Skocz do zawartości
czeech

Jaki odpieniacz do 96l ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zanim ktoś stwierdzi, że temat poruszany był juz milion razy niech sam przeczyta wszystkie podobne posty z serii "odpieniacz do 100L" i sam sobe odpowie na pytanie czy faktycznie z tych postów mozna się na coś konkretnego zdecydować.

Jako że nabyłem zbiornik 60x40x40wys. czyli 96l szukam konkretnego odpieniacza do tego zbiornika.

Nie było by problemu gdybym miał sumpa, ale nie mam możlwości technicznych więc problem większy niżby się wydawało.

Reasumując potrzebuję odpieniacza do 96L (zbiornik będzie średno obciążony),CICHY w pracy, najlepiej wewnętrzny gdyż akwa będzie stało w salonie i wolałbym uniknąć wiszącego na ścianie akwarium.

Czy jesteście w stanie polecić konkretny model do 800zł?

Proszę darować sobie porady z cyklu "zrób sumpa" gdyż nie mam na to miejsca, chodzi mi o konkretny odpieniacz.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniek Deltec mce 300 i jestem z niego zadowolony mojej drugiej połówce nie przeszkadza jak chodzi wiec nie jest taki głośny :]


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniek Deltec mce 300 i jestem z niego zadowolony mojej drugiej połówce nie przeszkadza jak chodzi wiec nie jest taki głośny :]

Olek

Dodaj jako znajomego

Wyślij prywatną wiadomość

Grupa: Klubowicz

Postów: 2579

Rejestracja: 04-April 04

Płeć:Nie powiem

Skąd:Lubelskie

Napisano 29 March 2008 - 00:50

Hehe też go miałem i jest to najgorszy odpieniacz z jakim miałem do czynienia. On wogóle nie pieni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pieni normlanie :}


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony bardzo z Declteca MC 500,,,,

Co prawda mam go w 120, ale aż takiej różnicy w litrażu nie ma....


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony bardzo z Declteca MC 500,,,,

Co prawda mam go w 120, ale aż takiej różnicy w litrażu nie ma....

Masz go w zbiorniku czy sumpie? Jeśli w zbiorniku to jaki jest zbiornik wysoki i ile wystaje ponad baniak (jaka też jest odległość od dna do spodu odpeniacza)

Dzięki i pozdro

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi u mnie w panelu - nie mam sumpa.

Zmierzę jak wrócę z pracy to Ci napisze ile wystaje i ile nad dnem wisi.

Zbiornik mam 40 cm wysokości

Pozdro


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK więc tak: od dna akwa około 13 cm

i wystaje nad ( łącznie z kubkiem ) około 17 cm.

Z jedną tylko uwagą: na mam go zamontowanego "na odwrót". Chodzi o to że tą łapkę do łapania za krawędź akwarium mam z lewej strony, a nie tak jak na focie Tutaj z prawej. Co prawda nie mogę znaleźć instrukcji od niego, ale na 99% fotach w necie tak jest.

Pozdro

Edit:

U mnie to wygląda mniej więcej tak:

http://www.ultimatereef.net/forums/showpost.php?p=2282086&postcount=9

Tylko tu jest w sumpie a ja mam w panelu.

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.