Skocz do zawartości
Gość michalfa

Czy mój odpieniacz jest "chory"?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam.

Od pewnego czasu próbuje zrozumieć mój odpieniacz.

Bardzo upodobał sobie siadanie przy każdej okzji. Na początku podczas dolewki, za każdym razem kiedy wkładam ręce do wody, podczas czyszczenia skarpety. Ponieważ od jakiegoś czasu pływają pierwsze ryby zacząłem karmić. Jakie było moje zdziwienie kiedy po wspypaniu suchego jedzonka w ilości odpowiedniej dla dwóch małych błazenków wykonał swoją ulubioną czynność. Po karmieniu mrożonkami zachowuje się tak samo.

Wczoraj wyczyściłem go całego, przejżałem pompę, zrobiłem wszystkie testy:

NO2 - 0

PO4 - 0

NO2 - 0

NH4 - 0

PH - 8

Kh - 6

zasolenie 1.024

a on wyglądał tak po 4 h od momentu podania 1/4 kostki jaj homara

post-9584-0-28539500-1343829242_thumb.jpg

ustawiony na mokro :) Przestoje ma różne od godziny do 6 !!

Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze błazny zjadły wszystko i nie miał co odpieniać


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Pracuje sobie normalnie, dużo nie wywala bo nie ma co ale piana jest wyżej. Siada ok minuty po podaniu jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne że w takich sytuacjach będzie siadał. A jak masz olewkę? uzupełniasz RO przed odpieniaczem? czy tak jak być powinno - czyli do ostatniej komory w sumpie z pompą powrotu?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożenie rąk czy też dolanie wody powoduje zaburzenie pracy odpieniacza.

Woda którą dolewasz jest słodka, potrzeba chwili aby wymieszała się a w tym czasie spada zasolenie.

Również wszystko co powoduje nawet chwilową zmiane poziomu wodu w odpieniaczy skutkuje rozbiciem piany.

Nawet przy wzburzeniu osadu z dna możesz zauważyć to, drobinki piasku czy tam detrytusu dostają się do komory reakcyjnej odpieniacza. Odpieniacz wtedy musi dłużej napracować się aby 'nowy' syf wywalić.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To normalne.

Nie wiem ile tego pokarmu tam leci, ale ja mam podobny i aż na tak długo nie siada.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przy karmieniu trzeba też uwzględnić tłuszcze w żarełku, które to nie sprzyjają przecież powstawaniu piany.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to nie jest normalne, żeby odpieniacz siadał na 6 godzin jak to w pierwszym poscie jest napisane ...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Dolewkę mam jak trzeba, na rękach może jakieś mydło zostać, poziom wody przy zmianie skarpety też pasuje. Tłuszcz przy mrożonkach i owszem ale o co chodzi przy suchych granulkach?

Może jest troche przewymiarowany ( KZ s ) jak na moje akwarium i faktycznie nie ma co pienić, jak już siądzie od pokarmu to nie ma jak się podnieść bo nie ma co pienić.

Czy dobrym pomysłem jest straszne przekarmienie tak do 3 ( lub więcej )kostek dziennie, i czekanie na reakcję odpieniacza?? Briareum też by się pewnie ucieszył(a) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winny nie jest odpieniacz, tylko pompa od odpieniacza-wyczyść ją albo wymień :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że odpieniacz siada przy zmianie napięcia powierzchniowego wody, to normalne, każde karmienie, włożenie rąk do wody (tłuszcze) powodują "siadanie", odpieniacze na dyszy Becketta siadają na dłużej niż te na igle, poprawi pracę dokładne wyczyszczenie dyszy, nawet co kilka dni, a już KZ mają do tego olbrzymią tendencję.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 - 0

PO4 - 0

NO2 - 0

Powiedz mi Michał, czego jeszcze oczekujesz od swojego odpieniacza? Masz sterylną wodę, więc co jeszcze ma robić odpieniacz? Zmywać, kanapki na drogę, okna myć? ;) Jak będziesz miał kijowe parametry i syf w baniaku, to wtedy możesz zacząć się martwić, teraz nie ma czym :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak koledzy piszą u mnie jest to samo siada jak coś grzebie ale po 2 minutach wraca wszystko do normythumbup.gif.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Z oknami to mógłby powalczyć :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że odpieniacz siada przy zmianie napięcia powierzchniowego wody, to normalne, każde karmienie, włożenie rąk do wody (tłuszcze) powodują "siadanie", odpieniacze na dyszy Becketta siadają na dłużej niż te na igle, poprawi pracę dokładne wyczyszczenie dyszy, nawet co kilka dni, a już KZ mają do tego olbrzymią tendencję.

W jakimś poście na forum zeovit czytałem zalecenie by do wężyka od powietrza co kilka dni wstrzykiwać gorącą wodę RO by przepłukać dyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

U nas na forum też jest ta informacja. Czyszcze go regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.