Skocz do zawartości
Maciekelkk

PROŚBA O POLECENIE Adsorber azotanów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś wyczaił doc skimmer 9006 taki jak mój ale to z drugiej ręki za połowę ceny bo nowy to się nie opłaca. Nie jest to jakiś super sprzęt ale do 200L jest ok.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wyczaił doc skimmer 9006 taki jak mój ale to z drugiej ręki za połowę ceny bo nowy to się nie opłaca. Nie jest to jakiś super sprzęt ale do 200L jest ok.

Witam....

Dzięki za wszelkie porady i sugestie, jestem na etapie zgrywania wszelkich parametrów, sprzętu, przede mną zmiana żarnika HQI będę chciał trochę zwiększyć kk. mam 1400 a zmienię na 1600 kk. plus wymienię pompę obiegowa, na AquaBee UP2000 max podnoszenia 1.6 Da mi to dodatkowa cyrkulacje w akwarium tylko myślę czy nie dąć jeszcze mocniejszej UP 3000 nie wiem jak to jest moc a akwarium mam, 1200 jakiej firmy nie wiem była w zestawie Blau, więc jeżeli 3000 będzie jeszcze raz mocniejsza to cyrkulacja była by rewelacja, wymienię odpieniacz i tu jak pisałem na forum ciężko mi dobrać chciałbym by był w panelu a nie na zewnątrz.Ten, który proponowałeś był by ok. w wymiarach jeszcze jest jeden podam ci link http://erybka.pl/product-pol-1753-Hydor-Slim-Skim-250-65.html , to lin do tego co proponujesz , http://erybka.pl/product-pol-1461-Tunze-DOC-skimmer-9006.html i właśnie ten myślę był by ok. obsada w akwarium będę miał na max co mogę oczywiście mieć więc to bardzo ważne . Reasumując całość panel składałby się komora pierwsza GroTech RemoPhos, komora druga odpieniacz nie miał bym już żadnych gąbek, trzecia komora filtr przepływowy a w nim 200 g Korallen-Zucht Activated Carbon plus purgine. Czwarta pompa obiegowa, podmiana systematycznie 10% raz na tydzień. Myślę, że taki system filtracji pomoże utrzymać parametry a co za tym idzie krystaliczna wodę

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tunze 9006 - ma fajna cichą pompkę, ma zwężkę co jest lepsze dla planktonu i obniża nieco hałas, na plus są jego niewielkie wymiary w porównaniu do wydajności. Minusem jest to że działa wydajnie jak jest czysty, widać spadek możliwości gdy jest zabrudzony(ja swojego czyszczę tak raz na dwa miesiące i to mi wystarczy) do tego trzeba troche wprawy żeby go szybko złozyć, inny "problem" to jego start, trzeba sporo czasu spędzić nad jego regulacją ale jak wystartuje to robi fajną gestą piankę. Co najważniejsze musisz wziąć pod uwage że ma szerszy kubek i nie wiem czy Ci wejdzie?, do tego ma magnetyczny "chwytak" z którym zajmuje minimum 13cm. Co do odpieniacza to nie musisz się spieszyć, zastanów się na spokojnie co wybrać.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.