Skocz do zawartości
dzym

Reef Foundation Complete (ABC) - wszystko w jednym

Rekomendowane odpowiedzi

Chce mniej wiecej wyliczyc, na ile by to starczylo i ile by mnie kosztowalo na baniaczek 300l


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA ulotce jest chyba wzmianka że jeden gram podnosi nie pametam tylko co chyba Ca o 1,5ppm. Sprawdz na instrukcji i o ile znasz swoje spozycie dzienne lub tygodniowe to łatwo wyliczysz. Pzodrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupie proszek i zobacze na jak długo starcz, wiadomo tańsza opcja jako pierwsza;-).


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odkopię trochę temat, bo jestem zdecydowany na ten specyfik na 90% ABC+. Jakieś wnioski z używania, poprawy, wzloty, upadki ?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekaw czy ktoś ww. stosuję w przypadku mniej wymagającej obsady i z jakim skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ABC+ oraz Reef Energy A+B, po dwóch dniach lania chyba idzie ku dobremu. ABC+ myślałem że będzie się jakoś długo rozpuszczać a tu chwila moment i go nie ma, chociaż są takie mniejsze ziarenka, które potrzebują nieco czasu.

Istnieje dystrybutor Red Sea na Polskę, czy każdy sklep ściąga produkty na własną rękę? Mam problem w związku z rozbieżnościami kartonika, opakowania z proszkiem i instrukcji - na każdym jest coś innego napisane, normalnie wstyd.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Kyzak, wszystko rośnie na ABC+? Mierzysz parametry? Rozjazd czy w miarę ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to określić ponieważ sypałem to przez pierwsze dwa dni, później odstawiłem. Dlaczego ? Ano każde akwarium jest inne i moje ma tą przypadłość że magnez od czerwca ponad 1500 w okolicach 1600. Po zakupie ABC+ sypnąłem sobie dwa dni po 10 g tak aby uzyskać to co Red Sea sama radzi czyli Ca 465 kh 12,5 itd. No to po tych dwóch dawkach Mg był 1710 :vava: Ca 450 kH 11

Zacząłem sobie sypać w ten weekend, bo 5 października Mg już "tylko" 1470, pomiar w poniedziałek i znowu 1560.

Kroplę obecnie kalkwassera ok litra dziennie i ballinga około 20 ml. Jak zleci poniżej 1300 to zacznę sypać.

Tak więc po miesiącu wsypałem to może 5 razy? Ja mam po prostu rozjechany magnez i dodawany z proszku robi jeszcze większy rozjazd a według tego co piszą na reefkeepingu w artykułach to magnez blokuje wchłanianie Ca a ze wzrostem korali walczę...


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zużyłem z 400g tego proszku w 128l, moje wnioski są takie że niestety parametry nie są stabilne i równe. Można by tego używać ale trzeba robić korektę przez zaufanie dla produktu kh mi spadło do 5.1 głupi błąd mierzyłem tylko ca i myślałem że reszta będzie równa a tu niestety. Ale jak na początek to chyba warto bo u mnie dość łatwo podniosłem Ca do 450 niestety Mg tak ładnie nie podrosło ale za to nie miałem żadnych plag przez ten czas i akwarium wreszcie załapało. Oczywiście teraz robię drugie podejście do bailinga bo chyba to prostsze i lepiej sprawdzone wyjście tylko trzeba będzie w pompki zainwestować.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego proszku od ok pół roku, niestety tak samo jak kolega urban15 mam problemy z lecącym w dół KH które muszę podciągać innymi preparatami. Nie miałem problemu dopóki nie zacząłem dozować VSV.

Na chwile obecną wypatruje dna pojemnika z ABC+ i przechodzę na ballinga.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze posty wydaje mi się że najprościej jest jednak kupić pompę /koszt niestety :down: / i dozować Balinga. Sama regulacja dawek w Balingu jest dziecinnie prosta, zabawa w testy i wszystko jasne. Po ok roku baniaka i obawy o Ca i kH /bo ostro poleciało/ w końcu się uśmiecham i nie taki diabeł straszny , naprawdę. Kolega Tester /chwała mu za to / opisał łopatologicznie wszystko w jednym poście /Chemia/ i nie ma kłopotu . Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczony kolega stwierdził, że jedyne zastosowanie jakie widzi dla ww. to zbiornik fish only, gdzie chcemy utrzymać fioletową skałę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :)

1g Reef Foundation ABC+ podniesie poziom Ca w 100l zbiorniku o 1,5pp

czyli; mając 400 Ca na 100l wody i dodając 1g Reef Foundation ABC+ to o ile dokładnie mi podniesie Ca ?

Edytowane przez olinek94r (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.