Skocz do zawartości
adam1203

..i chyba po baniaku... :(((((

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czsu mam problem z glonami, zesty zrobione okazało się że NO3 i PO4 poszybowały w górę... plan działania i .... rano w czwartek okazało się że odpieniacz wywalił 2 dniową produkcję do zbiornika. Szybka podmianka ale żniwa już się zaczęły... dzisiaj rano wyłowiłem samczyka Pterapogona, żółtek cały biały, pokryty jakąś pleśnią czy coś takiego, chetoniki to samo, do tego moją jedno oko mętne, krewetki robią co mogą ale chyba już jest po ptokach.

Obniżam zasolenie, nic innego raczej nie mogę zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdaj to co jeszcze możliwe szkoda życia...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie raz i nie dwa zdarzylo mi sie wlac caly kubek do sumpa spowrotem i poza wysypem zieleni nic sie nie dzialo strasznego w zbiorniku...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czsu mam problem z glonami, zesty zrobione okazało się że NO3 i PO4 poszybowały w górę... plan działania i .... rano w czwartek okazało się że odpieniacz wywalił 2 dniową produkcję do zbiornika.

przede wszystkim zrób sobie zabezpieczenie odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo kojarze veliferum i heptatusa , veliferum podobno oddaleś a co z bialobrodym i heptatusem.Masz tylko 200l.Do tego ból wpychać nawet jednego pokolca.

Nie znam takiej metody książkowej jak obniżanie zasolenia na konające ryby.

Jakie masz kh i wynik ro/di?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh 8,3 ro/di 0,0 obniżenie zasolenia zatrzymuje wszelkie procesy grzybiczne i choroby skóry.

to się zgadza,ale do tego podnieś jeszcze temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo kojarze veliferum i heptatusa , veliferum podobno oddaleś a co z bialobrodym i heptatusem.Masz tylko 200l.Do tego ból wpychać nawet jednego pokolca.

Nie znam takiej metody książkowej jak obniżanie zasolenia na konające ryby.

Jakie masz kh i wynik ro/di?

Słyszałem że gorzej się czują korale, ryby się czują lepiej w obniżonym zasoleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 27,5 to trochę dużo niekture ryby tego nie wytrzymują ale musisz posprawdzać bo nie znam twojej obsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę jakieś info o tym odgrzybianiu ?

Zmniejszając zasolenie zmniejszasz też wydajność odpieniacza a chyba dopiero ci ci puścił.

Nie sądzę aby częsta podmianka zaszkodziła jeśli sól i woda z tego samego zródła.

Jaki masz odpieniacz? dasz jakieś fotki ?

27,5 to bardzo dobra temperatura.

25 optymalna ale zwierzaki spokojnie wytrzymują 30stopni.

Co do zasolenia ja trzymam takie jakie zaleca producent.

A o kąpielach w ro i obniżaniu zasolenia było i na tak i na nie z tym różnie bywa.Warto spróbować UV, może masz od kogo z okolicy pożyczyć.

Powodzenia...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach zbawieniem jest ozonizator ,jakie ryby nie wytrzymują 27,5? pierwsze słyszę, chyba te co żyją na głębokości 50 m ale takich na forum nie widziałem

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV brak :( szkoda, z pewnością jak uda się sprawę wyprostować będzie to pierwszy zakup.

Odpieniacz Octopus 6540 2000 l/h

coś mi się wydaje że podmianki + wywalenie z odpieniacza spowodowały duże skoki parametrów i to jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasolenia ja trzymam takie jakie zaleca producent.

A jaki producent?:question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV brak :( szkoda, z pewnością jak uda się sprawę wyprostować będzie to pierwszy zakup.

jak potrzebujesz pilnie UV to pisz na presidento@wp.pl jakiś nr fona to oddzwonię, mogę podrzucić w poniedziałek do Pabianic .

( pożyczyć na ileś tam dni potrzebnych , u mnie leży nieużywany , kiedyś znowu ruszy morskie to może się przyda )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz pilnie UV to pisz na presidento@wp.pl jakiś nr fona to oddzwonię, mogę podrzucić w poniedziałek do Pabianic .

( pożyczyć na ileś tam dni potrzebnych , u mnie leży nieużywany , kiedyś znowu ruszy morskie to może się przyda )

dzięki bardzo, odpisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz - mogę pożyczyć ci UV 36W z pompa 1000l/h - moim pokolcom po przeprowadzce w 3 dni zeszła ospa

ale musiałbyś podjechać na teofilów w łodzi


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.