Skocz do zawartości
adam1203

Zagloniny zbiorni, brak testów. Może ktoś pomoże?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zagloniony mam zbiornik. W skarpecie moczy się Purigen i PhosGuard + 6ml VSV, ważność testów już dawno się skończyła, może ktoś z okolic Łodzi pomoże w zbadaniu wody??

PS na gloniska można lać jakieś bakterie??

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu zagloniony mam zbiornik. W skarpecie moczy się Purigen i PhosGuard + 6ml VSV, ważność testów już dawno się skończyła, może ktoś z okolic Łodzi pomoże w zbadaniu wody??

PS na gloniska można lać jakieś bakterie??

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byl artykuł o tym ze przedterminowane testy wcale bardzo nie oszukuja, jesli sa odpowiednio przechowywane.

napewno masz NO3 i PO4 co jest pozywka dla glonow.

przy vsv musisz mierzyc no3, i miec odpieniacz najlepiej na mokro. wydaje mi sie ze 6ml to strasznie duzo. ja na 200 leje 1ml nopox (vsv od red sea) i przy mojej obsadzie dziala.

ten phosguard moze juz przyjal tyle ile moze i wymaga wymiany. z doswiadczenia wiem ze te wszystkie adsorbenty na fosforany to kiepsko w skarperach dzialaja. dobre opinie zbiera rowa wkreconcym je filterku przeplywowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu zagloniony mam zbiornik. W skarpecie moczy się Purigen i PhosGuard + 6ml VSV, ważność testów już dawno się skończyła, może ktoś z okolic Łodzi pomoże w zbadaniu wody??

PS na gloniska można lać jakieś bakterie??

witaj na start warto w pierwszym poście dopisać kilka informacji o twoim baniaku, przede wszystkim co w środku ( sprzęt, obsada, ile skały) foty też mile widziane

ps co do wódki to czy działa zależy od kilu rzeczy raz porządnego ( czyt dopasowanego do obsady) odpieniacza pracującego bez przerwy,dwa poziomu no3 i po4oba muszą być obecne( spadek no3 do zera powoduje że po4 rośnie dalej i wódka choćby wlać flaszkę do 200l nic nie daje no poza mętną wodą i tona glitu w akwa) i trzy technika ma duży bezwład i czasem po trzech dniach można zaobserwować rezultaty.

a i jakie masz kh bo niskie wspomaga glony

Edytowane przez juko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo zbiornik Ci działa. Ze swego skromnego doświadczenia mogę dodać, ze miałem podobnie, wszędzie zielono. Po trzech, czterech miesiącach glonów ani śladu. Lałem żubrówkę czystą :D w proporcjach 1ml na 100 L codziennie, poza tym bakterie co tydzień ampułkę i czyściutko aż oczy cieszy.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony rosna Ci od wodkicoffee.gif i nie jest to pierwszy przypadek na forum. 6ml na 200L ?w00t.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie PO4 i NO3.... absorbery mam, wódka idzie w odstawkę, dojdą bakterie i co 4 dni podmiana.

PS dzięki Piotruś za testy :)

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre absorbery fosforu nie lubią dużego przepływu także skarpeta nie jest wcale zła.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.