Skocz do zawartości
kbos

Panel do kostki Aquaela 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Rozumiem, że moge spotkac się z krytyką i docenię nawet to jak ktos napisze mi od razu że to nie zadziała.

Mam pewien pomysł odnośnie panelu do 30-stki Aquaela, lecz potrzebuję waszej rady.

Chcę dostawić panel o wymiarach 22x30x35cm i w nim zmieścić odpieniacz i filtr kaskadowy FZN-3

w ten sposób:

projektpanelu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pomysł polega na tym, że w kaskadzie zrobił bym otwór lub dwa od spodu by woda z panelu mogła swobodnie wpływać do kaskady a następnie do akwarium.

tylko teraz kilka pytań do was:

1)Czy to wogóle ma prawo dzialać?

2)Czy wysokość nie będzie za niska i woda nie bedzie się przypakiem wylewać?

3)Czy w przypadku braku prądu woda rozłoży się na panel i akwa?

czekam na wasze opinie.

pozdrawiam

Edytowane przez kbos (wyświetl historię edycji)

Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można utopić kaskadę - ja mam chińczyka, fzn nigdy sie nie przyglądałem ale moją kaskadę napewno utopic się nie da.

Kłopot jest taki że z 30 będziesz miał 50 litrów gdzie panel zajmie prawie połowę - straszne marnowanie pojemności.

Nie lepiej sprzedać kaskadę, i zbiornik , kupić akwa 45x35x35 z panelem 10 cm. Akwa to koszt 60 zł , szkło na panel 20 zł , panel skleisz sam, obiegówka 50 -70 zł.

Edytowane przez Przepol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można utopić kaskadę - ja mam chińczyka, fzn nigdy sie nie przyglądałem ale moją kaskadę napewno utopic się nie da.

Kłopot jest taki że z 30 będziesz miał 50 litrów gdzie panel zajmie prawie połowę - straszne marnowanie pojemności.

Nie lepiej sprzedać kaskadę, i zbiornik , kupić akwa 45x35x35 z panelem 10 cm. Akwa to koszt 60 zł , szkło na panel 20 zł , panel skleisz sam, obiegówka 50 -70 zł.

możliwe że i lepiej :p

tylko nie o to mi chodzi. Chodzi o to czy takie rozwiązanie ma prawo w ogole prawidłowo funkcjonować? :p


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prawa działać.

Albo inaczej - będzie działać, ale będzie Ci wodę z akwa pompowało DO panela, a nie Z niego.

Nie wiem czy przyglądałeś się FZNowi, ale on tą rurą zaciąga wodę na pompę, która następnie ją unosi do góry.

Więc jesli wytniesz otwory to pompa zaciągnie, ale nie podniesie.

Innymi słowy z całej kaskady za stówkę zrobisz sobie pompke za kilkadziesiąt złotówek....

Tu masz fotkę jak to działa:

fzn_detail.jpg

pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij pompkę i rurę z kaskady reszta do szafki, panel musi mieć 3 ścianki 40 cm wysokie a jedna 35 cm. wtedy zadziała. oczywiście będziesz miał kłopoty z zaciekaniem wody na styku wyższej ściany "panelu" z niższą akwarium itp.

myślę że tylko skomplikujesz sobie zycie lepiej kup ciut większe akwa wklej szybę na panel wykorzystaj pompke z kaskady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się panele do kostki, stawiaj coś większego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz trzymać w 30L? że taki system chcesz opracować,dla kilku miękkich i LPS no i jakiejś krewetce po co to wszystko?odpieniacz ci tam jest moim zdaniem nie potrzebny i taki filtr kaskadowy spokojnie da rade,a mały panel w 30L sprawi że zmniejszysz jeszcze bardziej do 20L akwa i w tedy to już nawet krewetki nie wsadzisz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Koledzy dobrze radzą :)

Stawianie takich konstrukcji jest troszkę bez sensu.

poza tym, będzie to moim zdaniem wyglądało jak pół smilieA6.gif zza krzaka.

Ja mam FZN 2 i w środku siedzi odpieniacz resun sk300. Tak to wygląda: http://imageshack.us/photo/my-images/99/sprzetw.jpg/

a tu cały mój wątek :) : http://nano-reef.pl/topic/40915-lubelska-kostka/page__p__390573__hl__%2Blubelska+%2Bkostka__fromsearch__1#entry390573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach sensownych i głębokich przemyśleń zdecydowałem się po prostu iść w stronę większego akwa.

W końcu wychodzi na to, że takie kombinowanie na małych litrażach nie ma najmniejszego sensu :/

wszystkim dziękuję za rady i gorąco pozdrawiam szanownych Forumowiczów ^^


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.