Skocz do zawartości
BeRsErK

Led 90w - prawdopodobnie Pacific Sun BT EX 90w

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam rady Kolegów z doświadczeniem w ledach i lampach PS ;]

Posiadam prawdopodobnie Pacific Sun BT EX 90w ze(tu na pewno ;)) sterowaniem poprzez bluetooth'a.

Sama lampa kupiona bardzo okazyjnie a to dlatego, że padło w niej trochę diód i trzeba ją nieco odrestaurować.

O ile z papierem ściernym i ponownym lakierowaniem dam sobie radę o tyle nigdzie nie mogę doszukać się schematu jakich diód użyto przy tym świecidełku i zidentyfikować co padło i co wymienić.

Wydaje mi się, że użyto 3 rodzajów 1w diód i padły te, których użyto tylko 12(zakładam, że jeśli były użyte białe, niebieskie 460 i niebieskie 420 to padły te ostatnie)+ 2 sekcje po prawej.

Załączam fotki i liczę, że ktoś będzie w stanie mi pomóc :)

Z góry dzięki!

gallery_7211_2222_1083031.jpg

gallery_7211_2222_1265759.jpg

gallery_7211_2222_143434.jpg

gallery_7211_2222_921778.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Przemka, tylko on posiada serwisówkę do tych lamp. Ewentualnie Leszek na drugim forum jest w stanie pomóc.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale leszka teraz na forum nie uświadczysz, zajęty pracą


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się pózniej jak ja zrobisz czy serwis tej firmy pomaga rownież po gwarancji :) bo sam robie w przyszłości przymiarki do ich lampy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za późną odpowiedź - wygląda na to że dwie sekcje poleciały(diody lub elektronika) - oczywiście jest to do naprawy... :)

Proszę wyślij lampę do naszego serwisu - bez dokładnego obejrzenia trudno coś więcej powiedzieć ..

Proszę wyślij na adres sklepu ReefShop.pl

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się pózniej jak ja zrobisz czy serwis tej firmy pomaga rownież po gwarancji :) bo sam robie w przyszłości przymiarki do ich lampy.

Serwis pogwarancyjny jest na wysokim poziomie. Ostatnio w mojej lampie PS BP 120W padł driver i wysłałem do serwisu lampy Master i Slave. Jedna jest po konserwacji a druga po naprawie. Można się dogadaćunworthy.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziś dostałem info, że poza obudową i driverem(tego się spodziewałem) do wymiany byłby też komputer - teraz pytanie do bardziej zorientowanych ode mnie - czy jak sterowanie bluetooth'em działa na pozostałe ledy to czasem z kompem nie powinno być wszystko ok? Pytam raczej z ciekawości bo nie mam podstaw nie mieć zaufania do serwisu - kontakt faktycznie miły i szybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer musi być wymieniony - ponieważ driver w lampie po wymianie nie będzie współpracował z analogowym komputerem(sposób przekazywania sygnału).

Niestety - nie są już dostępne analogowe drivery - tylko cyfrowe - a on nie będzie współpracował z komputerem - który przekazuje sygnał w sposób analogowy.

Analogowe drivery nie są dostępne od końca 2009 roku - czyli od niemal 3 lat.

Stąd potrzeba wymiany komputera również.

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czyli jak dobrze rozumiem gdybym zdobył analogowy driver to bym mógł tą lampę postawić na nogi?

W czwartek będę rozmawiał z chłopakami od serwisu i będę musiał decydować co dalej robimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.