Skocz do zawartości
czadol81

Chrysiptera hemicyanea-narybek

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie. wczoraj udalo mi sie odlowic narybek. mam go w osobnym baniaku, wstawilem natlenianie

,wlalem plankton i teraz czekac czy cos z tego bedzie. nie nastawiam sie za bardzo ale nigdy nie wiadomo.

nial ktos kiedys taka hodowle, tego gatunku


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze temat o rozmnazaniu jest w modzie a ja tu sie pytam o to samo,tylko na wlasnym przykladzie i nikt nawet nie raczy sie odezwac. nieladnie nieladnie.

moze bedzie mozna ten gatunek tez dopisac do tej listy


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj metody jak z blazenkami. Oddzielny zbiornik z napowietrzaniem (tylko delikatnie na poczatku) lej fito za pare dni wrotke i zwiekszaj natlenianie. Po paru dniach mozesz podmienic troche wody z baniaka ogolnego. No a jak troche podrosna to larwy solowca. U mnie z blazenkami to zadzialalo. Powodzenia i pisz jak idzie


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dzieki za mile slowa co do fotek , to bedzie trudno bo narybek mysle ze nie jest wiele wiekszy niz "plemnik" - tak to mozna chyba porownac. mam filmik ale nie wiele tam widac poza jakims ruchem. zaczolem lac phitoplankton , widzialem gdzies filmik to narybek plywal w zielonej "zupie" . pozyjemy zobaczymy


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro narybek odlowileś z glówniego zbiornika, może postaraj się polączyć oba zbiorniki? Jeśli warunki które mialy w glównym baniaku pozwolily im się wykluć to myślę że byly odpowiednie. Zmiana może nie być pomocna, tym bardziej że są raczej na etapie ciężkich doświadczeń jak narazie :X. Pozatym jeśli zbiorniki są polączone to nie musisz martwić się o warunki w obu osobno. Masz jeden biotop który w obu baniaczkach jest identyczny - starasz się o to aby się nie zmienily. Kolejna sprawa to sterylność. Rybki odchowane w "krysztale" zawsze będą slabsze od tych które wyrosly bombardowane bodzcami i florą (i mikro fauną ;)) z glównego zbiornika :). Popieram to niemal 20 letnim doświadczeniem z slodziaka. :)

Ich naturalnym środowiskiem w tym wypadku - to miejsce w którym przyszly na świat :].

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda jest z glownego baniaka temperatura taka sama bo zbiornik plywa w sumpie takze jest caly czas ogrzewany oplywana woda a co do sterylnych warunkow to takich nie bedzie bo chce zrobic bagienko z phitoplanktonu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez fotki nie uwierzę!Dowody!Ja mam co chwilę masę "krewetek" :p

Dlaczego ?? trzeba wierzyć bo to jest naturalne i wiem ze bardzo ciężko zrobić fotkę (ale można) w naszych warunkach akwariowych ciągle się rozmnażają skorupiaki,ryby i korale :thumbup: ale to że krewetka wyrzuci larwy,ryby złożą ikrę to świadczy tylko o tym że mają dobre warunki bytowe i im się chce :) ale doprowadzić do odchowania młodych to już jest sukces i prawdziwa mowa o rozmnażaniu.

ale każdy taki fakt rozmnażania NAS cieszy :thumbsup:

Edytowane przez RA345 (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. narybek jak narazie jakos sie trzyma co prawda ilosc spadla ale jeszcze ladne dziesiat jest. woda powoli robi sie jak bageinko, dzisiaj zrobie jakos mala podmianke i postaram sie odessac padniety narybek co by nie kisil wody. moze uda mi sie zrobic jakies foty, postaram sie.pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Latwiej by ci bylo gdybys postawil zbiornik z narybkiem gdzies obok bo w sumpie to raczej codzienna obsluga jest dosc uciazlkwa. No tylko musisz zamontowac jakas mala grzaleczke i swiatelko. Odsysanie padnietych larw obowiazkowo codziennie i male podmianki. Powinno byc dobrze. Powodzenia.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i jak? Udalo sie cos utrzymac?


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.