Skocz do zawartości
CNCRob

GHL pompy dozujace plus Profilux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dla posiadaczy. Czy po zakupie pojedynczej pompy dozujacej independent (pracującej samodzielnie z własnym sterownikiem) będę mógł bez problemów dokładać trzy pozostałe pompki i bedą działały bez wprowadzania zmian w sterowniku? Tak abym finalnie uzyskal pelne urzadzenie na 4 pompki. Zaznaczam jeszcze raz, ze chodzi o pompy ze sterowaniem i własnym wyswietlaczem. Drugie pytanie, czy jesli w przyszłości dokupie profiluxa to będzie to mozna połączyć razem?

Pytam dlatego, ze jeden z kolegów podpowiedzial mi, ze taniej mogę kupić urządzenie z jedna pompa i dołożyć trzy oddzielne od chinczykow. Roznica to okolo 800zl w kosztach zakupu wiec mala oszczednosc jest. Kwestia tylko czy sterownik pomp będzie widział każda nowa dokladana.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

sterownik bedzie widział napewno, pytanie tylko czy wytrzyma zasilacz :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w urządzeniach jednokanalowych są montowane mniejsze zasilacze niż w czterokanalowych?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

tego nie wiem trzeba by sprawdzić

było by to logiczne, bo i po co wkładać mocny drogi zasilacz dla jednej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mieszasz chlopakowi :-) a ile pompek na raz pompuje?? :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wręcz nie jest logiczne. Sprzedając urządzenie z wolnymi gniazdami na dokładanie pomp trzeba się liczyć z tym ze prędzej czy pózniej ktoś je dołoży i co wtedy. Bo rozumiem ze samo urządzenie dla jednej czy dla czterech pomp jest identyczne z identycznym sterowaniem a w miejscu trzech pomp ma zaślepki? Chce zrobić dzis przez internet zamówienie a teraz stoję pod znakiem zapytania która wersje kupić. Niestety nigdy tego w ręku nie miałem i muszę polegać na opinii innych.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Co mieszasz chlopakowi :-) a ile pompek na raz pompuje?? :-)

tyle ile zaprogramujesz :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek dzięki za odpowiedzi. Z tego co kiedyś widziałem to czesto sprzedawales sprzęt GHL. Czy miałeś te pompy w dłoni i możesz powiedzieć jakie były różnice? Jedynie zaślepki w miejscach pomp mozliwe do latwego wyjecia i zastapienia pompami czy cos jeszcze? Czy obie pompy widziałeś włączone? Były różnice w oprogramowaniu?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze we wszystkich pompach są identyczne, jako ciekawostka są to zasilacze identyczne z zasilaczami do samego komputera profilux.

Możesz dowolną pompę SA rozbudowywać aż osiągniesz SA 4 a wtedy możesz do pompy SA (czyli tej ze sterowaniem/wyświetlaczem) podłączyć pompę bez sterowanie. Taki zestaw może składać się z maksymalnie 8 pomp (o ile dobrze pamiętam - ja przesiadam się na inne pompy)

Niestety nie ma jednak możliwości połączenia pompy SA z komputerem profilux, zasadniczo nie ma nawet takiej potrzeby bo funkcjonalność jest identyczna. brak jedynie programowania przez interfejs PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Yoka. Po pracy przydziele punkty pomagającym. Tu nie mam tej opcji. Możesz jeszcze powiedzieć z jakiej przyczyny odchodzisz od GHL? Są kiepskie czy jakiś inny powód?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy GHL nie są złe ale mam ich trochę dość. Słaba kalibracja, niezbyt intuicyjne sterowanie i mało dokładne silniki. A przede wszystkim wygląd... masakra a dla mnie wygląd to jeden z ważniejszych elementów:)

Czekam więc na nowe pompy, powinny być pod koniec wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwalisz sie na jakie zmieniasz? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Pompy GHL nie są złe ale mam ich trochę dość. Słaba kalibracja, niezbyt intuicyjne sterowanie i mało dokładne silniki. A przede wszystkim wygląd... masakra a dla mnie wygląd to jeden z ważniejszych elementów:)

Czekam więc na nowe pompy, powinny być pod koniec wakacji.

ojtam ojtam... :)

- skalibrowac mozesz jak tam sobie chcesz :)

- czy sterowanie nie intuicyjne ?? to zalezy od intuicji :))) programowanie doslownie zajmuje pare minut dla wszystkich 4 pomp razem wzietych i kazdej z osobna. jak dla mnie rewelacyjne :)

- a czy sa ladne ? mi sie podobaja, ale nie na tyle zeby stawiac je w pokoju zamiast telewizora :)

ergonomicznie, zajmuja malo miejsca, sa zgodnie z linia profiluxa..

ja je sobie chwale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwalisz sie na jakie zmieniasz? :)

To chyba żadna tajemnica, Vertex Libra w zestawie z Vertex Libra Vessel. Zamówiłem i czekam aż pojawią się w sprzedaży. Jak tylko dostanę je do ręki na 100% dokładnie je opisze:) Myślałem że za takie pompy cena przekroczy 3tyś. a tu szok, niecałe 2tyś.a wersja z silnikami krokowymi nieco ponad 2tyś.

http://player.vimeo.com/video/29330084

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem urządzenie z jednym kanałem ma byc na poniedziałek i dodatkowe pompy od chinczykow. Zobaczymy czy to razem ruszy. Jesli tak to mam oszczędzone około 600zl po odjęciu wszystkich kosztów :)

Edit:

No i lipa, firma GHL ma dwutygodniowy urlop co jest norma w UK wiec musze poczekac 3 tygodnie na realizacje, wszystkie sklepy wyprzedaly zapasy :(

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.