Skocz do zawartości
pawoj1

korale nie korale, rafa nie rafa- Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam nie piszcie głupot założę się że większość z was jak by była na miejscu pawoj1 nawet by się nie zastanawiała brać czy nie.W kielnie w bagaż i tyle było by śladu po krabie czy takiej skale bądz wodę w butle ba nawet piasek w butach.I nie piszcie że nie bo w wielu szkłach wyglądała by ładnie nawet taka skała.Ile ryb zostało spuszczone do kibla ile korali padło przyzna się ktoś ? raczej nie . A teraz liczę na noty w ------------- za parę słów prawdy.whistle.gif


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie piszcie głupot założę się że większość z was jak by była na miejscu pawoj1 nawet by się nie zastanawiała brać czy nie.W kielnie w bagaż i tyle było by śladu po krabie czy takiej skale bądz wodę w butle ba nawet piasek w butach.I nie piszcie że nie bo w wielu szkłach wyglądała by ładnie nawet taka skała.Ile ryb zostało spuszczone do kibla ile korali padło przyzna się ktoś ? raczej nie . A teraz liczę na noty w ------------- za parę słów prawdy.whistle.gif

za prawde masz + :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie piszcie głupot założę się że większość z was jak by była na miejscu pawoj1 nawet by się nie zastanawiała brać czy nie.W kielnie w bagaż i tyle było by śladu po krabie czy takiej skale bądz wodę w butle ba nawet piasek w butach.I nie piszcie że nie bo w wielu szkłach wyglądała by ładnie nawet taka skała.Ile ryb zostało spuszczone do kibla ile korali padło przyzna się ktoś ? raczej nie . A teraz liczę na noty w ------------- za parę słów prawdy.whistle.gif

O demnie też plusa masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jak widać Polacy dalej mają w genach żeby coś ukraść :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci minusa nie dam, ale plusa też nie mam za co za bardzo, no chyba, że sie zgodze iż pieknie ta skała bedzie w baniaku wyglądać... tylko szkoda, że przez zawartość m.in. żelaza ktos kto to przeczyta moze kupic sobie skałę z problemami.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz liczę na noty w ------------- za parę słów prawdy.whistle.gif

:wallbash: To jakiś wyścig szczurów? Tak jak luft, nie będzie ani plusa ani minusa..

IMO dyskusja zbędna, każdy ma wpojone jakieś wartości, jeden myśli bardziej, drugi mniej, a trzeci całkiem inaczej. To co robimy z otaczającym nas światem nie rzadko świadczy o tym jakie wartości i naukę wynieśliśmy z domu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w akwarium kilka kawałków z Chorwacji, przyjechały w opakowaniach po litrowych lodach... Nie bijcie mnie, nieświadoma osoba z otoczenia chciała zrobić mi niespodziankę i przy odbiorze z lotniska usłyszałem: "zobacz co mam dla Ciebie".

Szok był totalny, uświadomiłem osobę czym takie coś grozi, ale nie wywaliłem elementów. I prawda jest taka że jak ktoś widzi zbiornik, to pierwsze co to wskazuje na "kradzione" elementy i mówi "ooo a to jakie ładne"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam nie piszmy głupot :thumbup: . Następnym razem jak będę wezmę 60 kg skały ,ukwiały końskie , pustelniki , ślimaki bo dlaczego nie ? (ciekawe co by było gdyby każdy tak robił ) :thumbsup: . Przecież oni wydobywają tony - to dlaczego ja nie mogę ? Hmm może dlatego , że nie zamierzam postępować tak jak oni ? :w00t:

Plusy tak naprawdę nie wiem za co '' rozdajecie '' - a teraz zapraszam do dania mi minusów za to co szczerze napisałem ;) (już nie wytrzymałem :vava: )


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie jeden kto był na rafach gdyby tylko mógł to by zgarnął co by się dało , niektórych stać na nowe a jeszcze innych biednych boli to że inni sobie biorą i nie liczą się z opinią innych.Na budowe i rozwój rafy są miliony rocznie przeznaczane w krajach z podatków,sprzedaży i turystyki.Gdyby woda była klarowna to dalej by to wszystko rosło z dużo lepszym tempem a ile zmarnowało się rafy ile w oceanach jest martwej rafy właśnie przez tankowce,motorówki benzyne i inne syfy sciągają fale często na płycizne tam gdzie jest głebokość dosyć niska i rafa ma dobre mocne światło.Ile litrów ropy wyleje się z platformy rocznie pewnie nie jeden by wyjezdził to do końca życia.Zresztą morza,oceany to dla niejednego rybaka dobre miejsce do utylizacji smieci co pokazywali w programach naukowych co się dzieje pod wodą.

Zatruwanie jest gorsze niż kradzież, tak samo z wycinkami lasów ze goryle już nie mają miejsc do życia wolne od ludzi i spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy na tym forum chce dobrze dla rafy ,nie sadze żeby było inaczej ,jednak jest jak jest, nie jak powiano być.Kupujemy zwierzaki ,skale,z krajów gdzie ludzie delikatnie mówiąc są nie uświadomieni a ten biznes opiera się na biedzie .Pewnie ciężko złapać rybę na rafie? a parę dolców trzeba zarobić by wyżywić rodzinę .Wybrzeża Egiptu powinny być rezerwatem a walają sie po nich beczki po ropie ,ludzie bez karnie depczą po koralach nikt nawet nie zwróci uwagi, z pięknej martwej skały budują mury hotelowe ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquel swoją drogą super drogę do nabijania sobie plusów znalazłeś :thumbdown:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś napisał Nanokaczor, że trzyma w baniakach tylko to co da sie rozmnozyc/wyhodować w niewoli i nie ingeruje za bardzo w naturze

to sobie pomyslałem "jesteś hardkorem". Czytając jednak niektóre wypowiedzi dzisiaj ciesze sie, że tak chłopak napisał wtedy tiphat2.gif

Każdy ma swoje sumienie, moralność wg ktorej postępuje. Nie lubie mędrkować, czy kogoś pouczać bo nie jestem księdzem.

Powiem tylko, że nie po to propaguję morszczyznę, starając uczynić ją dostępną i popularną, pisząc otwarcie o wielu aspektach/tajnikach sztuki (o których sie głośno nie mówiło) żeby poźniej Polacy masowo jechali do Chorwacji na wakacje i po powrocie w miejsce gupików pakowali życie z Adriatyku. Jeśli tak ma być to całkiem przestanę pisać bo taka wizja mnie przeraża :smile_dissapprove:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno w tym wszystkim przybywa akwarystów w bardzo szybkim tempie popyt na sprzedaż ryb rośnie nie tylko w Polsce zastanawiam się czy będą za jakiś czas limity i przerwy np od połowów i trade bo na 100% więcej ubywa niż przybywa a trudno jest rozmnożyć wieloryby... bo pomijając to że przezywalność pokolca to mniej niż 50% i nie tylko w akwarium ale też przy połowie,transporcie i sklepie to myślę że jest to grubo poniżej połowy, w związku z tym do obrotu wpada część ryb która tak naprawdę została wyłowiona druga część ponownie trafia do klienta,czasem trafia do innego baniaka, ryb kupują ludzie grubo więcej niż jest w stanie naturalnie opuścić świat w baniakach.Co się z nimi dzieje średnio co pół do roku widać spore zmiany w obsadach...

Restart obsady, znikające bez słuchu białobrode czy inny pokolce...

Prawda jest taka że pasją morską jest nurkowanie i obserwowanie natury w strefach dopuszczalnych,akwaria nie mają nic wspólnego miłością do ryb,ich wspaniały widok i wpełni zadowolenie swoich potrzeb to po prostu fanaberia jak papuga w klatce.Każdy kto miał chodz jednego pokolca jest winny a kupno w sklepie nie zwalnia z prawdy...Ile ryba się namęczy w drodze do akwarium i aklimatyzacji a współczucie przy uśmiercaniu humanitarnym i w mawianie sobie że to jest ok to jakiś przekręt w innym wątku.My ją zabijamy i my jej odbieramy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj.... bardzo mi ten wątek przypomina niedawną dyskusję o pewnym "zapuszczonym" akwarium w jakimś markecie.... :smoke: (nie widziałem, nie odzywałem się)

A kto bardziej przyczynia się do niszczenia rafy ?? Ten co legalnie/nielegalnie odławia "nemo" i ma za sztukę 1,5 dolara czy ten co sprzedaje tego "nemo" za kilkadziesiąt dolarów kompletnie nieprzygotowanej "skarbonce" ????????

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić za co dostałem minusa ? Własnej opinii nie można napisać ?

Już dostałeś na wyrównanie, ale czym się tu przejmować? Jesteś człowiekiem jakiego poznamy po Twoich postach, a nie po plusach :welcome:

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquel swoją drogą super drogę do nabijania sobie plusów znalazłeś :thumbdown:

Kolego Plusy i Minusy masz po to aby je dawać jeśli podoba ci się jakaś wypowiedz ,projekt,fajnie zrobione foto tak samo z minusami.Nie martw się Sam sobie plusów nie daje każdy ma swoje zdanie czy dać czy nie i po coś chyba były wprowadzone aby każdy z nas miał do dyspozycji +/-.

Co do tematu to tyle dopisze Przemyt był jest i będzie i nic się na to nie poradzi dzięki temu w zbiornikach mamy życie które nawet nie powinno się tam znależć.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Co to za głupie argumenty? "Przemyt był i będzie", "większość by się nie zastanawiała", "to tylko kilka kilo". Z hoteli też zabieracie "pamiątki"? Ręczniki, talerze, sztućce itp. ? No co, przecież to "tylko kilka widelców, większość by się nie zastanawiała..."

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale większość osób tak myśli - powtarzam , że ciekawe co by było gdyby wszyscy tak robili :( ?

Wszyscy co mają akwarium morskie tak robią. Jedni osobiście, inni przez pośredników. Efekt dla ekosystemu jest identyczny. Podejrzewam, że kolega nawet gdyby zabrał tą skałkę do siebie to postąpiłby z nią o wiele lepiej niż pośrednicy co sprzedają do sklepów i mają odrzuty/przesiew co nieładne. Czyli defakto mógłby się mniej przyczynić do niszczenia rafy niż ci co kupują w sklepie. Takie luźne przemyślenia.


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.