Skocz do zawartości
kataklizm

A.Frenatus bez białej pręgi...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś was spotkał się z takim zjawiskiem? Dziś jak byłem w pracy to widziałem właśnie 2 Frenatusy i nie mają białego paska? Sadzicie że się pojawią czy taki już ich urok?

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morskiej jestm beniaminek, ale na slodkim sie co nieco znam:) Tak wiec ryby w wyniku stresu, zlej wody traca naturalne kolory. Albo bladna, albo staja sie ciemniejsze. Np u akary skosnopregiej znika niemal calkowici prega. Byc moze podobnie jest z nimi. Chyba, ze faktycznie taka ich uroda:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiamy. Prawdopodobnie są to rybki z odłowu (ale tego nie jestem pewien) Parametry wody w normie. Póki co przechodzą kwarantanne.

Tak czy siak są niesamowite:)

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejszy czy ciemniejszy to bywa różnie - widziałem frenatusy pomarańczowe jak skórka od pomarańczki a mój jest ciemno bordowy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem troszke na sieci - podobno ciemnienie to nie tylko sprawa np. płci błazenka ale także tego, że są to rybki hodowlane.

Tak czy siak Amphiprionów jest jak psów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe w poniedziałęk w pracy to sie jeszcze popytam co wie mój guru:)


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ephippium od kilku lat, w sumie zadnych specjalnych cech to one nie maja poza jedna, sa strasznie agresywne. Potrafia atakowac kazda nowa rybe w zbiorniku i sa w tym dosc konsekwentne.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, przylaczam sie do pytania dlaczego rybki zmieniaja barwe. U mnie widze drobne przebariwenie i korali i ukwialu...ale najbardziej bylo widac zmiane koloru w frenatusa. W ciagu 4 miesicy prawie zupelnie sie przebarwil...

jak go kupilem byl taki:

frenio1.jpg

A gdy go oddalem po 4 miesiacach byl juz taki:

frenio2.jpg

Tej kolor pozniejszy jest chyba bardziej prawidlowy dla frenatusa. Czy to potwierdze, ze w moim zbiorniku sa dobre warunki ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć zmiany barwy mogą być zależne od setek przyczyn - karma, światło, jakość wody, stres itp.

Ale u błazenków(choć to co mówię czytałem o frenatusach) podobno wraz ze zmianą przez osobnika płci znienia się też kolor - z jasnego(samce) na ciemny (samiczki). U znajomego pływa para i samczyk jest mniejszy i jasno pomarańczowy podczas gdy samica jest bordowa. Tam gdzie pływają pojedyńcze osobniki zawsze widziałem tylko bordowe.

Może w naturze to normalne zachowanie, że sztuki pojedyńcze po jakimś czasie zmieniają płeć z samca na samice i zakładają własne stada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.