Skocz do zawartości
rosiu84

Wegiel Aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam do was kochani pytanie,gdyz dnia 27/07/12 zakupilem nowy skimmer TMC V400.Na odplywie znajduje sie koncowka z wegla aktywnego..Moje pytanko brzmi kiedy nalezaloby go wyjac z akwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie to wielkie... węgiel po pewnym czasie odda do wody to co absorbował więc lepiej to zrobić stosunkowo wczesnie, np 2mies max jesli było duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest duzo "syfu" w akwa to powinno sie wymieniac co 4 tygodnie, jesli jest stosunkowo czysto to 6-8 tygodni.

Edytowane przez Jackal (wyświetl historię edycji)

5107_5150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 330l,trosze tam tego bylo na skalach (skala zywa ,,Fiji" 45kg odkupiona od akwarysty ktory kasowal akwarium) akwarium dodam ze mam dosc ,swieze i przechodzi proces ,,dojrzewania".

Dziekuje wam bardzo za cenne informacje pozdrawiam serdecznie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wymienił bym bardzo szybko ten skimmer .TMC jest za słaby do tego akwarium w ogóle ta firma to jedna wielka porażka tak jak Boyu . Weź napisz do kogoś niech wystruga Ci jakiegoś DIY lub kup używanego np Delteca na ebay


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wymienił bym bardzo szybko ten skimmer .TMC jest za słaby do tego akwarium w ogóle ta firma to jedna wielka porażka tak jak Boyu . Weź napisz do kogoś niech wystruga Ci jakiegoś DIY lub kup używanego np Delteca na ebay

Popełniłem ten sam błąd kiedyś kupując TMC nano, chyba V200, wieczne problemy że startem. I nie robił dobrej piany tylko wodę wyciągał. Regulacja strasznie czuła, nie do ustawienia. Mam go teraz w szafce ale na co to nie wiem, bo jak będę mial awarie to chyba polece do rybnego po inny zastępczy.

No a teraz Deltec MCE600, super. Startuje od razu, zabezpieczenie przed zalaniem, komora na media.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Myślicie o teorii,że węgiel oddaje tylko pod wysokim ciśnieniem lub przy wysokiej temperaturze ? Zasłyszane od chemika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Węgiel nie jest absorbentem... Węgiel aktywny jest adsorbentem i "działa" dzięki ogromnej powierzchni - 1 gram węgla ma powierzchnię boiska piłkarskiego oraz gigantycznej ilości porów.

Teoretycznie węgiel aktywny może po pewnym czasie zacząć oddawać to co zaadsorbował. W praktyce jednak w akwarium tak się nie dzieje ze względu na bakterie które rozwijają się na jego powierzchni.

Jak go wsadzisz do próżni i odpalisz plazmę np argonową to z powierzchni węgla aktywnego usuniesz wszystko co się zaadsorbowało... Trudniej jest usunąć to co "siedzi" w porach.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.