Skocz do zawartości
natalia83

Szukam pompki do odpowietrzania overflow'a

Rekomendowane odpowiedzi

zachu oświeć mnie co zrobiłem nie tak, że rozwiązanie budzi Twoje zastrzeżenia, może coś poprawię ? bo jak dotąd wszystko działa od czterech miesięcy a w tym czasie miałem 2 pady napięcia. Testowałem to przed przejściem do wersji produkcyjnej jakieś 20 razy.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy umiem to wytłumaczyć, ale jak braknie prądu to tym cieniutkim wężykiem pewnie płynie caly czas woda do sumpa. bo powinna płynąć zgodnie z zasadami fizyki. a jak płynie to wkońcu z w tylnej komorze pudełka skończy sie woda i wtedy do czesci przelewowej dostanie sie powietrze. a w takim wypadku bez dolania wody do tylnej czesci (tej ze spływem) pudelko nie ma szans samo wystartowac....

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kombinować i pchać się w drogie rozwiązania, ja mam podpiętą pod pudełko jak ktoś wcześniej pisał najmniejszą pompkę aquaela za 20 zł i wężyk podpięty pod zwężkę na wylocie - jest zawsze w zestawie.

Jak jest zanik napięcia to pudełko się zapowietrza zupełnie przy opcji odprowadzenia wody niżej do sumpa i nie ruszy bez mocnego odessania.

Proste rozwiązania są najlepsze.

Jak by co mogę wkleić fotki

I wystarczy że ta najmniejsza pompka aquaela za 20 zł nie ruszy ponownie po zaniku i włączeniu napięcia a wtedy... przelew nigdy nie powinien się zapowietrzać chyba że ''ręcznie'' mu pomożemy.Jak się zapowietrza -BUBEL.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo kombinujecie

wezyk od overflow do sumpa-zaciągam wodę i leci do momentu az zagne wezyk przy overflow. Odginam raz na jakis czas.

Gdy robię podmianę wyłączam pompe (także gdy wysiądzie samoistnie) woda schodzi trochę ponizej poziomu grzebienia od pudełka ale nigdy nie dostało się tam tyle powietrza ze musiałem odpowietrzać. Tak czy siak robie to zawsze ręcznie :thumbup: , a właściwie ustami :blushing: i nie ma problemu

Wazne jest tez ustawienie na odpowiednim poziomie wylotu wody z sumpa

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu zgadza się to co piszesz mogłoby nastąpić ale w ostatecznej fazie powietrze, które zostaje zassane z przedniej nie z tylnej (!) komory powoduje zapowietrzenie pudła, a woda która znajduje się pomiędzy komorami spływa do nich w efekcie pudło startuje bez pudła ;). Gdyby zapowietrzenie było generowane przez tylną część pudła musiałaby być dolewana woda, jak piszesz.

Przy pewnych warunkach chodzi tu o budowę pudełka (wysokości przegród) to rowiązanie może nie zadziałać, co nie oznacza że nie działa przy innych jak w tym wypadku u mnie. Każdy musi oczywiście przetestować na swoim przykładze.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 pudekla tuzne...i pomimo ich budowy to 1 to 2 sie zapowietrza.

2 w jednym akwarium ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano 2...z moim akwa to dluga historia...od filtra zewnetrznego przez uzywane pudelko ktore po 2 miechach zaczelo puszczac w roznych miejscach...a ze na powrocie mam nj3000 i po zakupie 1 tuzne nie bylem zadowolony kupilem 2....ma to swoje +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też pompe nj 3000 i jedno pudełko tunzea daje rade ,pompa na full otwarta a w pudełku dwie rurki ,,U'' i nic się nie zapowietrza.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem....moze to wina falownika....gdy przechodzi w tryb bujania,,,,na full?to zobacz sobie co pisze na papierze....pompa ok 3000 pudelko ile 1500?a moze nie umialem ustawic...

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa 3000 to chyba max. a podnosi na ile ? 1 m ? to pewnie 2000 ? a ile rurek ''U'' w przelewach ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisales ze masz pompe na maxa...a 2 U rurki nie dadza 2500....mniejsza o to...tez sie zastanawiam nad jakas pompka...U rurka nie zapowierza sie calkiem...ale zwalnia przeplyw przez co zaczyna dzialac dolewka...

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trochę więcej wody w zbiorniku, plus wenturiego zwężka na wyjściu cyrkulacji,połączona wężykiem.Troszkę bąbelków na początku będzie puki się nie odpowietrzy,ale to najprostszy i najszybszy sposób.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chciałbym porozmawiać z kimś kto używa aqualifter'a przy swoim pudełku."

Witam. Ja uzywam aqualifter u siebie i jeszcze nigdy nie mialem problemow. Kiedys mialem podlaczony ciagle a teraz od jakiegos czasu testuje bez i jak na razie dziala. Koncowke wezyka od odpowietrzenia mam zanuzona w sumpie. Nawet jak jest zanik pradu to woda nigdy nie zejdzie calkowicie z komory przelewowej pudelka. Aqualifter mam zamontowany nadal na wezyku i zalaczam go co kilka dni ale praktycznie nie ma co odpowietrzac.

Edytowane przez Valdi (wyświetl historię edycji)

75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile akwarystów tyle pomysłów - i dobrze tak ma być testujemy i proponujemy rozwiązania ;-)

Ja w początkowej fazie miałem wężyk w sumpie i lał do niego w 2 wersjach 1- powoli, 2 szybko i obie wersje przy zaniku napięcia dłuższym niż 20-30 min wysysały wodę z pudełka choć o ile sobie przypominam nie do końca i po powrocie napięcia woda się przelewała to fakt ALE - węży był zapowietrzony i pudełko w pewnej części tak i już wężyk nie odciągał powietrza !!!

I dlaczego w/g mnie to gorsze rozwiązanie?...

Ano dlatego że nie było mnie 3 dni pudełko po zaniku było zapowietrzona ale przelewało, tylko pompa dawała więcej niż pudełko i wody w sumpie zabrakło, a skoro zabrakło to zaczęło się dolewać i dolewało dolewało, aż przelało górą akwarium, i na moje szczęście dolewkę mam na pompie perystaltycznej mega wolnej więc po 3 dniach tylko kałuża na 1m od akwarium - tylko.

Co by było jak by dolewało z automatu z osmozy fiu fiu ...

To był mój błąd bo mogłem wyłącznik dolewki ustawić na wyższym pułapie (i tak mam teraz) więc już nie przeleje.

Ale to marne pocieszenie bo pompa pracowała non stop zasysając powietrze - a to jej raczej nie służy nie wspomnę o rybach i koralikach pływających w nabąbelkowanej zupie.

A teraz mam tak : w akwa mam małą pompką ze zwężką wenturiego (najzwyklejsza pompka do filterka z napowietrzaniem) taka jak ta http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=351&Itemid=401〈=pl na pudełku widać że można podłączyć wężyk z powietrzem i o to chodzi.

Mam ją w akwa obok pudełka, jak gaśnie napięcie woda się nie przelewa bo utrzymuje poziom akwarium, a w czasie pracy pilnuje i usuwa powietrze.

Jest wystarczająco silna by odpowietrzyć zupełnie zapowietrzone pudełko ( pod warunkiem że w tylnym stopniu jest woda)

Uff to moje i nie tylko moje rozwiązanie i tej wersji będę się trzymał amen ;-)

AAA dodatkowy koszt pompka = 24 zł i robi mi dodatkowy ruch w wodzie


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.