Skocz do zawartości
kosa46

Kilka fotek z Chorwacji "z podwodnego życia Adriatyku"

Rekomendowane odpowiedzi

Ok sushi skałę masz ze sklepu ciekawe skąd sklep ja ma a zakupując ja przyczyniłeś sie do dewastacji naturalnego środowiska wiec propagatorze ochrony środowiska nie jesteś lepszy ode mnie.Ok nie powinienem brać go na ręke przyznaje to .Dziekuje tym którym sie podobały zdjecia i tym którym sie nie podobały nawet i tobie sushi przynajmiej mogłes błysnać odreagowac na forum niepowodzenia życia codziennego.Masz racje co do wziecia tego pławikonika do ręki ale poprostu zabrakło ci trochę sam nie wiem czego,taktu ogłady żeby to napisac w jakims normalnym tonie konwersacji.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama kłótnia była jak ostatnio ktoś przywlekł skałę z wakacji,lepiej czasami przemyślec wstawianie zdjęć bo ktoś może się pogniewać ze niszczymy świat...nie łam się Kosa jak idę na ryby to też biorę w ręce złowione sztuki i wypuszczam i raczej przezywają,naukawcy łapią rybki do badań odcinają im kawałki płetw itd i tez te rybki sobie przezywają wiec myślę ze Ty nie przyczyniłeś się do większych strat w naszym ekosystemie hehe pzdr :thumbsup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę nic złego w wzięciu do ręki konika, pogłaskaniu nemo jak się uda, pomyrdaniu za uchem tygrysa syberyjskiego jak da radę czy przytuleniu rekina tygrysiego!! Pod warunkiem, że każda z tych pieszczot nie doprowadzi do zgonu osobnika, jednego lub drugiego. Zatem nie popadajmy w paranoję sushi.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz prosciej, Twoje zachowanie moze spowodowac przez danego osobnika zaniechanie tarla przez 2-3 miesiace. Moze oznaczac stres i wieksza podatnosc na zachorowanie, mniejsza "wole zycia" etc.Byc moze przez Twoje zachowanie moje dziecko nie bedzi emoglo w przyszlym roku obejrzec nowych konikow.....A teraz wyobraz sobie, ze takich osob jak ty bylo tysiac.... i konikow tez tysiac...EOTp.s. a skale mam ze sklepu...

@sushi, a ryby w Twoim akwarium to co??? niby wszystkie z hodowli i żadna nie była wyłowiona z oceanu???

to właśnie przez Twoje zachowanie te właśnie ryby nie wydadzą potomstwa i moj syn w przyszłym roku nie będzie mógł zobaczyć nowych rybek. @kosa przygarnął pławikonika, cyknął mu fotkę i puścił wolno... a Twoje ryby już nigdy na wolność nie wrócą. I kto tu jest gorszy? Aż boję się myśleć co mówisz o naukowcach, którzy prowadzą badania nad zwierzętami morskimi i np. na czas mierzenia długości ciała ryby umiesczają je w platikowych torebkach (przykład z filmu "Rybka zwana Nemo"). A ta skała "ze sklepu" to też od zawsze tam leżała? no ciekawe. Zastanów się chłopie co piszesz.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko się odzywam i jak czytam takie posty (jak w tym temacie), to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że dobrze robię.

Zapanował taki dziwny tutaj zwyczaj, żeby tylko komuś przyłożyć , ośmieszyć, wykpić, wkurzyć- nie mając praktycznie podstaw.

Najciekawsze jest to, że często osoba krytykująca piszącego i jego temat, po pewnym czasie sama ten temat preferuje w tej czy innej formie.

Mało merytoryki a dużo zawiści i złośliwości.

Brawo –natalia83-bardzo dobrze to ujęłaś.

Kosa46 -nie tłumacz się , naprawdę nic takiego się nie stało, aby ktokolwiek miał z tego robić aferę.

Wielokrotnie widuje się na filmach przyrodniczych jak nurek ujmuje delikatnie stworzonko i zbliża do kamery aby jak najlepiej sfilmować okaz, potem delikatnie odkłada na miejsce.

Ciągle jednak znajduje się ktoś, kto zrobi wszystko aby zaistnieć – za każdą cenę, nawet za cenę dokopania komuś innemu.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze powiedziane, nawet Ci którzy mają Hepatusa w 500 litrach. Człowiek nie jest w stanie zapewnić naturalnych warunków dla zwierzaków nawet w takich baniakach, więc zakładając morskie akwa działamy egoistycznie po to żeby cieszyło to nasze oko. Warunki życia morskiego są tak specyficzne że nawet Ci ktorzy wydają kupę kasy na sprzęt jak najlepszy mogo się tylko zbliżyć do naturalnych warunków, ale i tak to nie będzie to samo co natura.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wypowiedzial swoje zdanie. Kazdy ma do tego prawo. Jedni sa za inni przeciw temu ale po co od razu w takim kontekscie. Przeciez mozna bylo napisac "Oj Kosa zle zrobiles, miejmy nadzieje ze inni nie beda Cie nasladowac" ale nie.

Ja uwazam ze skoro nic sie nie stalo to nie ma tematu. Wzial, zrobil fotke i odlozyl.

A zatarczki na forum ostatnio jakies takie modne. Moze za duzo telewizji ogladamy :).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak byłem w Grecji złapałem kilka rybek w siatkę pstryknąłem kilka zdjęć i je wypuściłem(rybom nic nie było), i nie wydaje mi się by to było coś złego, jak będe miał chwilkę do wrzucę fotki. Dla mnie jeżeli nie robisz zwięrzęciu krzywdy to nie jest nic złego. A może wyrzućmy wszystkie siatki którymi łapiemy ryby w akwarium bo też chyba je męczymy?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wielu z nas przy takiej okazji zrobiłoby tak samo ale teraz to każdy potrafi tylko dziury szukać, bo tamat nie dotyczy jego i większość się chce wykazać wielką wiedzą, nie zrobił nikt szkody na wielkiej rafie, więc myślę że każdy kto zakłada rafke i kupuje zwierzaki to i tak się przyczynia do napedzania koninktury, bo przecież my wszyscy gdzieś musimy kupować to życie, więc skąd tyle nerwów??

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uściślając dlaczego:

- przykład nr.1,

Niektóre przepisy parku Ras Muhammad- Półwysep Synaj

  • Nie dotykać ani nie łamać żadnych korali ani muszli
  • Nie zbierać ani nie niszczyć żadnych materiałów, żywych czy martwych (korali, muszli, ryb, roślin i innych skamieniałości).
  • Zabrania się wkraczania za tereny zamknięte oraz chodzenia i cumowania w strefach raf.
  • Korzystanie tylko z wyznaczonych miejsc cumowania.
  • Zabrania się karmienia ryb ze względu na możliwość zakłócenia tym równowagi biologicznej rafy.
  • Łowienie ryb tylko w miejscach wyznaczonych.
  • Zabrania się wrzucania jakikolwiek odpadków do wody.
  • Nurkowanie tylko w wyznaczonych miejscach. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia raf.
  • Osoby nie przestrzegające wyżej wymienionych zasad podlegają prawu 102 z roku 1983.

- przykład nr. 2

cytat z http://egiptpopolsku...-w-egipcie.html (warto zerknąć, kilka dobrych zdj. ryb i rybek)

BEZPIECZNE NURKOWANIE W EGIPCIE...

Jak byśmy się Was zapytali- „Z czym się Wam kojarzy Egipt?, to zapewne odpowiedzielibyście , że na pierwszym miejscu z piramidami, a na drugim z pięknymi rafami koralowymi. Egipskie Morze Czerwone to prawdziwy raj dla nurków pełen pięknych koralowców, ryb, delfinów, żółwi oraz innych morskich stworzeń, ale również pełen wraków oraz zatopionych zabytków, a nawet całych starożytnych miast. Ten raj bardzo szybko może okazać się jednak piekłem, kiedy zaczniemy korzystać z niego w bezmyślny sposób. Dlatego prezentujemy Wam jakie niebezpieczeństwa mogą na Was czyhać podczas nurkowania w Egipcie. Standardowo mówi się, że główne zagrożenia dla turystów w Morzu Czerwonym to rekiny, mureny oraz barakudy. Zgadza się…jednak niejedno stworzenie często tam występujące może okazać się niebezpieczniejsze niż te trzy gatunki ryb razem wzięte. Dlatego generalnie należy trzymać się jednej zasady: „Niczego nie dotykaj!”. Z takim podejściem, na pewno nic przykrego się Wam nie przydarzy. Pamiętajcie, że większość morskich stworzeń boi się Was i będzie uciekać oczekując ataku z Waszej strony, tak może być nawet z rekinem. Jednak jeżeli będziecie zbyt natarczywi, próbując np. za wszelką cenę złapać nawet małą niewinną rybkę, może się okazać, że ma ona przygotowaną skuteczną broń, po której użyciu, Wasz urlop może diametralnie ulec zmianie. No to po kolei, czego możecie się spodziewać w Morzu Czerwonym i z jakimi ewentualnymi skutkami trzeba się liczyć w przypadku „nachalnych zalotów”.

osobiści uważam, że warto wymagać od siebie trochę więcej, niż trochę mniej.

można w ten sposób rozwijać siebie i wpływać np. na swoich przyjaciół.

pozdrawiam.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie zgadza. Ale w Chorwacji nie ma parku narodowego.

Mysle ze tu bardziej na zasadzie dlaczego nie moge wziac konika skoro w Baltyku moge lapac rybki, w odrze to samo. Tu jest bardzo podobnie.

Adriatyk to nie rafa, nie park to poprostu morze.

Przepraszam ale ja to tak interpretuje.

Ciekawe czy jak by zlapal w siatke obojetnie jaka inna rybke zrobilby zdjecie i wypuscil to czy byloby z tego takie wielki halo.

Pozdrawiam

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zlikwidujmy swoje akwaria bo wszyscy w taki oto sposób męczą zwierzęta morskie trzymając je w niewoli. Gość dotknął konika i afera, bo chyba wiedział co robi....rekina za ogon nie szarpał żeby narazić siebie albo życie w morzu?

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Kolega nam pokazuje ładne foty a Wy przeżywacie i piszecie bezsensu posty. :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zdjecia podobaja, konik jest sliczniusi^^ Tylko bogactwo tego dna nie powala. Co do konika to chlopcy zazdroszcza i tyle nurkowania :p tez bym chciala ponurkowac ale jeszcze pare lat nie moge :( wiec przynajmniej se popatrze ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.