Skocz do zawartości
TOMEK79

moje pierwsze morskie akwarium RedSeaMax 130D

Rekomendowane odpowiedzi

mały offtop :unworthy:

Czemu ten temat jest w "fotografii morskiej" ? A nie "nasze akwaria"

Po drugie nie pisz posta pod postem. Jest opcja edytuj :smoke:

nie jestem obeznany zbytnio z Tym forum ani tez z zadnym forum w ogule dlatego tez troche taki nie lad


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies minusa odemnie dostales, touchpad zareagowal zmyt gwaltownie jak chcialem scrolowac strone.....

no ale moze cie troszke ostudzi.

kupuj narazie piweczko, i spokojnie odczekaj swoje. ja tez bylem kiedys napalencem i chcialem od razu rybki wkladac do wody. bo po co ma puste akwarium stac.... a w the tanked na animal planet wkladaja od razu.... skala taka sraka czy owaka....daj na luz prosze

pamietaj, w morskim nic dobrego nie dzieje sie szybko, jak poczytasz forum to znajdziesz tysiac takich wypowiedzi.

chesz miec ladny baniak to nie cisnij. odczekaj. a jak cos to pytaj......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies minusa odemnie dostales, touchpad zareagowal zmyt gwaltownie jak chcialem scrolowac strone.....

no ale moze cie troszke ostudzi.

kupuj narazie piweczko, i spokojnie odczekaj swoje. ja tez bylem kiedys napalencem i chcialem od razu rybki wkladac do wody. bo po co ma puste akwarium stac.... a w the tanked na animal planet wkladaja od razu.... skala taka sraka czy owaka....daj na luz prosze

pamietaj, w morskim nic dobrego nie dzieje sie szybko, jak poczytasz forum to znajdziesz tysiac takich wypowiedzi.

chesz miec ladny baniak to nie cisnij. odczekaj. a jak cos to pytaj......

z tym ze nie pisalem nigdzie o dodawaniu zadnych ryb jeszcze i nigdzie sie nie spiesze dodalem slimaki i krewetki zeby

zachowac rownowage z glonami poza tym mam mase zyjatek co ze skaly wylazly.

Ps.: Nie myslcie ze nie doceniam waszych porad wrecz przeciwnie ciesze sie ze jako swiezy wlasciciel solniczki czlowiek nie jest pozostawiony na pastwe losu.

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z lapka a na nim nie mam jez. polskiego na klawiszach.(mam za to na desctop'ie dla tego raz z polskimi a raz bez moje posty)

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pisales krewetki sorki...czytalem to wczoraj przy piwku...no ale jak napisales ze parametry stabilne to pomyslalem ze dzis wpusciles juz rybki hehehe

hej daj link do tego preparatu "RED SEA LIVE ROCK CURE", nie moge tego znalesc na ich stronie...chetnie poczytac co to za wynalazek

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pisales krewetki sorki...czytalem to wczoraj przy piwku...no ale jak napisales ze parametry stabilne to pomyslalem ze dzis wpusciles juz rybki hehehe

hej daj link do tego preparatu "RED SEA LIVE ROCK CURE", nie moge tego znalesc na ich stronie...chetnie poczytac co to za wynalazek

na ich stronie tego nie mogę znaleźć ale to jest strona tymczasowa regularna jest w trakcie ulepszania.Ja to dostałem z akwarium w paczce startowej

znalazłem to na ebay'u to jest to samo tylko nowe inaczej się trochę nazywa.Moje musi być starsze bo wygląda inaczej i jest w plastikowej małej butelce.

LINK

Kilka fotek jak to teraz wygląda.

gallery_14661_2189_1062697.jpg

gallery_14661_2189_617345.jpg

gallery_14661_2189_1051297.jpg

med_gallery_14661_2189_108524.jpg

A te zielone listki to na pewno glony?, bo mnie to wygląda jak jakaś roślina.

gallery_14661_2189_328152.jpg

med_gallery_14661_2189_222614.jpg

Nie wiem co to jest takie szaro niebieskie zamyka się i otwiera od czasu do czasu.

gallery_14661_2189_1650101.jpg

gallery_14661_2189_1648459.jpg

gallery_14661_2189_1594051.jpg

Ps.: Dodałem każdemu po plusie żeby nie było że nikt nie dostał tylko ja ( ja mam -1 :crybaby::wallbash: )

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie cyklu azotowego a dojrzały i stabilny zbiornika to zupełnie różne sprawy. Cierpliwość i rozwaga na starcie pozwalają uniknąć wielu późniejszych kłopotów, więc nie spiesz się z wprowadzaniem życia bardziej obciążającego zbiornik. Za to możesz pomyśleć np. o wężowidle, które pomoże w sprzątaniu baniaka z resztek, a w przyszłości również będzie pomocne. Ułożenie skał moim zdaniem jest fajniejsze niż na początku, ale wszystko wyjdzie w praniu gdy dojdą korale.

Zapewnienia producentów traktuj z przymrużeniem oka, bo papier jest cierpliwy i zniesie każdy wymysł natchnionego marketingowca. W morszczyźnie cuda zwykle mają krótki żywot...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zmieniłem trochę ułożenie skały. :rambo:

gallery_14661_2189_1252681.jpg

Dodałem 5 turbo ślimaków razem jest teraz 7 czy myslicie że to wystarczy czy też za dużo?

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna skała i ułożenie, to zielone to glon makro halimeda

pzdr

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOMEK79

No może minus Ci się nie należy za tą bzdurę i ktoś się rozpędził, ale ktoś Cię ewidentnie okłamał. Pewnie sprzedawca bakterii. Dojrzewanie może sie zacząć na całego i to dopiero po 2-3 tygodniach. Zależy jak bardzo bedzie Cię portfel świerzbił do szybkiego zakupu obsady.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu pewnych bakterii cykl azotowy mozna zamknac po tygodniu.

Szczegolnie ze skala byla dojrzala kiedy ja kupilem.

A gdzie ty to wyczytałeś że po tygodniu zamknie się cykl??? :wallbash:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, pomyliłem się. Proszę o usunięcie postu.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały offtop :unworthy:

Czemu ten temat jest w "fotografii morskiej" ? A nie "nasze akwaria"

Po drugie nie pisz posta pod postem. Jest opcja edytuj :smoke:

nie jestem obeznany zbytnio z Tym forum ani tez z żadnym forum w ogóle dlatego tez trochę taki nie lad

W tej kategorii jest więcej tego typu tematów więc tym się też sugerowałem (nie przyjrzałem się zbyt dokładnie forum) Więc nasuwa się pytanie czy da się przenieść cały temat do innego działu np.: "nasze akwaria"?

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle urządzone póki co glonowisko :) widać jak się cykl jednak w tydzień nie zamyka :) póki co jak piszą koledzy cierpliwości i umiaru w zakupach...jak to mówią czas to pieniądz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek... zastanawiam sie czy nie kupic ci kosiarki :welcome: supr fotki.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystyce morskiej są dwie tendencje: nasze oczekiwania i rzeczywistość. Jesli ktoś twierdzi że cykl azotowy w morskim akwarium zamknie się w tydzień to albo nie wie o czym mówi albo wali w rogi...dojrzała skała? hehe...przełożona do innego akwarium nawet z wodą z poprzedniego dojrzewa na nowo. Kolego, wyżej .... nie podskoczysz, z całym szacunkiem. mam akwa od ponad roku i nieśmiało uważam ze zbliżam się do stabilizacji zbiornika. Glony, okrzemki, dino, cyjano przed tobą i pytania co się dzieje, dlaczego etc. PLZ czytaj forum, masz tu wszystko, a jeśli powiesz sobie: zrobię tak i tak i będzie OK to się mylisz. KAŻDE Akwarium inne :realmad: Sorry że nie przebieram w słowch ale dziś mam zły humor ale dobre serce :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus1, mieszasz trochę różne rzeczy.

Cykl azotowy zamyka się w momencie uzyskania przez zbiornik zdolności do sprawnego usuwania amoniaku i azotynów i może trwać długo (rzędu kilku tygodni) w przypadku np. skały prosto z frachtu, pełnej padniętych w transporcie organizmów, a może również bardzo krótko, gdy mamy skałę i wodę ze stabilnego zbiornika. Może również ulec załamaniu, gdy np. wcześnie wprowadzimy jednocześnie zbyt wiele zwierząt silnie obciążających biologicznie zbiornik.

Dojrzewanie i stabilizacja zbiornika trwa zdecydowanie dłużej, może być to kwestia kilku-kilkunastu miesięcy lub dłużej, gdy np. stawiamy zbiornik na dużej ilości suchej skały. Ale to zupełnie inny proces, niż zamknięcie cyklu azotowego.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy Tomku o co chodzi z tą reputacją? Bo widzę, że chyba za to dostałeś już jednego minusa, a mnie też to dziwi :geek:

sorry ale nie widac co cytowales tylko kropka tam jest


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus1, mieszasz trochę różne rzeczy.

Cykl azotowy zamyka się w momencie uzyskania przez zbiornik zdolności do sprawnego usuwania amoniaku i azotynów i może trwać długo (rzędu kilku tygodni) w przypadku np. skały prosto z frachtu, pełnej padniętych w transporcie organizmów, a może również bardzo krótko, gdy mamy skałę i wodę ze stabilnego zbiornika. Może również ulec załamaniu, gdy np. wcześnie wprowadzimy jednocześnie zbyt wiele zwierząt silnie obciążających biologicznie zbiornik.

Dojrzewanie i stabilizacja zbiornika trwa zdecydowanie dłużej, może być to kwestia kilku-kilkunastu miesięcy lub dłużej, gdy np. stawiamy zbiornik na dużej ilości suchej skały. Ale to zupełnie inny proces, niż zamknięcie cyklu azotowego.

Oczywiście masz rację, trochę źle to przedstawiłem. :unworthy:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu pewnych bakterii cykl azotowy mozna zamknac po tygodniu.

Szczegolnie ze skala byla dojrzala kiedy ja kupilem.

dodane w czasie edycji:

co nie oznacza że u mnie cykl się zamknał a nawet jeśli tak to ja bym o tym nie wiedział lol

A wiec po pierwsze zauważyłem ze niektórzy mylą cykl azotowy z dojrzewaniem skały lub zbiornika.

Po drugie nie pisałem nigdzie że u mnie którykolwiek z tych procesów się zakończył bo skąd miałbym to wiedzieć ( nie miałem jeszcze testów wtedy ).

Po trzecie nie pisałem o żadnym wpuszczaniu ryb, nawet jeszcze nie mam pomysłu na obsadę i nie spieszy mi się z tym czekam na stabilne i bezpieczne parametry z resztą jeszcze nie mam wszystkich potrzebnych testów.

Po czwarte to nadal twierdze ze możliwe jest spore skrócenie cyklu azotowego ( co nie znaczy ze u mnie tak się stało )a tutaj cytuje fragment tematu na nano-reef który potwierdza moje zdanie na temat owego cyklu.

oto fragment:

"6. Czy można przyśpieszyć cykl azotowy?

Tak i to znacznie. Można to osiągnąć na kilka sposobów:

- gotowa woda z działającego zbiornika morskiego

- żywy piasek lub podłoże z działającego zbiornika

- żywa skałka prosto z działającego zbiornika

- użycie starterów dla bakterii nitryfikacyjnych (dostępne w sklepach zoologicznych np. Tetra Baktozym

Przy użyciu wszystkich powyższych metod na raz można zakończyć podstawowe dojrzewanie akwarium nawet poniżej 2tyg (sam tak zrobiłem)"

a tutaj cały temat: KLIK

Mam nadzieje ze to wyczerpuje debatę na temat powiedzmy głupoty która palnąłem po kilku dniach od rozpoczęcia mojej przygody ze słoną woda :vava:

Tak czy inaczej szczerze dziękuje mimo wszystko za słowa krytyki.Skłoniły mnie one do zagłębienia się w temat co zaowocowało powiększeniem mojej wiedzy teoretycznej na temat morskiego akwa.

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM CIE TOMASZ.Dobrze to opisales i mysle ze wystarczajaco na ten temat.Koledzy z forum sa bardzo pomocni i napewno Ci pomoga w dalszym prowadzeniu akwarium.Zreszta na mnie mozesz tez liczyc....a Ci co maja zle dni nie powinni sie wypowiadc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek

gallery_14661_2189_3194061.jpg

16 dni później

gallery_14661_2189_1252681.jpg

Tak to wygląda po 24 dniach od startu

gallery_14661_2189_6112408.jpg

Miesiąc minął

gallery_14661_2189_2242892.jpg

Na nocnym oświetleniu.

gallery_14661_2189_3720437.jpg

Miesiąc i tydzień

gallery_14661_2189_2756829.jpg

Jak widać z tylnej ściany zniknęły glony, za sprawą ślimaków turbo.W miejscu tego pojawiły się glony wapienne.

Poza tym dwa dni na zgaszonym świetle jechałem, tak w ramach experimentum, pewnie to tez zmniejszyło ilość glonów.

16 wrzesień 2012

gallery_14661_2189_2883140.jpg

07 pażdziernik 2012

gallery_14661_2189_515352.jpg

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM CIE TOMASZ.Dobrze to opisales i mysle ze wystarczajaco na ten temat.Koledzy z forum sa bardzo pomocni i napewno Ci pomoga w dalszym prowadzeniu akwarium.Zreszta na mnie mozesz tez liczyc....a Ci co maja zle dni nie powinni sie wypowiadc.

sorry za offtop ale nie będziesz mi mówił kolego co powinienem a czego nie powinienem . Twoja uszczypliwa uwaga nic nie wnosi ,a ja powiedziałem szczerze jak było. Kolega Tomek79 zawsze może liczyć na naszą pomoc, moją skromną też, tak jak ja liczę na pomoc kolegów z forum. miłego wieczoru.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.