Skocz do zawartości
patryczysko

Czy to nie przeszkadza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem do akwarium odpieniacz na kostkę ps150. Nie wiem, czy to dobrze czy źle, ale puszcza mi pęcherzyki powietrza do wody. Robić coś z tym?

Zapomniałem dodać,że wsadziłem go do kaskady.

Edytowane przez patryczysko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci az tak te pecherzyki nie przeszkadzaja to nie ma problemu ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam euphylie :wallbash: Da sie jakoś to zrobić,żeby nie leciały te pęcherzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zmniejsz ilość powietrza podawanego do odpieniacza albo zrób stoper bąbelków z gąbki o dużych porach. Oba rozwiązania mają wady...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga, ani to, ani to. Może jakieś inne pomysły? Czy to jest wina kostki napowietrzającej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie jest możliwe to, że po zmniejszeniu ilości powietrza podawanego do odpieniacza ciągle lecą ci bąbelki. Przykręć powierze jeszcze bardziej to zmniejszy się wtedy przepływ wody.

Jest to wina kostki bo jeśli miał byś kostkę, która wytwarza większe bąbelki to nie miał byś ich w akwarium ale równocześnie odpieniacz działał by mniej sprawnie lub wcale nie działał. Im do odpieniacza podajesz pianę składającą się z mniejszych bąbelków tym lepiej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem ilość powietrza, ale teraz to słabo robi się piana w odpiieniaczu. Jeszcze i tak leci troszkę bąbelków. Te bąbelki mają, aż tak ogromny wplyw na lps'y, bo one są mikroskopijne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś jeszcze napisać, skoro już jesteśmy przy temacie tego odpieniacza, dlaczego po 3 dobach od uruchomienia nie wywala nic do kubka? To, że nie mam jeszcze ryb, to ma znaczenie?

Czy jest sens, aby pracował? Może dopiero go włączyć, jak wpuszczę ryby?

Edytowane przez patryczysko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob foto i pokaz jak to wszystko zmontowałeś :)

Proszę bardzo:

dscf0112hs.jpg

Nic nie może wyrzucić do kubka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wysoko masz kubek i żeby odpieniacz wywalił pianę to najpierw musiał byś podać dużo powietrza dobrze zmieszanego z wodą. Ale odpieniacz jest w kaskadzie już nie ma w niej miejsca na wysoką kolumnę wody w której "mogą spokojnie zmieścić się bąbelki". Dlatego bąbelki dostają się do wody.

Kaskada to chyba Aquael i o ile się nie mylę to próbowałeś przerobić ją sam na "kaskado-odpieniacz". Myślę ze to rozwiązanie nie zadziała poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z samoróbką odpieniacza, musi być troszkę bardziej zanurzony, albo więcej powietrza :p

Może wstaw go jakoś ładnie do baniaka :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mi pozostanie wsadzenie go do baniaka, a tak chciałem tego uniknąć :( To jak bedzie w baniaku, to już nie powinien wyrzucać bąbelków do wody? Nanokaczor masz rację...to jest aquael. A jak bardzo muszę go zanurzyć w wodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.