Skocz do zawartości
Phantom1988

Czarny nalot na skale i szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu borykam się z dziwną sytuacją w akwa... (bakteria?)

Otóż w załączonych zdjęciach wszystko widać o co mi chodzi.

Od około miesiąca wstecz na 5 dni przestałem lać wódke ponieważ miałem wyjazd, a moja rodzinka zapomniałą o dozowaniu :wallbash:

Gdy wróciłem zastałem taki obraz- lekki czarny nalot na jednej skałce (lewy dolny róg)

http://imageshack.us/photo/my-images/820/img20120629103340.jpg

Zacząłem spowrotem lać wodeczke, ale niestety nic to nie dało... Powiem więcej jest coraz gorzej.. Skałki na dzień dzisiejszy wyglądają tak (oczywiście nie wszystkie, ale dość dużo)

http://imageshack.us/photo/my-images/835/img20120725093807.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/835/img20120725093807.jpg/

Dodam jeszcze, że nalotu zawsze jest więcej rano, kiedy światło w nocy było wyłączone...

Czy ktoś miał coś podobnego? Jak z tym walczyć...

Parametry wody są następujące:

NH3- 0

NO2- 0

NO3- 2-5

Mg- 1340

Ca- 440

ph- 8,3

Kh- 7

Edytowane przez Phantom1988 (wyświetl historię edycji)

Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda na to, że to akwarium nawet dojrzewać jeszcze nie zaczęło. Dlaczego lejesz wódkę, jak tam jeszcze nawet ryb żadnych nie ma?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to mogą być bardzo ciemne okrzemki,bo na pierwszym zdjęciu po prawej stronie też coś takiego masz,dojrzewanie ku końcowi idzie chyba,ale życia nie masz NO3 dobre to po co dozujesz wódę w czym ci ona pomaga?

Napisałem ze dojrzewanie idzie ku końcowi kierując się napisem na twoim avatarze że odpaliłes zbiornik 23-03-12.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie skonczyło się po około mieiącu od zalania, żadnych glonów nie było, po tym jak wróciłem pojawiły się te glony... Z ryb kupiłem heaxatenie która ma się dobrze, nie widać jej bo smiga sobie w skałach cały czas. Z dalszej obsady sa 2 kraby - czerwony i niebieski, rozgwiazda, kilka slimaków (nassarius, strombus i tectusy). Poza tym prezdwczoraj doszly wurdemanni...


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co najważniejsze to gdzie masz chodzi mi o KORALE.Ryby na samym tle gołóej skały będą wyglądały jak z jeziora Malawi pyszczaki,a wrazcając do tematu to sprawiłeś sobie rybki i może przesadziłeś z podawaniem im pokarmu i jakiś dziwnie wyglądający glon jezeli to nie okrzemki wyszedł ci na skale,zwiększ cyrkulację w tym miejscu może rozdmucha ci to ze skały


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego... Opisują że to jednak cyjano...

bluegreencyano.JPG


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a to twoje to tak samo wygląda?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobnie... Zdjęcia robiłem telefonem także jakość też nie powala.

Rybcie karmie suchym, płatkowanym krylem i mrożonkami, jedna kostka wychodzi tak na mniej wiecej 10-15 karmień. Koralowce (jak narazie same szczepki,) od czasu do czasu leje koral fluid 0,5ml. Poza tym leje bakterie i wódke. A od samego początku jade na soli Kent-a.

Edytowane przez Phantom1988 (wyświetl historię edycji)

Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wniosek, że dojrzewanie się zakończyło po miesiącu? Po miesiącu to chyba jak skała i woda była przełożona z działającego akwarium.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium niedojrzałe, z minimalną obsadą a najchętniej wlałbyś połowę apteki. Po co koral fluid? Po co wódka? Dno wygląda jakby nie było żadnej ekipy czyszczącej.

Masz normalne ciemno zielone cyjano, co przy tak młodym i zaniedbanym zbiorniku jest normalne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie zaniedbanym tylko przedbanym ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Tak ja pisałem, akwa dojrzało po 1 miesiącu... Koledzy z forum doradzili mi lać ok 2ml wódki/dzień, aby zniwelować PO4 i NO3, a co za tym idzie glony... Wszystko było w porządku do kiedy nie miałem wyjazdu...

Obsada czyszcząca to 6 tectusów, 1 nassarius, 1 rozgwiazda, 2 kraby (czerwony i niebieski)

Poza tym wczoraj doszły krewetki. Nie pisałbym tego posta gdyby było w porządku.. Kilka miesięcy spędziłem aby chociaż trochę ogarnąć jakie reakcje zachodzą w akwa morskim więc pisanie czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj są trochę irytujące...

Stwierdzenie "zaniedbane" naprawdę było poniżej pasa... Robię wszystko aby zwierzakom było jak najlepiej... A tak już w ogóle na marginesie, nie wlałem jeszcze ani kropli jakiegoś specyfiku, niby lekarstwa!

Edytowane przez Phantom1988 (wyświetl historię edycji)

Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wylazlo ci cyjano ciemne. Sinica czy jakos tak. Moge sie mylic ale chyba to takie cosik jednak


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale foto dna i syfu od strony szyby daje trochę do myślenia. Poza ty już wiesz że masz cyjano, więc przepisów na pozbycie się znajdziesz na forum od metra. Chociaż jak dla mnie zbiornik jest niedojrzały, więc oprócz odsysania nic bym ni robił.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent dojrzewanie. Sinice odsysaj i uzbrój się w cierpliwość. Dla pocieszenia podam, że w moim akwarium mimo zalania wodą z działającego zbiornika dojrzewanie trwało około 8 miesięcy :thumbsup:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem nic złego na myśli. W ogóle rzadko jestem złośliwy harhar.gif Moje akwarium skończyło dojrzewać po roku i to mi się wydaje dosyć normalny czas :) Twoje jest dosyć schludne, ale to właśnie jest IMO objaw, że jeszcze na dobre nie wystartowało. Wódka mi się kojarzy z duża obsada i niewyrabiającym odpieniaczem, ale spierał się nie będę.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widzialem dojrzalego po jednym miesiacu akwarium. Po pol roku juz szybciej.

Mysle, ze rady kolegow sa ok. Nie wiemy, jaki jest poziom PO4 (tu warto miec dobre testy). Prawdopodobnie stosunek NO3 do PO4 moze byc "zachwiany". To wyglada na cyano, ktore bym spokojnie przy kazdej podmianie odsysal. :welcome: Brak korali to brak konkurencji dla takich roznych plag... :welcome: Korale sa konsumentami i moze warto je troche zagescic :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dojrzewanie skonczyło się po około mieiącu od zalania, żadnych glonów nie było
akwa dojrzało po 1 miesiącu... Koledzy z forum doradzili mi lać ok 2ml wódki/dzień, aby zniwelować PO4 i NO3, a co za tym idzie glony

Czy tylko ja widzę tutaj sprzeczność?

Daj zbiornikowi spokojnie dojrzeć, bo niepotrzebnie kombinujesz. Cierpliwości.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Postaram sie dostosować do sugestii. Pozdrawiam serdecznie!


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha @Stani poziom PO4 ok- 0,1-0,2

@Nie jeden z nas- U mnie może troszke szybciej poszło ze względu, że ok 4/5 wody z działającego zbiornika i skała również:)

Edytowane przez Phantom1988 (wyświetl historię edycji)

Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.