Skocz do zawartości
Mariusz L

Problem z Tunze 6095

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tą pompką. Pompka ma z pół roku. Od jakiegoś czasu wyłącza się jak jest w akwarium :realmad: . Wyjąłem ją z baniaka, poleżała kilka dni w szafie bo myślałem, że się popsuła i coś mnie tknęło, żeby podłączyć ją znowu i działa :yes , włożyłem ją do wiadra z słodką wodą i chodzi normalnie :thumbup: . Gdzieś wyczytałem, że jak jest za słona woda to te pompy tak się zachowują i to by się zgadzało bo od jakiegoś czasu podnoszę zasolenie. Czy miał ktoś z Was podobny przypadek, czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić ?

Pozdrawiam, Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyłączaniem się Tunze zazwyczaj leży w zasilaczu. Lubią się wyłączać lub przerywać.

Metoda z wiadrem może być tylko przypadkiem.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słona, może za mokra?? :p

Miałem podobny przypadek ale w tunze 6000, pompa zatrzymywała się po paru minutach pracy w akwarium a w wiadrze było ok. Niby dziwne, ale sprawa się szybko wyjaśniła, woda w wiadrze była zimna i pompa miała dobre chłodzenie, w wyższej temperaturze coś się rozłączało.

Edytowane przez 3PIOTR4 (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym nadmiernym grzaniem się pompy też myślałem, ale może to mieć związek właśnie z zasoleniem, ponieważ gęstsza woda=większe opory. Nie jest to raczej wina zasilacza bo miernik pokazywał, że jest prąd , a pompa nie chodziła. Sam nie wiem co robić, chyba powycinam szczebelki z kratki osłaniającej, może jak będzie miała mniejszy opór wody będzie ok.

Pompa od rana chodzi w wiadrze i nic się nie dzieje, temperatura wody w wiaderku zbliżona do tej w baniaku.

Pozdr. Mariusz.

Edytowane przez Mariusz L (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie niszcz pompki(nic nie wycinaj) bo to nic nie da... daj na gwarancję i tyle-powiedz że teraz chodzi ale w każdej chwili może przestać(bo tak już było). mają Ci wierzyć bo klijent nasz pan i ma zawsze racje!!!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wstaw wiadro do akwarium :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pół roku to powinna być na gwarancji.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że pompa była kupiona nowa, ale od kogoś kto ją przywiózł zza granicy i gwarancji nie mam. To już druga pompa Tunze z którą mam problem, kiedyś była to 6080 teraz ta, jedno jest pewne, więcej g...na Tunze nie kupię.

pozdrawiam, Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, reanimowałem swoją pompę :) , na razie działa drugi dzień. Kupiłem prosty przerywacz elektroniczny za 21zł :) i podłączyłem pompę do niego.

Filmik z działania :

Na razie jest to prosta wersja do przetestowania, ale można by się pokusić o zbudowanie bardziej rozbudowanej( ten przerywacz ma możliwość regulacji częstotliwości załączania pompy, przydała by się jeszcze regulacja długości cyklu)

Pozdr. Mariusz.

post-8478-0-55110000-1344089908_thumb.jpg

Edytowane przez Mariusz L (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@MariuszL

Trochę czasu minęło do ostatniego wpisu, trochę go odświeżę. Czy udało się tobie w pełni uruchomić Tunze? Moja zaczęła przerywać i tak się zastanawiam czy warto reanimować.

Edytowane przez darekdb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.