Skocz do zawartości
minio_p

Kupię Dolabellę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z powodu plagi glonów kupię lub przyjmę Dolabellę. Oczekuję na propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella wcale nie jest złotym środkie na glony, ona nie zjada wszystkich. Musisz działać wielofazowo. Odpieniacz, podmianki, oświetlenie, bakterie, karmienie ryb- wszystko ma wpływ na rozwój 'zieleniny'.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella wcale nie jest złotym środkie na glony, ona nie zjada wszystkich. Musisz działać wielofazowo. Odpieniacz, podmianki, oświetlenie, bakterie, karmienie ryb- wszystko ma wpływ na rozwój 'zieleniny'.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale wiele środków zaradczych wiąże się ze znacznymi kosztami, które nie zawsze od razu można ponieść. A ten sympatyczny zwierzak pomógłby mi znacznie w nierównej walce. Bakterie stosowałem zeobaka, teraz zamówiłem Microbe Lift. Z podmiankami nie chcę szaleć, ponieważ mam jeszcze ogniska cjano. Słabym punktem jest też odpieniacz AM Turboflotor 1000 Blue. Skłaniam się również do wymiany żarnika HQI, ponieważ nabyłem go z nową lampą Boyu i nie jestem przekonany, czy rzeczywiście ma on tak jak jest na nim napisane 14000 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz zbiornik ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku marca przesiadłem się z Reefmaxa. Skała była odgazowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ślimaka i opinia, że jest to kosiarka na glony jest mocno przesadzona jak kolega pisze wybredny bywa u mnie na glon pomogło zbicie no3 i skrócenie czasu świecenia, ale decyzja należy do Ciebie

Edytowane przez seba1001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze podobnie jak kolega Seba1001, sam również miałem Dolabelle ( fachowa porada :X ) i w niczym mi nie pomogła a jak zjadła glony którymi się żywi- padła.

Nie umie teraz dokładnie powiedzieć ale ona nie zjada tych glonów których chcesz się pozbyć :) pewnie zielone plamki szyby zarastają co ? Jak masz wykwit cyjano bądź to wina leży ewidentnie w wodzie i ogólnym prowadzeniu akwarium :)

O glonach epopeje były pisane na forum, od wydajnych sumpów i refugium po metode VSV.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie plamki. Długie, nitkowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ślimaka i opinia, że jest to kosiarka na glony jest mocno przesadzona jak kolega pisze wybredny bywa u mnie na glon pomogło zbicie no3 i skrócenie czasu świecenia, ale decyzja należy do Ciebie

A do ilu godzin skróciłeś oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świeciłem max 4h ale każde akwarium jest inne, nie wiem jakie masz zwierzaki, ja mam same korale miękkie. Akwarium mam 11 miesięcy moim zdaniem dopiero teraz zakończył się okres dojrzewania ale mogę się mylić ponieważ dopiero uczę się akwarystyki morskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.