Skocz do zawartości
mareko1

Salifert NH4 jak odczytać wynik testu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj po raz drugi robiłem test na amoniak Salifert i zastanowiła mni jedna rzecz, mianowicie kiedy będę wiedział że mam 0 NH4 w akwarium; na podziałce odczytu są wartości: >2, 1.5, 1.0, 0.5, 0.25 i <0.25 - nie ma natomiast 0. Czy zero jest jak odczynnik w próbce nie zabarwi wody w ogóle czy jak mam to odczytać, bo przy wartości <0.25 nie ma już żadnego koloru na wzorniku to skąd mam wiedzieć czy mam np 0.2 czy całkowite 0?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowiesz się, test salifert-a pokazuje jedynie w tych przedziałach, wiec jak odczyt Ci wychodzi <0.25 to musisz wierzyć że jest OK.

Czyli poniżej 0,25 mam traktować jako zero, tak? No i wtedy próbka w fiolce ma się w ogóle nie zabarwić - dobrze to zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poniżej 0,25 mam traktować jako zero, tak? No i wtedy próbka w fiolce ma się w ogóle nie zabarwić - dobrze to zrozumiałem?

dosłownie :), w dobrze działającym dojrzałym zbiornikiem nie powinieneś mieć problemu z amoniakiem, szczególnie jak pH masz w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłownie :), w dobrze działającym dojrzałym zbiornikiem nie powinieneś mieć problemu z amoniakiem, szczególnie jak pH masz w normie

PawelL dzięki za wytłumaczenie. Akwarium jest na razie na etapie dojrzewania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj ponownie wykonywałem testy i znowu miałem problem z odczytem wyniku testu na NH4. Zrobiłem więc parę zdjęć ( z góry przepraszam za jakość, miałem do dyspozycji tylko komórkę)i prośba do Was w pomocy odczytu testu ( na moje oko jest na najmniejszej skali, czyli poniżej 0,25)

Oto fotki testu:

i317055_dsc-0052.jpg

i317059_imag0873.jpg

i317062_imag0875.jpg

Jaki jest Waszym zdaniem wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko stwierdzić , każdy ma inaczej skalibrowany monitor, a tutaj decydują odcienie. Jak dla mnie <0,25 .


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko stwierdzić , każdy ma inaczej skalibrowany monitor, a tutaj decydują odcienie. Jak dla mnie <0,25 .

Dla mnie też poniżej 0,25 - czyli można przyjąć, że jest 0 - dobrze myślę? Na początku myślałem, że jak jest zero to próbka w ogóle nie mętnieje tylko jest woda tak jak z akwarium, czyli czysta, nie zmętniała. Dopiero dzisiaj domyśliłem się, że próbka ma mieć odcień biały - mętny a nie być przeżroczysta :whistle: . Człowiek całe życie się czegoś uczy.... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.