Skocz do zawartości
adam94

Kilka pytań o sprzęt [140]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku tygodniach czytania forum nadszedł czas aby powoli zacząć kompletować sprzęt. Lecz jako początkujący w solniczkach, chciałbym zasięgnąć waszej opini czy wybrany przeze mnie sprzęt będzie odpowiedni.

1. Akwarium między 112, a 140l

2. Na sump niestety nie mam miejsca, więc padło na panel

3. Grzałka: Tetra 100W

4. Cyrkulacja: Tunze 6015 x2

5. Co do odpieniacza to nie jestem pewien: któryś z Flotorów, któryś z Weipro, czy może Tunze 9002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja własnie w poniedziałek będę odbierał szkiełko 120 litrów też z panelem :)

Jeśli chodzi o pienidło, to ja celowałem w ten : Turboflotor Blue 500.

Wydaje mi się że będzie ładnie pienił - nie znalazłem o nim jakichś negatywnych opinii i jest podobno mega cichy.

Poza tym, AquaMedic stawia swoje gotowe zestawy ( Yasha ,Blenny ) oparte własnie o ten odpieniacz, co według mnie świadczy dodatkowo na plus dla niego.

Co do cyrkulacji - najpierw wsadź skałę do baniaka, z jedną cyrkulacją i zobaczysz gdzie Ci brakuje przepływu, to dokupisz.

Grzałka - kup słabszą - lepiej niech dłużej pochodzi, a nie zagrzeje wodę błyskawicznie - mniejsze wahania temperatury - mniej zestresowane zwierzaki.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja własnie w poniedziałek będę odbierał szkiełko 120 litrów też z panelem :)

Jeśli chodzi o pienidło, to ja celowałem w ten : Turboflotor Blue 500.

Wydaje mi się że będzie ładnie pienił - nie znalazłem o nim jakichś negatywnych opinii i jest podobno mega cichy.

Poza tym, AquaMedic stawia swoje gotowe zestawy ( Yasha ,Blenny ) oparte własnie o ten odpieniacz, co według mnie świadczy dodatkowo na plus dla niego.

chyba nie sadzisz ze aquamedic do swojego zestawu wsadzi odpieniek innej firmy?to normalne ..a czy jest cichy to juz sobie ocenicie..mialem odpienek tej firmy i powiem ze wystarczyl(w miare) ale czy taki cichy...to juz inna sprawa..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wybrałem 128l (80x40x40) i teraz nasuwa się kolejne moje pytanie, jaką pompe obiegową zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuso27 nie sądzę, ale biorę pod uwagę fakt że Aquamedic robi też inne odpieniacze. Wydaje mi się że gdyby to był śmieć to nie pchali by tego do swoich firmowych szkieł, tylko wsadzili inny, lepszy ( oczywiście swój ), a nie narażali by się o opinię na forach że AquaMedic pcha badziew do swoich firmowych zestawów za kilka tysi

Wracając do pytania :

Zasada mówi że powinno się dobierać obieg tak, aby przerzucił wodę akwa-cenrtum filtracji minimum 5X na godzinę.

Ponieważ Ty masz panel, więc pompa nie będzie musiała podnosić wody za wysoko, tak jak ma to miejsce przy sumpach, a zatem nie potrzebujesz jakiejś mega silnej.

Moim zdaniem powinna Ci starczyć pompa ~800-1000 l/h. np taka : New Jet 1200


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny baniak, 100x40x40cm w tym panel 15cm z długości. Pompę mam 900 czy 1000l/min już dokładnie nie pamiętam, jakaś chińska sunsun czy hailea. Jest w sam raz.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Cyrkulacja: Tunze 6015 x2

Może być za słaba, zwłaszcza przy 140 l - ale sporo zależy od ustawienia skały i docelowej obsady.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejnych kilka pytań, które pierwsze wolę zadać niż później żałować.

Zdecydowałem się jednak na sumpa 73x29x35 (stare akwarium) i podejrzewam, że pompa którą mi poleciliście do panelu może być za słaba do sumpa. Jaką pompę zastosować w tym przypadku?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakiej wysokości zrobić przegrody w sumpie oraz czy ta belka będzie odpowiednia:

http://allegro.pl/lampa-belka-oswietleniowa-4-x-24-w-t5-61cm-okazja-i2434337792.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.