Skocz do zawartości
axelf

Oświetlenie led do akwarium 160l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie przesiadki z 100L na 160L. Wymiary nowego akwarium to 100x40x40. Zastanawiam się nad zakupem owej świetlówki diodowej http://www.akwarystyczny24.pl/swietlowka-60cm-bialaniebieska-20000-p-3473.html czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tym sprzętem ? Zależy mi na niskim poborze prądu. W mojej dotychczasowej setce mam 120 diod zawartych w 5 modułach, każdy z nich ma 2W i efekt trzeba przyznać jest niezły. Korale rosną akwarium jest dosyć fajnie oświetlone. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie inwestował bym w te świetlówki bo i tak musisz ich kupić trochę,

albo kupiłbym gotową lampę LED, albo poprosił kogoś żeby mi taką zrobił ale taką w przedziale 180-200W :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zrobi w niewiele niźszej cenie od markowej więc warto się zastanowić czy ma to sens.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega nie chce budować/kupować nowej lampy,chce dołożyć do istniejącego świetlówkę led,więc napiszcie coś o świetlówce


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem oświetlenie ledowe 100-200W by dało super efekt lecz niestety to trochę prądu bierze i ciepła też. Przy moim oświetleniu muszę chłodzić wodę gdyż temperatura potrafi dojść do 30 stopni :/ Dlatego tylko diody o małej mocy wchodzą w grę. Chciałbym się po prostu dowiedzieć czy podana przeze mnie świetlówka poradzi się z tym akwarium i czy będzie dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 160l potrzebujesz 80-90w w dobrych ledach i bez żadnych zbędnych kombinacji.

A jaką chcesz odpowiedź odnośnie świetlówki? Ogólnie to wielka lipa i się raczej nie przyjęły. Ale może Tobie się będzie podobać. To kwestia gustu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 160l potrzebujesz 80-90w w dobrych ledach i bez żadnych zbędnych kombinacji.

A jaką chcesz odpowiedź odnośnie świetlówki? Ogólnie to wielka lipa i się raczej nie przyjęły. Ale może Tobie się będzie podobać. To kwestia gustu.

i będziesz mieć niedoświetlone akwa ;) hehehe i nie będzie Ci się zapewne podobać.

Ja dla 140 litrów mam prawie 90W led i doświetlam to 2x36W PowerCompact.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania do Paweł, ja nad 128 litrów mam 90W i dopiero kiedy dodałem 2x24W jestem zadowolony.

Dlatego pisałem wcześniej, że lampa 180-200W była by najlepsza :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam nad takim samym szkłem jak autor 200w ale skręcone na 50% i jest super.

Natomiat moje wnioski są takie źe niepotrzebnie kupuje się lampy z zapasem mocy. To bezsensowna strata kasy. Lepiej juź wyskocxyć na weekend i wydać na dzikie baby ;-)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a nie mozna by bylo zastosowac soczewek o wiekszym kacie i ciut wyzej powiesic nad akwa ?? ja obecnie mam 120w led nad kostka 50x50x50, ale wydaje mi sie ze 60-90w by starczylo w zupelnosci...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.