Skocz do zawartości
Pawflo

REEFMAX by Pawflo

Rekomendowane odpowiedzi

briareum bym oparl o tylna szybe w najwyzszym punkcie lewej skaly, tam gdzie jest obecnie lepiej wyexponowac inne korale a jak ruszy ci rozrost bria to nie nadazysz wycinac , pamietaj ze to koral bardzo inwazyjny i bardzo parzacy sasiadow.

a pozatym fajne :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkutygodniowej przerwie czas na aktualizacje :)

W tym tygodniu wróciłem z urlopu, na którym to miałem mała obawę co tam się dzieje w baniaku. Na szczęście moje akwarium zniosło ten okres wzorowo(nawet szyby były czyste co mnie zaskoczyło). Zmierzyłem więc parametry (wszystkie ważne na 0) i do sklepu po ryby. Tak więc w baniaku pojawiły się:

2 X Amphiprion ocellaris

1 X Chryspitera Talboti

1 X Pomacentrus alleni

+ krewetka czyszcząca.

Po dwóch dniach odpieniacz ruszył, choć urobek chyba nie jest imponujący? Załaczam fotkę z jedniego dnia pracy. Zostawić tak czy kombinować z regulacją?

post-14024-0-07329600-1348848735_thumb.jpg

post-14024-0-43795900-1348848743_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się podoba ułożenie twojej skały i ogólnie bardzo czysto to u Ciebie wszystko wyglada.

ps co to za urzadzenie które masz na ostatnim zdjeciu w lewym dolnym rogu?

Pozdrawiam


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyścik zapewne :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się podoba ułożenie twojej skały i ogólnie bardzo czysto to u Ciebie wszystko wyglada.

ps co to za urzadzenie które masz na ostatnim zdjeciu w lewym dolnym rogu?

Pozdrawiam

Dzięki. To oczywiście czyścik, wygodniej jak na stałe jest w baniaku(a nie mam jeszce dzieci, które mogłyby porysować szybe chcąc pomóc...). Staram się, żeby było czysto :police: Wyrzuciełm platikowe kulki, wsypałem do pierwszego koszyka matrixa dla filtracji biologicznej, na samej górze mam watę dla mechanicznej - zmieniam ją co tydzień wraz z podmianą, no i absrorbery w drugim koszyku. Co trzy dni czyszcze szyby, co dwa tygodnie skrobakiem tylną i szczoteczką pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czycisz tylną szybe srobakie to nie schodzi ci ta niebieska farba ??

Nie, wydaje mi się, że ona jest z drugiej strony szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął trzeci miesiąc. Wszystko sobie żyje i rośnie :) . W środkowej części zrobiłem miejsce pod ukwiała - zamierzam kupić Quadricolor red. W górnej prawej części będzie montipora talerzowa i ogólnie pewnie dojdzie jakoś w przyszłości kilka jaskrawo kolorowych(to będzie jedyne kryterium wyboru) LPS'ów. Docelową obsadę będę nabywał bez pośpiechu :coffee: , bo i dotychczasowy stan baniaka cieszy moje oczy :) .

post-14024-0-66761900-1352665997_thumb.jpg

post-14024-0-54960800-1352666027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. pytanie tylko czy temu quadricolorowi spodoba się to Twoje upatrzone miejsce ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. pytanie tylko czy temu quadricolorowi spodoba się to Twoje upatrzone miejsce ;)

Przekupię go ;) Tylko tam będzie dostawał smaczne kąski i mam nadzieje, że się szybko zorientuje o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to karm go żeby nie popełnił samopompobójstwa jak mój poprzedni ;) .. obecny siedzi już w miejscu bo krewetki mu smakują..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija prawie pół roku od założenia zbiornika. W akwairum zagościł ukwiał quadricolor red. Oczywiście wybrał inne miejsce niż mu zaplanowałem, ale jeszce trochę go widać. Błazny jeszcze nie załapały, że moga się w nim zamieszkać, ale wiem, że to może potrwać. Ogólnie akwa prowadzi się bezproblemowo, raz na dwa tygodnie robię podmiane 9 litrów wody, raz na tydzień zmieniam watę i czyszczę szyby. Plag brak i to uznaje za sukces. Z porażek - nie mogę utrzymac ponoć najprostrzego SPSa, czyli montipory. Podjąłem dwie nieudane próby. Parametry wody wydają się ok, może za mało światła lub odpieniacz nie daje rady... W każdym razie w tym konkretnym zbiorniku odpuszczam dalsze próby z SPS. Wróce do tematu jak może kiedyś będę miał większe akwa.

post-14024-0-85701200-1358618692_thumb.jpg

post-14024-0-14718600-1358618700_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały filmowy update. Xenia przejmuje akwarium, ale mi to nie przeszkadza, bo ją uwielbiam za jej witalizm i to, że w zimowe wieczory przypominała mi falujące pola :smiling:

post-14024-0-48089100-1366049701_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piknie,Panie,piknie :). Tez jestem entuzjasta xeni,niestety u mnie przyrosty sa minimalne :blink:. Quardi wyglada super :),ale widze,ze pasiaste gamonie dalej nie kapuja o co chodzi:D.A to z prawej strony tak ladnie falujace na czerwono to co to? Jesli mozesz,to napisz na jakiej soli teraz jedziesz i co lejesz.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochlebne opinie :smiling: :smiling: No niestety błazny nic nie jarzą :dizzy:, ale nadal mam nadzieje... W prawym górnym rogu to Alveopora red. Co do chemii to cały czas w koszyku trzymam chemipure+purigen, podmiana raz na dwa tygodnie 9 litrów solanki z Instant Ocean i codziennie leje po kilka ml Kent Marine Tech CB A i B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin obserwuje dziwne zachowanie ukwiała. Przybrał kształt kielicha, chyba atakuje Briareum i wydziela jakby dym z paszczy. Czy to jak myślę początek wojny chemicznej z sąsiadem czy zaczyna się coś innego dziać? EDIT: Już znalazłem co to jest http://www.thereefta...ing-172136.html Do tej pory akurat z tej strony był spokojny przez rok.

Tutaj jest film, który pokazuje co opisałem:

Edytowane przez Pawflo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.