Skocz do zawartości
adam1203

..i chyba po baniaku... :(((((

Rekomendowane odpowiedzi

3W to trochę mało, jeśli chcesz mam małą 11W lampę UV Aquamedica, nie mam do niej niestety pompy, ale jakby co to mogę pożyczyć, odbiór od jutra w Konstantynowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem troszeczkę inaczej :)

Też miałem ten problem i długo ale niestety nie za dobrze z nim walczyłem.

Pewnie u rybek pojawią się (lub już są) kropki.

Jak kiedys ktoś na forum opisał - to nie choroba, to stres... i teraz musisz znaleźć przyczynę tego stresu.

Jak ją usuniesz, będzie wszystko ok.

Podajesz parametry, które są za wysokie :)

Przypuszczam, że gdzieś w filtracji masz jakąś gąbkę lub inny materiał filtracyjny (np. watę) albo i jedno i drugie.

Wyczyść to idealnie, a watę wymień na nową i rób podmianki ok. 10-15% co 2-3 dni i tak ok. ponad tydzień - u mnie wystarczyły 3 lub może max 4 podmianki i czyszczenie gąbki i waty przy każdej podmiance. Podmianki robiłem co 3 dni i za każdym razem dodawałem bakterii filtracyjnych.

Ja przestawiłem odpieniacz jednak na sucho, bo za dużo wody wywalał i dodatkowo skakało mi zasolenie, co też stresuje niepotrzebnie zwierzęta.

Wcześniej stosowałem Parasite Stop Saliferta, a później Herbtanę i Artemiss (powinno się stosować oba preparaty na przemian co 12 godz.). Oprócz tego podawałem pokarm moczony w czosnku i witaminy. UV-ka (9W) też była ale krótko (kilka dni), ponieważ obawiałem się wybicia również dobrego życia. Nic nie pomagało! Może na chwilę.

Ale co się nerwów najadłem i ryb straciłem, to już chyba tylko ja wiem.

Po wszytskich zabiegach się wkurzyłem i powiedziałem sobie, że ryb już nie utrzymam ale szkoda byłoby korali, krewetek i ślimaków. Odstawiłem wszystko i postanowiłem skoncentrować się na polepszeniu warunków dla zdrowych zwierząt licząc się ze stratą reszty ryb.

Więc aż za dokładnie wyczyściłem gąbkę w sumpie, watę wymieniłem na nową i następnego dnia się zdziwiłem...

Wszystkie rybki chulają aż miło popatrzeć po całym akwarium, a wcześniej były pochowane i tylko na karmienie wychodziły. Krewetki, które siedziały w jednym miejscu nagle skaczą po całym akwarium...

Korale się pięknie pootwierały.

Życzę udanej walki!

Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami telefonicznie.

Również z osobami, które dopiero będą z tym problemem walczyły.

Proszę tylko o PW.

Pozdrawiam

Adam :)

Edytowane przez Adam_Szczecin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czsu mam problem z glonami, zesty zrobione okazało się że NO3 i PO4 poszybowały w górę... plan działania i .... rano w czwartek okazało się że odpieniacz wywalił 2 dniową produkcję do zbiornika. Szybka podmianka ale żniwa już się zaczęły... dzisiaj rano wyłowiłem samczyka Pterapogona, żółtek cały biały, pokryty jakąś pleśnią czy coś takiego, chetoniki to samo, do tego moją jedno oko mętne, krewetki robią co mogą ale chyba już jest po ptokach.

Obniżam zasolenie, nic innego raczej nie mogę zrobić??

Czytam i czytam i znaleźć nie mogę, piszesz- testy zrobione NO3 i PO4 poszybowały w górę, potem jest wielokropek .

Próbowałem ten wielokropek rozszyfrować i nijak mi nie wychodzi.

Może byś napisał jakie to wysokie miałeś to NO3 i PO4, bo ciekawy jestem.

Potem jest dwie strony porad, po drodze -axela 1- dostał minusa, ciekawe za co ? i nadal nikt jakoś nie zapytał o te parametry, od których wszystko się ponoć zaczęło.

Dziwne to wszystko jakieś ?!

Pozdrawiam :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to faktycznie moze byc stres. Ale nie przez kubek tylko przez szybkie dzialanie wlasciciela. Moze sie troche pospieszyl z tymi podmianami. Moze gdzies wkradl sie blad podczas tych testow po przelaniu... i to wszystko zadzialalo jak domino.

Dobrze byloby te testy (wyniki) poznac.

A kolega axel dostal minusa chyba za to ze troszke wyolbrzymil temat. Bez obrazy ale ja gdy przeczytalem jego posta to zaszedlem w glowe co to moga byc za ryby ktore tak idealna (i stosunkowo niska) temperature wymagaja. Na szczescie nie pchnelo mnie to do minusowych reakcji :).

A moze ten kto dal minusa tak naprawde chcial dac plusa tylko mu sie muszka omskla :).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

NO3: 50

PO4: 0,90

kH: 8,3

Ca: 430

Mg: 1250

Si: 0

wlałem bakterie, podmianki były 2 po 15%. Teraz tylko powoli wracać do normy.

minus dla axela.. nie mam pojęcia kto i za co go dał...

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

NO3: 50

PO4: 0,90

kH: 8,3

Ca: 430

Mg: 1250

Si: 0

wlałem bakterie, podmianki były 2 po 15%. Teraz tylko powoli wracać do normy.

minus dla axela.. nie mam pojęcia kto i za co go dał...

Zanim poprawiłeś post w trakcie jego edytowania napisałeś - „Pisałem dodatkowo w innym dziale.. ryby mają się ciężko po przelaniu odpieniacza” – a ja myślę że nie jest to takie pewne.

Miałem taki przypadek- że niechcący wylał mi się cały kubek odpieniacza z powrotem do sumpa i nic takiego się nie stało. Mam akwarium o takim samym litrażu.

Z ciekawości zrobiłem test NO3 z zawartości kubka i wynik nie był taki zatrważający.

Na pewno tak wysokie NO3 nie może być powodem przelania kubka, chociaż jakaś przyczyna być musiała i to raczej nagła, a przelanie kubka tylko ją dopełniło.

Mając wysokie NO3 ale stabilne można utrzymać akwarium w formie ( poza zbiornikiem z samymi patykami).

Kiedyś przez pół roku, test NO3 Saliferta pokazywał mi od 0 do 2 jednostek.

Zakupiłem nowy test, też Saliferta i co się okazało- nowy test pokazał NO3 w ilości 25 jednostek !!! a akwarium nadał było w formie, bo NO3 było stabilne.

Pozdrawiam :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, PODMIANA JEDNORAZOWA 90% wody ze stabilnych baniaków i wróci do normy w ciągu godziny. Wielu już uratowałem tak zbiorniki, bo spuszczam od siebie 100-200 litrów ;) Może być też 50% świeżej solanki i 50% ze stabilnych baniaków. Ważne, żeby się pozbyć tego ścieku JAK NAJSZYBCIEJ! UV-ki, zmniejszanie zasolenia i inne znachorskie metody więcej szkodzą niż pomagają.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.