Skocz do zawartości
Ferag

Eheim obiegowka

Rekomendowane odpowiedzi

Wytlumaczcie mi na czym polega roznica po za wizualna miedzy pompami obiegowymi Eheim Uniwersal a Eheim Compact.

Dokladnie chodzi mi o to ,ktora wersja jest doskonalsza universal czy compact?

Przymierzam sie do kupna pompy eheim i nie wiem jaka wybrac.

I zeby nie bylo potem ze "Mogles kupic ta bo itd" :wacko:

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi na czym polega roznica po za wizualna miedzy pompami obiegowymi Eheim Uniwersal a Eheim Compact.

Dokladnie chodzi mi o to ,ktora wersja jest doskonalsza universal czy compact?

Przymierzam sie do kupna pompy eheim i nie wiem jaka wybrac.

I zeby nie bylo potem ze "Mogles kupic ta bo itd" :wacko:

Nikt nie odpisuje więc ja z własnego doświadczenia z EHEIMAMI mogę tylko stwierdzić że Universal to typowe obiegówki przewidziane do długiej i ciężkiej pracy, miałem w słodkim i 1250 i 1260 i to po prostu dmucha jak szalone, praktycznie są niesłyszalne i bezobsługowe, niestety nie miałem nigdy wersji Compact ale już sam taki podział wynika chyba z przeznaczenia pomp. Jeśli nie chcesz sobie później pluć w twarz to wybór Universala na obiegówkę na pewno cię zadowoli one są do tego stworzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica jest w jakości i pochodzeniu, eheim compact produkowany jest przez firmę EDEN dla eheima ale można je również znaleźć pod ich własną marką. Eheim universal to pompa na lata i to długie lata, nie zmieniona konstrukcja od wielu lat bo nie ma w niej co zmieniać, pompa jest wyjątkowo trwała i cicha lecz niestety nie tania. jak masz możliwość zakupu universala to weź tą i ciesz sie nią przez długie lata.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz wiem co kupie.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak prawde mowiac to sam sie przymierzalem do jednej z tych pomp i dopuki nie zobaczylem na wlasne oczy i uszy bylem za. Po "dotknieciu" jestem na nie. Na youtube tez jest sporo linkow pokazujacych ze sa glosne albo linkow z pechowymi nabywcami EHEIM'a. Nie wiem na 100% ale ja juz podjalem decyzje zakupu tunze, ktory faktycznie ma moc, jest solidna i jak wielu podaje, bezszelestna.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehaim nie ,prądożerna pompa ,tunze super


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehaim nie ,prądożerna pompa ,tunze super

Panowie, ilość Eheimów na rynku od długiego czasu powoduje że na youtube pewnie się trafią przykłady wadliwych pomp ale przy ilości pomp używanych przez akwarystów głównie słodkich ale i morskich jedna na ileś tam setek rzeczywiście trafia się głośna czy wadliwa. Natomiast ich cicha praca i niezawodność spowodowała że były szczególnie polecane i poszukiwane do chłodzeń wodnych komputerów, a to już o czymś świadczy. Tunze jako obiegówki są chyba dość młodymi pompami a już też czytałem o problemach z nimi. Trzeba pamiętać żeby nie kupić 7 letniego Eheima z drugiej ręki bo rzeczywiście można trafić na egzemplarz głośny czy mający defekty ale one tyle przeżywawą i ludzie je dalej odsprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.