

2. Eden226 800l/h 20W z głowica rotacyjną

3. Maxi Jet 750 750l/h 10W

myśle by zastosować pozycje 1 i 2 lub 1 i 3

czemu tak sie uparłem przy AM bo ma prafiltr

i bezie zbierać troszke syfu z akwarium

wiem że musz sie liczyć z czyszczeniem oraz ze spadkiem wydajności.

Ta rotacyjna korci mnie bardzo ale moze być głośna - moze ktoś ma ??

A ten maxi Jet to wiadomo że wielu już ma i wiele osób sobie chwali

Też czekam na wasze opinie oraz na inne prpozycje cena za sztukę to około 70-110 zł

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maxijeta750, ale jego wydajność to 670l/h przy zerowym podnoszeniu. u mnie w 60litrach robi ładne zamieszanie. jest cicha. jak wyłączyłem oceanrunnera to, aż się przyglądałem czy maxi działa. także polecam. co do tych edenów rotacyjnych to na dobrą sprawę nic dobrego o nich nie słyszałem, temat był już przerabiany na forum. jak dasz do cyrkulacji dwie to będziesz miał ładny korkociąg. tylko, że regulacji to one nie mają, ale z drugiej strony wystarczy kolanko i już masz "wytłumiony" strumień

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

Mam maxijeta750, ale jego wydajność to 670l/h przy zerowym podnoszeniu. u mnie w 60litrach robi ładne zamieszanie. jest cicha. jak wyłączyłem oceanrunnera to, ... co do tych edenów rotacyjnych to na dobrą sprawę nic dobrego o nich nie słyszałem, temat był już przerabiany na forum. jak .... tylko, że regulacji to one nie mają,..

pozdrawiam

Cześc też słyszałem że maxi jet jest ok i biore go tez pod uwagę

Co do oceanrunnera to chce go mieć by był jakis wkład

Słysząłem że nie są zbyt głośne

O Edenie czytalem tylko kilka opini a dokładnie chyba ze 3-4 i są tak jak piszesz nie ciekawe ale tez znalazłem opinie pozytywną.

Poczekam też na opinie innych bo wiem że wielu z waz ma inne pompeczki oraz te co wymieniłem

Dziwie się że tak mało ludzi interesuje sie włąsnie tym edenem z głowicą rotacujną bo taka pompeczka to dobra alternetywa do falowników w małych akwariach

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OC http://aquamedic.pl/osprzet/13.2.html wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem. Moglby zbierac troche syfu z akwarium tez sie nad nim zastnawaima. Prosze o opinie na jego temat.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio: jak się zastanawiałem nad cyrkulacją do moich 60lt też rozważałem edena i te negatywne opinie o szybkim zapychaniu się dyszy itp. mnie zniechęciły. maxi jest u mnie z 1-1,5cm pod powierzchnia wody i chyba żaden falownik mi nie będzie potzrebny, a przy dnie glony też latają, także ta ruchoma głowica to raczej taki bajer nie do końca potrzebny. W większym baniaku ustawicz tylko dwie zwykłe pompki i tez będzie ok. co do filtrowania to można na maxi założyć gąbkę (lub małą wsadzić w koszyczek) oczywiście wydajność spadnie, ale będziesz miał filtr.

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

@Tynio: jak się zastanawiałem... oczywiście wydajność spadnie, ale będziesz miał filtr.

pozdrawiam

Ja jednak bym był za opcją zastosowania tego tego AM Oceannrunner ale jeszcze sie podpytam wildtom-a

on ma takie u siebie.

powiem Ci że szukałem na tym forum coś o tym edenie i nic nie znalazłem tylko na jednej stronie znalazłem opinie.

Jak się okaże faktycznie to lipa to zakupie MaxiJet-a

Myśle że te 1000l/h +1000l/h + 750l/h starczy w takim zbiorniku.

Oczywiście muszę liczyć że to bedzie te 10%-15% mniej

A i jeszcze bym był wdzięczny jak by ktoś napisał jakie ruki macie powrotne z panelu do akwarium

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio jak bedziesz cos wiedzial o tym falowniku AM daj mi znac bo chyba tez w grudniu go kupie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam edena i jakoś nie narzekam. Często musiałem go czyścic podczas dojrzewania akwa bo glony nitkowate porastały dysze rotacyjną i się blokowała. teraz już takich problemów nie ma, więc standartowe czyszczenie raz na miesiac wystarcza w zupełności. jeśli idzie o głośność to nie wiem jak się ma w porówaniu do innych bo mam tylko edena w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

ja mam edena i jakoś nie narzekam. ...czyszczenie raz na miesiac wystarcza w zupełności. jeśli idzie o głośność to nie wiem jak się ma w porówaniu do innych bo mam tylko edena w akwa.

Ee to jesteś pierwszy co sie przyznał że ma tą pompeczke.

Napisz nam jeszcze czy przy przełączaniu kierunku słychac jakies dzwięki

Widze że masz też przynalmniej jedną inną pompeczke (przy odpieniaczu)

Napisz która jest głośnijesza a i czy masz ten model co pytałem ??

To juz mamy jedna pozytywną opinie na temat edena

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała moja cyrkulacja wygląda tak:

1. biostar kręci wodą w panelu

2. z panelu do akwa wraca wodla poprzez pompkę project aqua 930l/h

3. w akwarium pracuje dodatkowo eden 500l/h (czylo ten słabszy model).

Akwarium ma 96L + 24L panel. Narazie wydaje mi się że cyrkulacja jest wystarczająca, ale nie mam zbyt wymagających zwierzaków ani korali, więc nie wiem czy wraz z upływem czasu i obsadzania zbiornika nie będę musiał czegoś dołożyć.

Co do samej pompki Eden to zdecydowanie bardzoiej słychać AM OR przy Biostarze (nie słychać kiedy dysza zmienia kierunek). Generalnie hałas słyszę tylko wtedy gdy wyłącze kompa bo tak to zdecydowanie bardziej przeszkadza mi dźwięk wentylatora w zasilaczu niż akwarium. Jak kiedyś padł mi wirnik w biostarze i kleiłem go, a zatem jedną noc nie pracował to aż mi ciężko się spało w takiej zupełnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

Cała moja cyrkulacja wygląda tak:

1. biostar kręci wodą w panelu

2. z panelu do akwa wraca wodla poprzez pompkę project aqua 930l/h

3. w akwarium pracuje dodatkowo eden 500l/h (czylo ten słabszy model).

...słychać AM OR przy Biostarze (nie słychać kiedy dysza zmienia kierunek). Generalnie hałas słyszę tylko wtedy gdy wyłącze kompa bo tak to zdecydowanie bardziej przeszkadza mi dźwięk wentylatora w zasilaczu niż akwarium. Jak kiedyś padł mi wirnik w biostarze i kleiłem go, a zatem jedną noc nie pracował to aż mi ciężko się spało w takiej zupełnej ciszy.

To Ty jeszcze śpisz w tym pokoju ??

E to spoko ja śpie w innym tam tylko goście spią jak przyjadą.

Zaczynam sie przekonywac do tej pompeczki Edena

JA myśle że u mnie bedzie więcej słychać pompkę od odpieniacza (miniflotor)

więc jak nie bedzie opini negatywnych to kupuje tego edena mi styknie taka cyrkulacja jaką planuje

moze tylko coś małego za skałkami zamontuje i raz na jakis czas bedzie si włączać by wywalis ten syfek co sie zbiera

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.