Skocz do zawartości
Toxik

BEST Skimer 400p

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem zamontowalem odpieniacz i z rurki wylotowej wylatuje sporo babelkow powietrza robi sie straszna piana w baniaku.

Jak mozna sobie z tym poradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to świeże akwarium, to nadmiar bąbelków jest czymś normalnym. za jakiś czas samo minie. Nic nie da się na to poradzić.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki troche sie uspokoilem juz chcialem montowac jakies kaskady :) babelki nie przeszkadzaja krewetce wiec chyba nie jest zle:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko OK tak jak ma byc ma ktos jakis pomysl:lampka

albo mial ktos podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toxik: typowy problem...musisz kupic albo zrobic bubble stop. to takie pudelko z wata na ktore wylatuje woda z wylotu pompu.

jesli masz sump to wystarczy wklic odpowiednio przegrody...i po problemie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc zwykla wata taka jak kupuje sie w aptece?? nie zaszkodzi wodzie?? i jak sie to robi zeby nie zapchac wylotu i nie miec powodzi w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toxik interesuje mnie ten BEST Skimer 400p czy mógłbyś powiedzieć mi jak działa, czy może stać na sewnątrz sumpa, czy bezwzględnie musi stać w wodzie w sumpie ? jak ze skuteczniścią odpieniania ?


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry na mniejsze zbiorniki do 400l czytalem o nim sporo i go polecali moze stac na zewnacz sampa raczej musi dziala naprawde super :) tylko wywala wode ze znaczna sila do akwarium i mam sporo babelkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój midiflotor Aquamedic ze względu na zbyt niską szafkę pod akwa przerobiłem lekko (kubek) i nie jestem zadowolony ze skuteczności. BEST Skimer 400p ze względu na małą wysokość 44cm zmieściłby się pod szafką dlatego tak interesujący jest dla mnie, że też wcześniej nie doczytałem, że Best jest taki niski tyle kasy niepotrzebnie wtopionej.


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@webmin - Beast może stać poza sumpem. Może być też zawieszony na jego ściance po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie.

@Toxik - będzie wywalał te bąbelki i teraz i w przyszłości. Jeśli stoi w akwarium to żeby je wyeliminować musisz zastosować urządzenie "bubble stop" dostępne oddzielnie do tego odpieniacza lub zrobić samemu z małego pojemniczka plastikowego i gąbki.

Przy okazji do użytkowników, po 2-3 miesiącach użytkowania drastycznie spada jakość odpieniania. Zarasta wapiennym osadem kanał dolotowy zasysanego powietrza do pompki. Najlepiej udrażnia się go małym (nie pamiętam w tej chwili, ale ok 3 lub 4 mm) wiertełkiem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.