Skocz do zawartości
-dominik-

Jaki sprzęt do 70l?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie musisz możesz np dać taki filtr http://nano-reef.pl/...971#entry470971

No to nie mówcie chłopakowi, że do 30 trzeba odpieniek jak kaskada wystarczy, zresztą w 70 też można dać kaskadę tylko tą nowsza z nr 3 i przy spokojnej obsadzie powinno być ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mówcie chłopakowi, że do 30 trzeba odpieniek jak kaskada wystarczy, zresztą w 70 też można dać kaskadę tylko tą nowsza z nr 3 i przy spokojnej obsadzie powinno być ok ;]

Hmmm nie spotkałem sie tutaj z takim akwarium,70L z filtrem kaskadowym normalnie o funkcjonującym systemie,No chyba że ktoś ma xenie i ślimaka.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz propozycję odpieniacza

http://erybka.pl/product-pol-2288-Deltec-MCE-300.html

Więc chyba sprawa rozwiązana bo budżet sporo nad szarpnięty.

i jeszcze jeden http://erybka.pl/product-pol-2899-Resun-SK-300.html ale ten to do kostki 30L

No dokadnie, jeli nie chcesz kupowac odpieniacza dwa-trzy razy, jak wiekszosc z nas niestety zrobila, to kup Deltec. Ja musialem kupic tani odpieniacz od Chinczyka a potem troche lepszy TMC, zeby to zrozumiec, powinienem na starcie kupic Deltec.

Generalnie Reef Tank to nie jest hobby na oszczedzanie. Jesli nie przeznaczasz na to wiekszych kwot miesiecznie (a nie tylko jednorazowo), to lepiej przemyslec sprawe, bo pieniadze pojda w bloto. Jesli juz musi byc akwarium, to zrob inne, nie slonowodne, moze sie okazac, ze bedziesz mial dosc po paru tygodniach/miesiacach i przynajmniej wiele nie stracisz.

Albo zastanow sie nad innym hobby, jest mnostwo fajnych rzeczy, np. elektryczne zdalnie sterowane helikoptery, te profesjonalne, nie zabawki, no ale to kolejna studzienka na pieniadze hehe :) Ale wszystko jest opcjonalne od samego startu.

Edytowane przez schriss (wyświetl historię edycji)

65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za - ;]

No sorry ale czego się spodziewałeś że ktoś cie pochwali za polecanie filtra kaskadowego do 70L akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale czego się spodziewałeś że ktoś cie pochwali za polecanie filtra kaskadowego do 70L akwarium.

Wiele osób na forum używa filtrów kaskadowych (łącznie ze mną) i to w większych zbiornikach niż 70l. Może nie jest to jakieś super rozwiązanie ale co zrobić czasem po prostu tak trzeba i uwierz mi (mowie z własnego doświadczenia) że wcale nie jest tak źle jak by mogło się wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób na forum używa filtrów kaskadowych (łącznie ze mną) i to w większych zbiornikach niż 70l. Może nie jest to jakieś super rozwiązanie ale co zrobić czasem po prostu tak trzeba i uwierz mi (mowie z własnego doświadczenia) że wcale nie jest tak źle jak by mogło się wydawać.

Czyli ze ten Turboflotor 1000 to tak dla ściemy wpisany w opisie sprzętu.Yhy.I potem przy takim sprzęcie pisze ze ci spsy bieleją albo szorstnik choruje i inne cuda dzieją

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze ten Turboflotor 1000 to tak dla ściemy wpisany w opisie sprzętu.Yhy.I potem przy takim sprzęcie pisze ze ci spsy bieleją albo szorstnik choruje i inne cuda dzieją

Jak już tak dokładnie prześwietliłeś mój profil to pewnie też widziałeś tego turboflotora na jakimś zdjęciu wiec rozumiem skąd pytanie. Nie rozumiem też co ma odpieniacz do kaskady?

ps. 1. szorstnikiem się nie przejmuj już jest w porządku

ps. 2. ogranicz złośliwości wszystkim będzie milej czytać twoje posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złośliwy,to tylko prawda trochę boli.Dziwny się off top zrobił.Sorki


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto sprzęt z ceną:

odpieniacz- AM Miniflotor 155zł http://erybka.pl/product-pol-696-Aqua-Medic-Miniflotor.html

napowietrzacz- Resun air 4000 64zł http://erybka.pl/product-pol-2937-Resun-Air-4000.html

cyrkulacja- resun 2000 54,90zł, resun 4000 69,90zł http://erybka.pl/search.php?node=122&counter=1

oświetlenie- 4x24w 450zł przybliżona cena


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/37689-kostka-80-l-z-augustowa/

tutaj masz na szybko znaleziony jeden z tematów założony dla akwarium o podobnym litrażu.

wasilio ma rację lenistwo nic więcej

Chyba sam jesteś LENIWY by pomóc! Przeczytaj sobie to forum całe i pokaż paluszkiem w którym miejscu leży konkretna odpowiedź (w kwestii sprzętu)!!! Bzdura nie ma takiego postu!!! na każdy wskazany przez Ciebie np. odpieniacz znajdę kilka wątków w których użytkownicy zjechali dany sprzęt! Sam pewnie jak zakładałeś pierwsze akwarium kupiłeś sprzęt który albo szybko wymieniłeś, albo jechałeś na nim i udawałeś że jest spoko! Ktoś prosi o pomoc nie po to by kupić sprzęt wyczytany na forum i po krótkim czasie go sprzedać bo się nie nadaje lub nie sprawdza! Do takiego litrażu wcale nie musi Ci podawać obsady bo wiadomo że nie będzie zbyt wielka, bubla nie musisz mu polecać bo sam może sobie w ciemno kupić! Poleć mu coś naprawdę godnego uwagi - dobry sprzęt!

Wypowiem się w wąskim temacie o tym forum (w wąskim nie chodzi o całokształt) jest nieprzydatne dla początkujących w przypadku doboru sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeeech chyba żartujesz ? Kolega dominik chce mieć wszystko wyłożone jak na tacy . Co do obsady to kolega dominik popisał się w poprzednich tematach :wallbash: . Mógł chociaż podać propozycję dot. sprzętu a wtedy skorygowalibyśmy ewentualne błędy . Sam niedawno zaczynałem :) .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam jesteś LENIWY by pomóc! Przeczytaj sobie to forum całe i pokaż paluszkiem w którym miejscu leży konkretna odpowiedź (w kwestii sprzętu)!!! Bzdura nie ma takiego postu!!! na każdy wskazany przez Ciebie np. odpieniacz znajdę kilka wątków w których użytkownicy zjechali dany sprzęt! Sam pewnie jak zakładałeś pierwsze akwarium kupiłeś sprzęt który albo szybko wymieniłeś, albo jechałeś na nim i udawałeś że jest spoko! Ktoś prosi o pomoc nie po to by kupić sprzęt wyczytany na forum i po krótkim czasie go sprzedać bo się nie nadaje lub nie sprawdza! Do takiego litrażu wcale nie musi Ci podawać obsady bo wiadomo że nie będzie zbyt wielka, bubla nie musisz mu polecać bo sam może sobie w ciemno kupić! Poleć mu coś naprawdę godnego uwagi - dobry sprzęt!

Wypowiem się w wąskim temacie o tym forum (w wąskim nie chodzi o całokształt) jest nieprzydatne dla początkujących w przypadku doboru sprzętu!

Chłopaku co ty w ogóle piszesz...Nie jestem leniwy bo ciągu 3 min podesłałem mu posta o podobnym zbiorniku.Oczywiście że nie ma jednego konkretnego posta z odpowiednim odpieniaczem dla 70L,sztuką jest pomyśleć poszukać,poczytać o różnym sprzęcie i nie siedzieć i czekać aż ktos mi napisze co mam kupić...P.S jak to forum ci nie odpowiada to napisz do moda że chcesz skasować konto,podobne forum obok pewnie cię przyjmie. :coffee:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie panel?

Nie mam żadnego morskiego baniaka ale wydaje mi się że w takim 60x24x30 ciężko będzie zrobić panel!!!!!!!!!!!!!!! Doświadczony kolega akwarysta pytający cię o to powinien to wiedzieć!!!!!!!

Drogi kolego (do autora postu) szkło to najmniejszy wydatek więc z góry powiem wprost że ten zbiornik się raczej nie nadaje.

w zależności od odpieniacza myślę ze szerokość panela to minimum 10cm w twoim przypadku zostanie albo 14cm albo 20cm szerokości zbiornika, ZA MAŁO na cokolwiek!

Powiem tak zbiornik zacznij szykować pod lampę, jeśli t5 (chyba najtańszy zakup początkowy) to sprawdź jakiej szerokości są belki - najpopularniejsze do twojego zbiornika 60cm (czyli 24w lampy) przyjmuje się 1watt na 1 litr świetlówek ( nie ma sensu się zagłębiać na początku, ze takie zwierzęta potrzebują więcej a inne mniej)

Możesz się zdecydować na ledy ale mega drogie jeśli chcesz estetyczne ze sklepu (DIY duzo tańsze)

Odpieniacz? (dobrze by było żeby był ale nie musi - zależy czy będą rybki i inne morskie stwory - jeśli będą to potrzebny, jeśli nie będzie rybek to można próbować podmiany wody ale kłopotliwe - do podmian niezbędny RODI) to zależy czy ma wisieć na ścianie akwarium poza akwa czy wewnątrz akwa. Jedno pewne nawet do tych zbliżonych 70l może być taki podany przez producenta do 300l (ale będzie problem z jego wielkością jeśli ma być wewnątrz akwarium). Jak się zdecydujesz jaki ma być zewnętrzny czy wewnętrzny to może ci coś spróbuję podpowiedzieć.

potrzebujesz też filtra RO DI - musisz o nich poczytać bo ja nie jestem w stanie polecić coś konkretnego.

Potrzebne też pompy cyrkulacyjne, ile potrzebnych? przyjmuje się 30-50x pojemność zbiornika np. 30x 70l to 2100 czyli 900 i 1600 koralia wystarczy (ale to też zależy od kształtu zbiornika )

Przydałaby się jakaś filtracja mechaniczna - w takim zbiorniku bez sumpa to moze filtr kaskadowy?

Bedzie tyle to trzeba bedzie się zastanowić nad żywą skałą i piachem.

Nie martw się komentarzami (niektórych "pomocnych" ) doświadczonych akwarystów, po kilka razy wymieniali swój sprzęt bo podejmowali złe decyzje i żal im d... ściska że ktoś mógłby mieć łatwiej i zakupić ten właściwy za pierwszym razem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku co ty w ogóle piszesz...Nie jestem leniwy bo ciągu 3 min podesłałem mu posta o podobnym zbiorniku.Oczywiście że nie ma jednego konkretnego posta z odpowiednim odpieniaczem dla 70L,sztuką jest pomyśleć poszukać,poczytać o różnym sprzęcie i nie siedzieć i czekać aż ktos mi napisze co mam kupić...P.S jak to forum ci nie odpowiada to napisz do moda że chcesz skasować konto,podobne forum obok pewnie cię przyjmie. :coffee:

No właśnie nie ma, dlatego ktoś prosi o pomoc. Uwierz mi że nie można się zdecydować na coś konkretnego czytając to forum jako początkujący. To forum jest po to by sobie pomagać i nie ja pierwszy wyjechałem z leniwcem!!!!!!!! Koniec pisania o bzdurach, czas udzielać odpowiedzi na zadane pytania!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź na pod uwagę, że nawet jeśli teraz zamkniesz się w małej kwocie to później licz się z kosztami zakupu zwierząt. Rybka średnio jakieś 70 zł, koral (nie szczepka) około 100-150 zł. Jeżeli nie chcesz inwestować/nie masz na to środków to nie ma sensu zalać zbiornik by stał później z samą skałą i piachem.

Odpieniacz weź, np. Blau Nano-Skim - tani i od razu z pompką igiełkową: http://erybka.pl/product-pol-697-Blau-Nano-Skim.html - jak nie będziesz trzymać ławicy to da radę :)

Nie zapomnij o obiegu: jak z sumpem to np. NJ1200 http://erybka.pl/product-pol-496-Aquarium-Systems-New-Jet-1200.html

Oczywiście do tego skała około 9-11kg, piasek około 5 kg (IMO nie bierz za drobnego).

Sól - na start IO: http://erybka.pl/product-pol-200-Aquarium-Systems-Instant-Ocean-4kg.html

Nie zapomnij też o starterach bakteryjnych.

Przy wyborze cyrkulacji miej na uwadze gabaryty - by przy małym akwarium większości miejsca Ci nie zajęły. Lepiej patrzyć na rafę niż na sprzęt :)

Osmozę bym wziął na Twoim miejscu. Na start przynajmniej samo RO, DI najwyżej później dokupisz.

Jak już koledzy wspomnieli - do tanich to hobby nie należy. Nie jest też tak, że teraz wydasz kasę i później będzie z górki. Trzeba inwestować cały czas - chociażby we wspomniane wcześniej zwierzaki.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości :)

Aaa i zapomniałem - nie zapomnij o naszym targowisku:

http://nano-reef.pl/forum/45-targowisko/

Na start możesz przecież używkę kupić - zawsze taniej :D

Edytowane przez Mihau (wyświetl historię edycji)

Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego morskiego baniaka ale wydaje mi się że w takim 60x24x30 ciężko będzie zrobić panel!!!!!!!!!!!!!!! Doświadczony kolega akwarysta pytający cię o to powinien to wiedzieć!!!!!!!

Drogi kolego (do autora postu) szkło to najmniejszy wydatek więc z góry powiem wprost że ten zbiornik się raczej nie nadaje.

w zależności od odpieniacza myślę ze szerokość panela to minimum 10cm w twoim przypadku zostanie albo 14cm albo 20cm szerokości zbiornika, ZA MAŁO na cokolwiek!

Powiem tak zbiornik zacznij szykować pod lampę, jeśli t5 (chyba najtańszy zakup początkowy) to sprawdź jakiej szerokości są belki - najpopularniejsze do twojego zbiornika 60cm (czyli 24w lampy) przyjmuje się 1watt na 1 litr świetlówek ( nie ma sensu się zagłębiać na początku, ze takie zwierzęta potrzebują więcej a inne mniej)

Możesz się zdecydować na ledy ale mega drogie jeśli chcesz estetyczne ze sklepu (DIY duzo tańsze)

Odpieniacz? (dobrze by było żeby był ale nie musi - zależy czy będą rybki i inne morskie stwory - jeśli będą to potrzebny, jeśli nie będzie rybek to można próbować podmiany wody ale kłopotliwe - do podmian niezbędny RODI) to zależy czy ma wisieć na ścianie akwarium poza akwa czy wewnątrz akwa. Jedno pewne nawet do tych zbliżonych 70l może być taki podany przez producenta do 300l (ale będzie problem z jego wielkością jeśli ma być wewnątrz akwarium). Jak się zdecydujesz jaki ma być zewnętrzny czy wewnętrzny to może ci coś spróbuję podpowiedzieć.

potrzebujesz też filtra RO DI - musisz o nich poczytać bo ja nie jestem w stanie polecić coś konkretnego.

Potrzebne też pompy cyrkulacyjne, ile potrzebnych? przyjmuje się 30-50x pojemność zbiornika np. 30x 70l to 2100 czyli 900 i 1600 koralia wystarczy (ale to też zależy od kształtu zbiornika )

Przydałaby się jakaś filtracja mechaniczna - w takim zbiorniku bez sumpa to moze filtr kaskadowy?

Bedzie tyle to trzeba bedzie się zastanowić nad żywą skałą i piachem.

Nie martw się komentarzami (niektórych "pomocnych" ) doświadczonych akwarystów, po kilka razy wymieniali swój sprzęt bo podejmowali złe decyzje i żal im d... ściska że ktoś mógłby mieć łatwiej i zakupić ten właściwy za pierwszym razem! :)

Kolego nie masz pojęca co piszesz . Jaki żal dupe ściska ja swoje mam 9 miesięcy i też kilka rzeczy wymieniłem

Akwarum morskiie to są koszta i to wielkie nie ma co ukrywać jak nie masz miesięcznie z 200-300 to nic nie zrobisz .

Wsadzsz xenie bo ci ktoś da i tyle.A gdzie pokarmy testy sól preparaty .Cyjano ci wywal i co 80zł na chemiclen.

Jakaś inna plaga to węgiel ,phosquard inne. A wszystko kosztuje .

A sprzęt kupujesz jedno ,a za miesiąc widzisz , że pompa za słaba ii wymina ,że świetlówki mogły by być inne i wymiana

I co bida nie masz kasy nic ne zrobisz .


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz pojęca co piszesz . Jaki żal dupe ściska ja swoje mam 9 miesięcy i też kilka rzeczy wymieniłem

Akwarum morskiie to są koszta i to wielkie nie ma co ukrywać jak nie masz miesięcznie z 200-300 to nic nie zrobisz .

Wsadzsz xenie bo ci ktoś da i tyle.A gdzie pokarmy testy sól preparaty .Cyjano ci wywal i co 80zł na chemiclen.

Jakaś inna plaga to węgiel ,phosquard inne. A wszystko kosztuje .

A sprzęt kupujesz jedno ,a za miesiąc widzisz , że pompa za słaba ii wymina ,że świetlówki mogły by być inne i wymiana

I co bida nie masz kasy nic ne zrobisz .

Nie mów mi kolego że nie wiem co piszę!!!!!!!!!!!! Ja nie podawałem kosztów zakupu sprzętu tylko starałem się wymienić dla początkującego więcej niż mniej co jest potrzebne!!!! (sam sobie policzy) Chyba Ty nie wiesz co piszesz!!! Masz podane wymiary akwa 60x24x30 i pytasz czy będzie panel??????? Kilka razy wymieniałeś rzeczy bo nikt Ci nie potrafił doradzić, a sam nie byłeś w stanie wybrać odpowiedniego sprzętu!!!! Świetlówki się wypalają i trzeba wymieniać, i jak Ci barwa nie odpowiadała to wypalającą się można zmienić na inną o innej barwie (myślę o "k"). Nie musisz mnie uświadamiać o plagach , testach i preparatach bo posiadam podstawową wiedzę na ten temat ( z całą pewnością nie taką jak Ty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów mi kolego że nie wiem co piszę!!!!!!!!!!!! Ja nie podawałem kosztów zakupu sprzętu tylko starałem się wymienić dla początkującego więcej niż mniej co jest potrzebne!!!! (sam sobie policzy) Chyba Ty nie wiesz co piszesz!!! Masz podane wymiary akwa 60x24x30 i pytasz czy będzie panel??????? Kilka razy wymieniałeś rzeczy bo nikt Ci nie potrafił doradzić, a sam nie byłeś w stanie wybrać odpowiedniego sprzętu!!!! Świetlówki się wypalają i trzeba wymieniać, i jak Ci barwa nie odpowiadała to wypalającą się można zmienić na inną o innej barwie (myślę o "k"). Nie musisz mnie uświadamiać o plagach , testach i preparatach bo posiadam podstawową wiedzę na ten temat ( z całą pewnością nie taką jak Ty)

To któryś temat z rzędu jak nowy chce założyć akwarium .

jak 'pomocni' dośwadczeni akwaryści odradzają żeby nie iść na skróty to zaczyna się wojna ,

że nic nie wiedzą ,że straszą ,że dużo kasy pójdzie . żeby sump postawić że robią z siebie elitę.

A wiedzą dużo i trzeba się sluchać . Popatrz na niektóre zbiorniki ąz dech zapiera.

A nie ma co się oszukiwać że trzeba mieć kasę i to sporą. To nie głupki że Wody z kranu nalejesz trochę je potrzęsie i ogień.


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech moderator to zamknie bo temat nudny i nic z niego już nie wyniknie...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To któryś temat z rzędu jak nowy chce założyć akwarium .

jak 'pomocni' dośwadczeni akwaryści odradzają żeby nie iść na skróty to zaczyna się wojna ,

że nic nie wiedzą ,że straszą ,że dużo kasy pójdzie . żeby sump postawić że robią z siebie elitę.

A wiedzą dużo i trzeba się sluchać . Popatrz na niektóre zbiorniki ąz dech zapiera.

A nie ma co się oszukiwać że trzeba mieć kasę i to sporą. To nie głupki że Wody z kranu nalejesz trochę je potrzęsie i ogień.

I z Tobą kolego się zgadzam ( z Boberkiem zresztą też - jeśli chodzi o koszty )! To nie jest hobby dla skąpych i takich którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na stałe wydatki i inwestycje w hobby (taki kraj!) Za dwie stówy zbiornika nie postawi, ale autor może do tej pory nie zapoznawał się z kosztami sprzętu i myślał że jak ma już trochę tego sprzętu to 200zł wystarczy ( na sprzęt, bez przygot. wody LR, LS i innych ) i co wcale nie znaczy że nie może zainwestować więcej. Ale temat jest jasny "jaki sprzęt"? Doradźmy mu jaki i sam sobie sprawdzi co ile kosztuje i czy może sobie na to pozwolić.

Nad morze czy w góry można dojść pieszo, dojechać rowerem, maluchem albo mercedesem. Podobnie jest z akwa morską - pokarzmy mu jak wystartować maluchem, a z czasem wielu rzeczy się nauczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech moderator to zamknie bo temat nudny i nic z niego już nie wyniknie...

Jasne!!! i za tydzień będzie kolejny podobny temat bo oczywiście na jasno postawione pytanie brak jest odpowiedzi!

Jak wiecie jaki sprzęt to mu doradźcie, konkretne za i przeciw!

Przecież ten temat nie będzie służył tylko jemu!

Kolego Boberek wybacz mi, że tak się z Tobą spieram, ale jak wypaliłeś z pytaniem o panel to mi ręce opadły, a chyba nawet odpadły. I wiesz co? wcale mnie to nie dziwi, właśnie zauważyłem, że masz ReefMaxa!!! All in one!!! :):):) Pewnie jak autor, miałeś mętlik w głowie na początku i nic nie mogłeś wybrać, a teraz fachurę zgrywasz!!! GRATULACJE!!! Niech żyją tacy "fachowcy"!

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne!!! i za tydzień będzie kolejny podobny temat bo oczywiście na jasno postawione pytanie brak jest odpowiedzi!

Jak wiecie jaki sprzęt to mu doradźcie, konkretne za i przeciw!

Przecież ten temat nie będzie służył tylko jemu!

Kolego Boberek wybacz mi, że tak się z Tobą spieram, ale jak wypaliłeś z pytaniem o panel to mi ręce opadły, a chyba nawet odpadły. I wiesz co? wcale mnie to nie dziwi, właśnie zauważyłem, że masz ReefMaxa!!! All in one!!! :):):) Pewnie jak autor, miałeś mętlik w głowie na początku i nic nie mogłeś wybrać, a teraz fachurę zgrywasz!!! GRATULACJE!!! Niech żyją tacy "fachowcy"!

kolego RM jeszcze hula jest w opisie ale mój nowy zbiornik ma 385L sump100L odpieniek DIY,obieg NJ6000 lampa giusemann,więcej ci szczegółów nie muszę zdradzać,a co do panelu to w czym ty widzisz problem???panel można zrobić z boku nie musi być na tylnej szybie.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego RM jeszcze hula jest w opisie ale mój nowy zbiornik ma 385L sump100L odpieniek DIY,obieg NJ6000 lampa giusemann,więcej ci szczegółów nie muszę zdradzać,a co do panelu to w czym ty widzisz problem???panel można zrobić z boku nie musi być na tylnej szybie.

jasne że można na bocznej! na 24ro czy 30to centymetrowej? :) co tam można wcisnąć? chyba że myślałeś o długim na kolejne kilkadziesiąt cm! Taki zbiornik musi robić wrażenie! :) Proszę Cię! palnąłeś i tyle! :0 Co do zbiornika 385 szczerze gratuluję i zazdroszczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.