Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek cos o akwarium. Dziala juz tak od 2 lat, jak narazie wszystko jest ok.

Akwarium – 90x90x90cm-przednia I dwie boczne szyby OPTI WHITE ok.700

SUMP – 150 litrow, ale nigdy go nie odpalilem

Filtr RO –TMC 50 GPD

Filtracja- Live rock ok 80kg.

Oświetlenie - Tropic Marin(TMC) LED CREE XR-E . Tyl 2x AquaBeam 600- Reef Blue, srodek 2x AquaBeam 1000HD Ultra( Reef White), przod- 2x AquaBeam 600 –Marine white. Swiatla te mam od ok. 7 miesiecy i bardzo jestem z nich zadowolony. Wszystkie lampy sa regulowane TMC AquaRay controller.

Pompy cyrkulacyjne – 1xTunze, 4x koralia 3, I jakies 2 male z tylu akwarium.

Odpieniacz – Deltec MCE 600- swietny odpieniacz.

Filtr zewnetrzny- Fluval 405- tylko na polyfiltry I wegiel- wegiel 500g Fluval Lab co 4 tygodnie.

PhosBan Reactor 150- wymiana media co 6 tygodni, Fluval Lab.

Lampa UV- TMC Vecton 600.

Podmiana wody- 25l co sobote, sol Tropic Marin Pro Coral.

Ryby:

Blue Tang

Yellow Tang

Nemo

Picasso Triggerfish

Niger Triggerfish

Foxface

I jeszcze jakies male.

Korale nic wspanialego, ale miewaja sie dobrze.

Komentarze mile widziane.

post-14682-0-69569300-1345049893_thumb.jpg

post-14682-0-04021700-1345049922_thumb.jpg

Edytowane przez lester001uk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za białe światełko,trochę takie gruzowisko ale ma coś w sobie.A te podmiany przy takim litrażu to po co tak często.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za białe światełko,trochę takie gruzowisko ale ma coś w sobie.A te podmiany przy takim litrażu to po co tak często.

Swiatlo tak tylko na zdjeciach wyglada, WhiteBalance chyba zle aparat dobral. Postaram sie zrobic zdjecia wieczorem. Teraz jeszcze kilka zdjec.

post-14682-0-94104400-1345051031_thumb.jpg

post-14682-0-44241900-1345051078_thumb.jpg

Edytowane przez lester001uk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za białe światełko,trochę takie gruzowisko ale ma coś w sobie.A te podmiany przy takim litrażu to po co tak często.

Problem z gruzowiskiem jest taki ze akwarium jest za krotkie na taka ilosc skaly. Zeby mialo z 150cm to pewnie by mozna to bylo ladnie ustawic.

post-14682-0-81474200-1345051299_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie. Tylko SPS-ów i LPS-ów nie widzę :), z nimi i acroporami byłoby cudo!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne i wymagające wymiary akwarium. Z szyb jakiej grubości było klejone?

Na zbliżeniach widać, że miękasy i skała wyglądają bardzo dobrze :thumbup:

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne i wymagające wymiary akwarium. Z szyb jakiej grubości było klejone?

Na zbliżeniach widać, że miękasy i skała wyglądają bardzo dobrze :thumbup:

Klejone z 12mm szkla.Nie jest az tak wymagajace, jedyny problem to ustawienie skaly i czyszczenie szyb szczegolnie na dole. Korale sie dobrze rozrastaja, xenie musze wycinac co kilka tygodni bo przejmuje cale akwarium, ale to dopiero po zmianie swiatel z Metal Halide na LED's.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiornik, do tego ciekawa obsada :unworthy: Odonus niger jak zawsze wyglada oblednie. Twoja "Picasso" ...to Rectangular Triggerfish ;) Prawdziwa Picasso to Rhinecanthus aculeatus. Powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale że MCE600 uciąga 700L to niezły odpieniacz ;) a ja myślałem, że to przy takich litrażach jak mój można stosować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale że MCE600 uciąga 700L to niezły odpieniacz ;)

cut

Jak tam na miekko jest co ma nie uciągać, xenia rośnie - znaczy no3 jest odpowiednia ilość :)


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cut

Jak tam na miekko jest co ma nie uciągać, xenia rośnie - znaczy no3 jest odpowiednia ilość :)

Jeszcze kilka fotek przy innym WB.

post-14682-0-74596000-1345069655_thumb.jpg

post-14682-0-00201700-1345069714_thumb.jpg

post-14682-0-51221600-1345069771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cut

Jak tam na miekko jest co ma nie uciągać, xenia rośnie - znaczy no3 jest odpowiednia ilość :)

post-14682-0-94678300-1345069866_thumb.jpg

post-14682-0-94161200-1345069903_thumb.jpg

post-14682-0-55409300-1345069934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie, obsada narazie ok, nie ma zbyt wielkich walk, parametry wody sa ustabilizowane juz od jakiegos czasu, i jakbym mial wiecej czasu to bym pewnie zainwestowal w jakies ladniejsze lub bardziej wymagajace korale.

post-14682-0-04242100-1345070217_thumb.jpg

post-14682-0-37727600-1345070279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsze? Miękkasy też potrafią być i są ładne. Ja planując założenie zbiornika chciałem mieć tylko lpsy i spsy. Wydawało mi się, że miękkie to jak gupiki w słodkim ;-) ale na szczęście wraz z dojrzewaniem zbiornika zmieniłem zdanie :)

Edit: a co do samego baniaka to Twój wymiar naprawdę nie jest łatwy do jakiejś ciekawej aranżacji. U Ciebie trochę już raczej za późno ale ja wykorzystując te 90 cm wysokości postarał bym się odtworzyć skalną ścianę jak w naturze, a właściwie dwie z takim wąwozem ale pionowym ;-) można by zrobić też z jedną dwie pułki skalne tylko nie za duże by nie zaciemnić niższych partii baniaka.

BTW jak Ty tam ogarniasz to dno? Pachy mokre? :)

Edytowane przez zyyys (wyświetl historię edycji)

90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie dobrze przeciez ten baniak nie ma 90cm chyba ze ja zle widze cos tu chyba kolega namieszal :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie dobrze przeciez ten baniak nie ma 90cm chyba ze ja zle widze cos tu chyba kolega namieszal :unworthy:

baniak ma 90x90x90cm. Tafla wody jest na ok 88cm. wneka w ktorej stoi ma 102cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ma 90x90x90cm. Tafla wody jest na ok 88cm. wneka w ktorej stoi ma 102cm.

Kolego zapraszam na wimbledon, london z metroweczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lester001uk staraj się wszystko od razu przeczytać a nie trzaskasz post pod postem.. :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsze? Miękkasy też potrafią być i są ładne. Ja planując założenie zbiornika chciałem mieć tylko lpsy i spsy. Wydawało mi się, że miękkie to jak gupiki w słodkim ;-) ale na szczęście wraz z dojrzewaniem zbiornika zmieniłem zdanie :)

Edit: a co do samego baniaka to Twój wymiar naprawdę nie jest łatwy do jakiejś ciekawej aranżacji. U Ciebie trochę już raczej za późno ale ja wykorzystując te 90 cm wysokości postarał bym się odtworzyć skalną ścianę jak w naturze, a właściwie dwie z takim wąwozem ale pionowym ;-) można by zrobić też z jedną dwie pułki skalne tylko nie za duże by nie zaciemnić niższych partii baniaka.

BTW jak Ty tam ogarniasz to dno? Pachy mokre? :)

Tak pachy zawsze mokre, baniak i szafka to ponad 180cm, takze drabinka potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze poprostu nie wyglada ale jesli sie myle to sorki wiadomo aparat moze troszke znieksztalcac obraz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zbiorniczek. tylko mało roślinek wszyscy wiemy ze korale sa stosunkowo drogawe. a nie myslales moze zeby sobie skale obsadzic grzybkami. szybko sie rozrastaja i tez fajnie wygladaja. ale karzdy luvbi cos innego.


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zbiorniczek. tylko mało roślinek wszyscy wiemy ze korale sa stosunkowo drogawe. a nie myslales moze zeby sobie skale obsadzic grzybkami. szybko sie rozrastaja i tez fajnie wygladaja. ale karzdy luvbi cos innego.

Tweety ortografia się kłania...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale byka strzelilem, ups. no faktycznie sie klania :)


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zbiorniczek. tylko mało roślinek wszyscy wiemy ze korale sa stosunkowo drogawe. a nie myslales moze zeby sobie skale obsadzic grzybkami. szybko sie rozrastaja i tez fajnie wygladaja. ale karzdy luvbi cos innego.

Tweety w sumi nie chodzi o kase, akwarium jest strasznie slabo ustawne, jak milem zbiornik 150x 40x60 to moglem sobie kombinowac z koralami ale po przeprowadzce do nowego domu najwieksza wneke jaka mialem to 102cm dlatego taki rozmiar akwarium. Musialem gdzies ta skale wepchnac, pozatem troche grzybkow juz mam i zaczely sie fajnie rozrastac przy nowym oswietleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.