Skocz do zawartości
MMirekJ

Co to takiego ???

Rekomendowane odpowiedzi

aquamaniac słusznie, ale chodzi o to że poza Qbabem nie widziałem tu nikogo kto nie zabija, albo nie chce zabić swych aiptasów nawet jeśli jest ich mało, do akwarium niczego nie dodaję, jedyne co robię to małe podmiany wody oraz gaszenie/włączanie światła. kraby i ślimole mają ciągle trochę glonów do pożarcia, więc może jeszcze tego nie wiem, ale co to za wybijanie aiptasii rozgrzanym drutem czy wrzątkiem? one się po prostu męczą, i koniec

jak się ktoś chce pozbyć aiptasa to proszę o kontakt na priv :D

PS: nie chcę się tu o NIC wykłócać bo co mi to da ale naprawdę nie ma sensu ich wybijać w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sa inne, bardziej naturalne: sa organizmy ktore zywia sie Aiptazja. I co na to powiesz? Bo nie powiesz chyba ze sie Aiptazja mniej meczy jak ja krewetka albo slimak powoli pozera?

A jak ja chce przykladowo trzymac slimaki co sie TYLKO Aiptazja zywia to tez robie zle? Z Twojego punktu widzenia tak bo zabijam biedna Aiptazje.

Brrrr!!! jak ja nie lubie Zielonych i innych "ekologow" :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermani na aiptasie są super. Tyle w temacie.

Tutaj można zobaczyć tą bestię - mordercębiednych ukwiałków (plik 7MB):Wundermani w akcji pożerania patyka

P.S.: Nie wiem, czy wiecie, że elegansy też lubią zabawy z patykiem (4MB): Pustelnik pożera patyk

Edit:

Dla tych co nie chcą ciągnąć tych ciężkich filmików lysmata wundermani na fotce:

DSCF1547.JPG


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adi Zet :

ja nie rozumiem czemu aiptasy to według was są szkodniki

Adi zrozumiał byś to jak by Ci taka jedna skubana wyrosłą tuż między polipami Zoanthusów wtedy to jej NIC nie zrobisz bo przyokazji zrobisz krzywde dla korala

P.S czy ktoś mi powie do jakiej wielkości rosną wundermani

i czy ich hodowla w akwarium 65l ma sens??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez aiptasie straciłem dwa polipy clavularii które wyrósły ze skały. Aiptasia u mnie ma po prostu przechlapane.....

Radzę nie bagatelizować i dusić w zarodku.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja Hara

U mnie też aiptasia osadza sie gdzie chce i tam gdzie sie osadzi np na clavularii to wypala polipy i reszte tkanki. Parzy wszystko, zjada zooplankton nie przeznaczony dla niej, odradza sie z kawałka czułka, moze siedziec w całkowitej ciemności i tuż pod lampą, a także np w przewodzie pomy, w kominie, sumpie itp, jest szarobura i rozmnaża się czasem błyskawicznie, prawi nic jej nie żre, więc ma sie dobrze a ja mam jej dosyć i tego durnego wystawania przy akwarium ze strzykawką czy innym drutem ...>>>>

Gdyby była jedna, dwie, to bym olał ale mam ich sporo więcej i ich liczba nie maleje proporcjonalnie do moich wysiłków, bo zawsze gdzieś przetrwa zaraz jedna.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S - kup sobie wundermani - problem aiptasii z miejsca masz rozwiązany. Inna sprawa - na moich oczach kreweta wszamała malutkiego (niecały cm z muszlą) pustelnika akurat w momencie wylinki.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc redaktor Aqua Maniac!

Nawet wiem czemu nie lubisz zielonych! Inni tez to beda wiedziec jak zieloni nimi troche porzadza.

Ja aiptasii tez nie mecze. Kazda dostaje 0,1 ml.kwasu solnego i przechodzi w nicosc zanim to zauwazy.

Co do wundermani: jezeli przy okazji karmienia ryb dostana troche mrozonki to nie rusza aiptasii. Przynajmniej moje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani, i to jest sposób, zwierzątka się nie męczą a my je mamy z głowy i idą do nieba, gdzie nie ma wundermani i elegansów, tak czy siak za nic w świecie nie wypalę aiptasa drutem, bo to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mysle, ze one do czyscca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.