Skocz do zawartości
dale

Położenie świetlówek nad akwarium i wentylatory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mianowicie mam wybór, albo umieścić zestaw 6 świetlówek centralnie nad akwarium i dać do chłodzenia 4 głośne wentylatory małe, albo umieścić je przesunięte do tyłu (świetlówki) - ok 6-7 cm względem środka i dać dwa 12 cm wentylatory b. ciche. To jest kostka, widok będzie z przodu i jednego boku, oświetlenie przesunięte by było w kierunku tylnej ścianki.

Czy takie ustawienie może być ? Czy też ewentualne zaciemnienie przez skałę i korale części świetlówek może dać negatywny efekt dla korali i ogólnego odbioru wizualnego ? Obsadę planuję raczej mniej wymagającą, jeśli chodzi o światło - owszem jeden lub dwa spsy pewnie będą, ale będą miały cały baniak do wyboru (miejsce) :).

Jak radzicie ? Koniecznie na środku, czy można spokojnie przesunąć ? W sumie, w lampie będzie mix świetlówek...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj światło bez wentylatorów najpierw przesunięte do tyłu, odpalisz i zobaczysz czy podoba Ci się efekt, cyknij fotę, później na środek, popatrz i druga fota. Jak będziesz miał dwie fotki to sobie porównasz który efekt lepszy i ten zamontuj już na stałe z wiatrakami.

i wedle tego ustawienia świetlówek będziesz patyki stawiał :)

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada roztropna, tyle że, oświetlenie montuje bezpośrednio do klapy, więc co najmniej 12 wkrętów, plus inne akcesoria :)

A zdjęcia i tak niewiele relatywnie powiedzą - balans bieli ma się średnio do wzroku, poza tym, dopiero po ustawieniu skały były by miarodajne wyniki - a do tego jeszcze trochę czasu :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie wydaje mi się żebyś poczekał z montowaniem światła zanim nie będziesz miał skały. Dopiero jak będziesz na 100 % wiedział jakie masz kawałki to się zorientujesz czy uda Ci się ułożyć na tyle niską konstrukcję że Ci światła do przodu za bardzo nie przysłoni.

A jak koniecznie chcesz się pobawić teraz, to nie montuj od razu oświetlenia do pokrywy na stałe, tylko przyklej na chwilę rury do pokrywy np. taśmą ( power tapem, byle nie za szerokim ) - przez 10 minut wytrzyma wilgoć, a Ty zobaczysz czy Ci się podoba. Tak zrobiłem w słodkim jak modyfikowałem oryginalne światło i dało radę.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości testowania, muszę najpierw zamocować, potem podłączyć. inaczej nie rozmieszczę otworów chłodzących. Ale przesunę całość do przodu, lampa będzie minimalnie nie centrycznie, ale za to lepiej doświetli skałę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.