Skocz do zawartości
Qbajuniorek

drugie (54l)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jest to moje drugie akwarium :) wcześniej było 25l. Akwarium wystartowało w połowie kwietnia tego roku.

Akwarium: 54l

Cyrkulacja: 2 koralie nano

Ośiwetlenie: 2 lampy AquaEl Decolight Duo Marine 2x11W

Żywej skały ok 8kg

Piasku ok 4kg

Odpieniacza brak, z testów jakie mam narazie to:

pH 8

KH 8.6

NO3 0 ( co mnie bardzo zdziwiło)

Obsada:

caulastrea

briareum

stylophora

seriatopora

acropora

pavona

i chyba jakaś montipora

gobiodon okinawae

mandaryn wspaniały

dolabella

3 Lysmata seticaudata

lysmata debelius

3 tectusy

1 strombus

I pełno aiptasi. Zdjęcia stawię jutro bo mi aparat szwankuje.

Edytowane przez Qbajuniorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za jakość zdjęć :) Miałem problem z glonami na szybach ale dolabella prawi ewszystko sprzątneła :) i proszę nie zwracać uwagi na aiptasie :) których jest od groma :( miejmy nadzieje że krewetki sobie poradzą

post-11323-0-75062400-1343380755_thumb.jpg

post-11323-0-40848600-1343380766_thumb.jpg

post-11323-0-04629500-1343380787_thumb.jpg

post-11323-0-33694000-1343380798_thumb.jpg

post-11323-0-56355400-1343380810_thumb.jpg

post-11323-0-55988000-1343380859_thumb.jpg

post-11323-0-85903000-1343380876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , u mnie też aiptasia się pleni a 2 wurdermanni nie chcą jej nawet tknąć . Mógłbyś dać zdjęcie całego baniaczka od frontu ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć,że krewcie wcale nie zainteresują się aiptasia. Jak sporo karmisz to zapomnij, że będą ją wcinać. pozdr


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krmię niezbyt obficie. Widzę że od czasu do czasu skubną jakąś aiptasie i to tyle. A znacie jakieś zwierzątko które by zjadało glony caulerpa i kulkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

A znacie jakieś zwierzątko które by zjadało glony caulerpa i kulkowe?

Widzialem na wlasne oczy jak indonezyjczycy zgrabiaja glony wyzsze z brzegu i karmia nimi krowy.

masz moze krowe ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie miał akurat pod ręką krowy, to może spróbuj rozwiązać ten problem krabem Mitrax sculptus, słyszałem, że chętnie wcina glony kulkowe (Valonia sp.).

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnon gibesis, nie pozjada tych glonów? Mitraxa miałem ładnie zjadał :unworthy:


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym moim zdziwieniem było jak zmierzyłem NO3 które okazało się być =0. Przy takiej obsadzie i braku odpieniacza myślałem że będzie wyskie a tu niespodzianka:) Teraz doszukuje się przyczyny tych wszystkich glonów. A jeszcze takie małe pytanko jak rurówka nieotworzyła sie od dnia zakupu (prawie 2 tyg.):( jest szansa że jeszcze coś z niej bdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmianę soli z Reef Crystals na TM Pro Reef. Bo mam problem z kH w ciągu tygodnia spadło mi z 8,6 do 6,4. Może zmiana soli pomoże? jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałeś że masz sporo glonów nawet przy zerowym NO3,wydaje mi się ze zmiana soli mogła by spowodować wysyp jakiejś plagi jak zmienisz na bogatsza,nie prosciej rozrobić w butelce jakiś bufor co podniesie Kh i dawkować do docelowego stanu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę :) a czy stosowanie jakiegoś bufora na dłuższą mete nie wpłynie negatywnie na akwarium? I jaki byscie najlepiej polecili?:) Czy ten może być? Kent Coral Builder

Edytowane przez Qbajuniorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym moim zdziwieniem było jak zmierzyłem NO3 które okazało się być =0. Przy takiej obsadzie i braku odpieniacza myślałem że będzie wyskie a tu niespodzianka:) Teraz doszukuje się przyczyny tych wszystkich glonów. A jeszcze takie małe pytanko jak rurówka nieotworzyła sie od dnia zakupu (prawie 2 tyg.):( jest szansa że jeszcze coś z niej bdzie?

A wg mnie jedno wynika z drugiego - masz zerowe NO3 bo masz glony czyli tak naprawdę NO3 jest spore skoro stanowi pożywkę dla glonów, ale dzięki temu, że one je wykorzystują nie jesteś wstanie zmierzyć go testem - mam dokładnie taką samą sytuację. Usunąłem je mechanicznie, ale wróciły - jutro zasypuję purigen, phosguard i matrix. Zacząłem też dawkować bakterie bo sama wódka niewiele pomagała.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w akwa dwa dość duże wieloszczety (http://pl.reeflex.net/tiere/956_Eurythoe_sp.%2001.htm i http://pl.reeflex.net/tiere/2204_Eurythoe_sp.%2001.htm) czy mogą być one w jakiś sposób niebezpieczne? Narazie nie zauważyłem żeby podgryzały jakieś koralowce ale czy z czasem mogą zacząć je podgryzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam słabe zdjęcie (kiepski aparat) ale widać jak mniej więcej wygląda całośc w rzezcywistości jest lepiej :) Z aktualności to do kaskady wsadziłem purigen i matrix. Krewetki rozprawiły się prawie z aiptasią :) zostało może z ok 8 szt. I zaczynam stosować Korallen-Zucht Aminoacid Concentrate zobaczyy jak zaeagują SPSy. Za jakiś czas planuję zmienić oświetlenie na T5.

post-11323-0-66112200-1344887684_thumb.jpg

Edytowane przez Qbajuniorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jej się zamnożyło, ale tak jak by się zatrzymała z dalszym rozrastaniem. Niedługo wybieram się po mitraxa może coś pomoże.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie :) Troszkę się pozmieniało w akwarium, doszły 2 błazenki, 1 nemateleotris decora i ricordea. Krewetki poradziły sobie z plagą aiptasi(zostały dwie szt.) i nadal waczę z plagą valoni :(. Więcej zdjęć wstawię później. :)

post-11323-0-49257400-1353840601_thumb.jpg

post-11323-0-43344700-1353840629_thumb.jpg

post-11323-0-82392700-1353840648_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką ilością valonii polegniesz.

Zacznij usuwać ją mechanicznie z odsysaniem żeby wyłapać zarodniki. Zaostrzona rurka na końcu wężyka.

Kolega jacekberet robił to wspomagając siłę zasysania odkurzaczem przemysłowym.

Pisał o tym na forum.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwaj mechanicznie oraz kup jakieś stado mitraxów. Mitraxy po jakimś czasie powinny ci to wyjeść. ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po lekkim poniesieniu kH valonia zaczyna bieleć i znikać. Może mam za niskie kH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie niby masz to Kh?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 7, a jak podniosę tak do ok. 9 to valonia zaczyna bieleć i znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzymaj się tego.

Ale mechaniczne usuwanie nie zaszkodzi. :yes


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.