Skocz do zawartości
Gość buczi82

Woda, swieza, z morza czy dojrzala...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Prosze o porade...

W przyszlym tyg bede zalewal akwa i mam pare opcji...

1. Swieza solanka w 100%

2. 50% swiezej, 50% z morza

3. 50% dojrzalej, 50% z morza

4. 50% swiezej, 50% dojrzalej

5. Mix swiezej, z morza i dojrzala

6. 100% dojrzalej

Od kolesia ktorego bede bral skale moge dostac 100% dojrzalej wody bo likwiduje akwa, sprawdzilem parametry i sa takie:

Ph 7.7

No2 0

Nh3-Nh4 <o.25

Kh 8.6

Mg 1290

Ca 400

No3 25

Po4 nie mam testu

Nawet dobrze sie sklada bo uzywa tej soli co ja bede i teraz sie zastanawiam co tu robic...

W poniedzialek jade nad morze na tydzien i po powrocie chce skubnac 50L wody z morza, ale mam dylemat co dalej :bang head , swieza, dojrzala itp itd, glony i tak mnie nie omina, ale skroci czas dojrzewania... chyba ze wezme od niego 80% dojrzalej i reszta swiezej, nie wiem, doradzcie jak mozecie :)

:czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH3-NH4 - 0,25, NO2 - 25 - jeśli wierzyć opisowi to woda jest raczej zapuszczona niż dojżała.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@mariusz czytaj uwaznie ok

NH3 <0.25

No2 0

NO3 25

testy saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gdy zalewałem nowe akwarium to miałem tylko 1/3 wody ze starego systemu.

Resztę uzupełniłem wodą z morza bo bałem się że coś mi poleci gdy naleję 2/3 świeżej solanki.

Nie wybuchło :)

Jak przywieziesz baniaki z wodą to dobrze mieć taki duży pojemnik plastikowy z Ikei i lejek ze stacji benzynowej :) Pakujesz włókniny filtracyjnej do lejka i przelewasz przez niego wodę z bańki.

W ten sposób pozbędziesz się większości zawiesiny z wody. Przy brzegu unosi się masa martwych glonów i to zacznie się rozkładać, produkować amoniak - jak u kolegi z Cork, który pisał kilka dni temu o wodzie z morza.

Za pierwszym razem po napełnieniu takiego pojemnika 65l wodą morską zostawiłem ją do podgrzania.

Gdy wróciłem to było tam z 5mm syfu na dnie. Trzeba uważać żeby tego nie wlać do akwarium, albo od razu przefiltrować tak jak pisałem wyżej.

Wątpię, żebyś miał NO3=25 w morzu :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktore miejsce jedziesz?? w czesci uk sa niezle przyplywy wiec moze wode wez podczas przyplywu?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za blisko portu w Liverpoolu i ujścia mersey? wolałbym wodę z okolic cornwalli... Ale od ciebie to daleko żeby się bujac po sama wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Chyba najbezpieczniej byłoby uderzyć aż do Holyhead, z dala od aglomeracji i zatoczek.

Niby to 60 mil dalej, ale pogonisz A55 i obrócisz w godzinkę.

Albo Aberdaron.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Kapitan ja jade z rodzinka na tydzien zeby odpoczac, kobieta mnie pogoni jak bede mial leciec po wode 130mil... wezme baniaki, wezme 50L a w domu testy zrobie, moze nie bedzie tak zle...

a jak nie to wezme od goscia 140L co bede kupowal skale i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będziesz mierzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz zanieczyszczeń, to wrzuć węgiel aktywny - wyciągnie całą chemię...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@zachu tak sie wlasnie zastanawiam, na zanieczyszczenia nie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no i chyba d*pa bedzie z woda, nie ma gdzie napelnic, syf i nic wiecej, nie wiem jutro jade do zoo kawalek dalej, moze tam bedzie jakies dobre msce ehhh zawsze cos :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mam pytanko, co myslicie o wodzie z oceanarium, bo wlasnie sie wybieram a wode na 100% maja z morza bo maja do niego 100m, dajcie znac, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi ja zalałem wode z chorwacji ,ale tak delikatnie 30l ,no i nic nie mam w akwarium troche skały i dwa mękasy ,żadnych złych reakcj nie widac ,możesz zapodać i tak zaczynasz dopiero tak mi się wydaje ,a jak juz masz jakieś korale to nie ryzykuj,lepiej ro i di i sól pozdro.


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, co myslicie o wodzie z oceanarium, bo wlasnie sie wybieram a wode na 100% maja z morza bo maja do niego 100m, dajcie znac, dzieki

buczi to znaczy ze skoro jestes w Prestatyn to bardzo blisko kolo mnie. Zapraszam na kawke a jak chcesz nabrac wody z morza w czystym miejscu to ci pokaze fajne miejsce. Nawet opuscilem Prestatyn pol godziny temu. W razie czego to dzwon pod 07918700082. Jeszcze jestem w robocie ale koluje sie po Walii na polnocy. Uderzam na Flint ale dzwon jakby co.

Pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.