Skocz do zawartości
rozwielita

Problem z pompą igiełkową

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pompą igiełkowa Aquamedica.

Pompa straciła moc, praktycznie nie wytwarza drobnych bąbli i zachowuje się jakby miała 200 l zamiast 2500 l przepływu. Czyszczenie nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ona nigdy nie miała 2500l/h przepływu:p. A czyściłeś wlot powietrza do venturi? ale skoro piszesz ze spadł przepływ to przy okazji spadła moc ssąca zwężki:/ i czyszczenie nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nawet odpaliłem ją bez wlotu, ale po prostu ma ewidentie za mały przepływ ledwo miesza wode w wiaderku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz trzpien wirnika, czy sie nei polamal. bo wtedy wirnik traci rotacje i zle miesza


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuż za wirnikiem - w kieruku górnego króćca - jest taka klapka (której łatwo nie widać) a która powinna się lekko "przewracać" z lewej na prawą stronę i z prawej na lewą. Jak się zablokuje, to pompa tarci wydajność. Klapka jest po to, aby skierować we właściwym kierunku wodę w komorze wirnika i ku górze - bo wirniki obracają się raz w lewą, raz w prawą stronę.

Odkręć górny krócieć i śrubokrętem ją rozruszaj, a najlepiej (jeżeli przyczyną zblokowania są złogi wapnia) włóż ją do octu na noc. Potem opłukać i po problemie.

Jak sobie nie poradzisz, to daj znać - prześle Ci fotki. Ale powinieneś.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie wpadłem. Sprawdzę dokładnie czy mam taka klapkę, ale po wczorajszej długiej walce nic ruchomego poza wirnikiem nie znalazłem.. Miałem takie podejrzenia, że problem polega na kręceniu się w złą stronę. Wykryłem jeszcze jednak inny problem. Zacina mi się wirnik na połączeniu z magnesem. Powinien tam być luz, a tymczasem połączenie się zakleszcza. Po rozruszaniu i przesmarowaniu pompa stratuje dobrze niestety za moment wirnik znowu się zacina i kolejny start już zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to pompa AM, to klapka jest. Sprzęgiełko, które sprawia, że igiełki obracają się o blisko cały obrót, nie jest we wszystkich wirnikach. Jutro sprawdzę, czy w mojej pompie wirnik się obraca, ale na 99% nie. Ja stawiam jednak na klapkę. Popatrz i daj znać.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jak pamięć nie myli to klapka jest w pompach aquabee np w deltecu. w AM tego nie widziałem.

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY ma rację. W PH 2500 SL nie ma klapki, przed chwilą sprawdzałem. Jest jednak jakaś pompa AM z klapką bo widziałem gdzieś to rozwiązanie. Podejrzewam, że są to pompy OR dla których ma większe znaczenie w którą stronę startuje wirnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.