Skocz do zawartości
Eliasz

Xenia umiera

Rekomendowane odpowiedzi

Moja xenia od 2 dni sflaczała, na nodze zauważyłem "rankę" oraz pod powierzchnią skórki na nodze jest też czarna plamka, tak jakby coś tam było, proszę o pomoc co mam zrobic

dscn398022us.th.jpg

Wczoraj dodałem niecały 1 ml płynu lugola, inne korale dobrze się czują ale xsenii to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniła też kolor(u mnie polipy zrobiły sie jasno zielonkawe) to jest to przedawkowanie jakiegoś mikroelementu - sam kiedyś zrobiłem tak z jodem - zobacz czy ta ranka to po prostu nie jest rozkład korala(delikatnie rozchyl np. wykałaczką do szaszłyków) - u mnie to wyglądało jak by całe wnętrze wyparowało i została tylko obwódka koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jest "wnętrze", polipy nie zmieniły koloru, tylko zwisają żałośnie troszkę pojedyńcze próbują się ruszac, z ranki ciągnie się coś - widocze jest to na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne, czymś dziubnołes przy jakiejs okazji lub cos to zrobiło, chocciaż w taki sposób to mało prawdopodobne chyba ze jezowiec. Zobacz co w niej siedzi-ta plamka


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral spadł cho przedtem też był zwiędnięty, jak sprawdzi tą plamkę ma ona ok. 8 mm średnicy, wygląda jakby było tam coś czarnego, ziarenka(?),z ranki unosi się "dymek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje liczne xenie były czasem przez mnie brutalnie traktowane , cięte, rwane z glonów gdy poprzyrastały i z tego powodu żaden nie padł

zobacz ile ich jest na gorze , a ile jeszcze poszlo do ludzi ... Ten dymek to z mechanicznego uszkodzenia. Gorzej gdy xenia "topnieje" czyli obkurcza się, marszczy i przebarwia np na żołto - wtedy ginie

95-akwa1.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wczoraj ją podnosiłem z polipów też wydobywał się dymek, xsenia się nie przebarwia, jest tylko taka zwiędnięta.

Akwarium ładne, moje jeszcze jest rozwojowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów znalazłem stary temat,staram się nie otwierać następnego wątku.

Moje xenie pulsująca i egipska od kilku dni zanikają.Mało co już zostało a jeszcze dwa tygodnie temu wyciągałem.Raczej tutaj jakoś chemicznie im nie pasuje.Clawularia zielona w jednej części też zaczęła tracić trawniczek.

Od jakiegoś tygodnia leję same wapno z ballinga wzbogacone ABC Ultra trace i sól.Oczywiście w samym wapnie jest tylko jeden lub dwa składniki z tego,ale nie znam szczegółów bo kupiłem to ponad rok temu i mało było używane.Mam ten roztwór od Darka z elektrowni.Lałem wcześniej po 100 teraz po 70ml.Mam też zalążki cyjano,ale to myślę przez przedawkowanie zeostartu2,którego od 2 tyg. nie podaję.Ostatnio skała zrobiła się też taka bardzo ciemna,bordowa.Czyżby nadchodził kataklizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze nigdy nie wprowadzać wielu rzeczy na raz.

Eliasz z jodem to ostrożnie i w najmniejszych ilościach, a częściej.

Sprawdź kH, bo xenia dość gwałtownie reaguje na wysokie kH.

Jeśli to nie kH to proponuję węgiel, żeby ewentualnie wyciągnąć z wody to co ją drażni.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest,ale faktycznie podskoczyło mi Kh.Dziś sprawdzę poziom.Jodu zaprzestałem kilka dni temu bo w tym ballingu podobno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.