Skocz do zawartości
jezior185

Nalot na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zalałem kostkę 30 L i zauważyłem na skale różowy nalot przypominający kisiel.

Czy w akwarium morskim trzeba świecić światło w nocy tą ultrafioletową świetlówką?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fote tego kisielu zobaczymy

I nie świeć żadnym ultrafioletem chyba że w specjalnej lampie przepływowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest właśnie taki że tego nie widać na zdjęciu

Opis jak wyżej ( różowy kisiel ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest właśnie taki że tego nie widać na zdjęciu

Opis jak wyżej ( różowy kisiel ) :)

hmmm w takim razie to będzie... chyba kisiel malinowy? Zgadłem?

Przecież to mogę być co najmniej 10 różnych rzeczy taki jest urok żywej skały że rosną na niej cuda najbardziej nieprzewidywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pasuje ale za to mam małe wężowidła sztuk 5 , SUNDIAL SNAILS 2 sztuki, SPIONID WORMS wiele,

a w moim temacie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Witam

Czy w akwarium morskim trzeba świecić światło w nocy tą ultrafioletową świetlówką?

Pozdrawiam

Wiesz, nie chcę Cię pouczać czy coś takiego, ale z pewnością przyda Ci się przestudiowanie działu dla początkujących, inaczej twoja kosteczka podzieli los wielu podobnych akwariów morskich zakładanych na hura...

Co do tego kisielu to tutaj masz jeden z popularniejszych leksykonów: http://pl.reeflex.net/ bez zdjęcia za wiele się nie zdziała w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia są dwa lub cztery ale mam nadzieję, że z dwóch ostatnich nie skorzystasz:

1 - wstawisz fotkę i forumowicze spróbują się wypowiedzieć co na niej widać,

2 - zaczniesz czytać dział identyfikacja, dla nowicjuszy i przeglądać reeflex'a,

3 - szczoteczka do zębów i polerka na błysk skały, pewnie procedura powtarzana codziennie aż do osiągnięcia stanu obrzydzenia do akwa i przejścia do 4 punktu,

4 - wyrzucisz skałę i skasujesz akwa zapominając o swojej porażce, zamkniesz się w sobie i znajdziesz inne hobby

...a tak zupełnie na serio to jeżeli to jest różowe i takie jak opisałeś to jedyne co mi się nasuwa to, że są to gąbki porastające skałę lub według innych opinii/forumowiczów jest to naturalny nalot w okresie dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Aquel dostaje się dwie żarówki o barwie niebieskiej i białej więc pytałem czy można na noc zostawiać tą niebieską włączoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Aquel dostaje się dwie żarówki o barwie niebieskiej i białej więc pytałem czy można na noc zostawiać tą niebieską włączoną

Jak potrzebujesz nocnego oświetlenia to max 2 niebieskie diody i będzie ok

Ale na początek to musisz baaaardzo dużo poczytać o twoim nowym hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o odpowiedz a nie wywody typu "ja wiem wszystko i jestem cwaniak" jeżeli ktoś nie wie to niech się nie udziela bo to dziecinada, temat został założony w dziale nowicjusze a nie MASTER MARINE 3000 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezior tutaj nikt nie chce zebys sobie poszedl tylko zebys dal sobie pomoc...a pomocne bedzie zdjecie tego co chcesz zidentyfikowac - to jest cel tego tematu.

BTW. kazdy kiedys pisal tutaj swoj pierwszy post i czytal wszystko co sie da az gały z orbit wypadały...na pytanie o światło spokojnie znajdziesz odpowiedź w FAQ i dziale dla nowicjusz :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

W zestawie Aquel dostaje się dwie żarówki o barwie niebieskiej i białej więc pytałem czy można na noc zostawiać tą niebieską włączoną

Ta niebieska to tzw. aktynika. Powinna się zaświecać najpierw, później dopiero ta "biała". Można taki efekt uzyskać stosując zegary sterujące oświetleniem i podpinając do niego obie świetlówki, bo są to zupełnie autonomiczne źródła światła połączone w jedną lampkę...

Nie ma co się obrażać, po prostu tego typu pytania powinny padać przed założeniem akwarium, a nie po. Niewłaściwie utrzymywane akwarium morskie, w przeciwieństwie do słodkowodnego, szybko stanie się bagnem pełnym glonów, syfu i malarii, i własnie chodzi nam o to, żeby tak się nie stało :)

Ale jak masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało, bo lepiej zapytać i wiedzieć niż nie zapytać i likwidować akwa :)

podro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, dzisiaj zmontowałem niebieskie diody do wieczornego podświetlenia, efekt w następnym moim temacie, ciekawych zapraszam :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.