Skocz do zawartości
mareko1

Szeczepki korali na podstawkach. Co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie jak dokładnie postępujcie ze szczepkami korali na podstawakach, chodzi mi o to czy wkładacie po prostu podstawkę z koralem do baniaka i tak już zostawiacie czy może za jakiś czas odczepcie korala od podstawki i przymocowujecie go do skały. Jak Waszym zdaniem jest lepiej, estetycznej i praktycznej?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ile morszczaków tyle równych odpowiedzi.

Jeśli nie chcesz go mieć na skale to można pozostawić na podstawce. Jeśli koral "zalewa" to na czym stoi (clavu) to jak przykleisz podstawkę do skały on i tak ją zaleje za jakiś czas.

Ja osobiście najpierw wybierałbym czy wole mieć korala na skale (wtedy bym odcinał go od podstawki) czy gdzieś z boku (wtedy bym zostawiał na podstawce).

Wszystko zależne od Twojej wizji swojego akwarium :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korala z podstawka kleiłem do skały,łatwiej go potem odczepić jak mu miejsce nie pasuje,


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawce łatwiej manewrować koralem przy aklimatyzacji do światła, tyczy się to głównie SPS i LPSów, gdzie poprawną praktyką jest umieszczanie korali przy dnie i z czasem umieszczanie ich wyżej, później to już kwestia estetyki i własnego uznania czy podstawkę da się wkomponować w skałę czy razi po oczach i przykleić korala bez niej. Sa też tacy co nie przyklejają korali do skały więc koral stoi na podstawce luzem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym powiedział ze wszystko zależy od miejsca w akwarium,jak masz gdzie kłaść to spoko tylko trzeba wziąść pod uwagę że każda skałka nawet najmniejsza to jednak jakiś tam kawałek i jak dla mnie w moim RM lepiej jest kupować luźne szczepki i samemu sobie je doklejać do tej skały która już jest.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Do większego akwarium szczepki wędrują z podstawkami, a do małego odrywam je od podstawek i przyklejam bezpośrednio do LR. Ale tylko dla tego, że jest mało miejsca i podstawka wygląda dość nieestetycznie. Szczególnie jak to jest taka biała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RM, więc miejsca powiedział bym raczej mało, więc szczepki będą wędrować bezpośrednio na skałę.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.