Skocz do zawartości
tsubasa

RM by tsubasa

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie to do żadnego się nie nada no bo przecież jest odławiany z oceanu :) dzięki za rady

a skarby to różnie - część u Oliviera, część w Żyrafie a część od ludzi zagarniam...

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj quadricolor się doigrał i wkręcił się w cyrkulator.. kawałek go rozorało ale chyba się specjalnie nie przejął bo dalej hasa po skałach.. miałem robić podmiankę ale No3 skoczyło z 5 na 10 więc się wstrzymałem do jutra i zobaczę co będzie. Odpieniacz na noc idzie na maxa więc pewnie na jutro powinno być lepiej.. Zmian żadnych nie zauważyłem, wszystkie zwierzaki napompowane jak zwykle.. Za to przy latarce dostrzegłem już z 10 aiptasii i chyba zakupię brzydala by to dziadostwo wytępił.. No chyba że ktoś ma pożyczyć brzydala to chętnie skorzystam ;) u mnie źle mu nie będzie a już na pewno głodować nie będzie...


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przybył mały oddział "wunderwaffe" w postaci dwu krewetek Wurdemanni.. liczę na skuteczną walkę z aiptasią której zrobiło się po prostu już za dużo.. na razie poszły do jaskini się aklimatyzować. przywitały się na dzień dobry z krewetką czyszczącą i siedzą we dwie bujając się rytmicznie ;)

niestety do zdjęcia nie wyszły ale korzystając z okazji ufociłem:

1. Dolabella zakradająca się do małży

2a943a6164d84a1bmed.jpg

2. Duncanopsammia

d16a84e11efe3650med.jpg

3. Quadricolor kaleka ;)

22a6f82a59abcdc8med.jpg

4. Niekwestionowany król akwarium

ae3b95646dab8e5amed.jpg

poza tym chyba od podwyższonego NO3 zjechała mi ostatnia seriatopora.. co dziwne mała szczepka montipory dalej polipuje jak zwykle..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam noworocznie..

W sumie nic ciekawego ;) powoli zbijam NO3, quadricolor znów został zassany w cyrkulator ale na szczęście zostałem zaalarmowany przez żonę, więc od razu wyłączyłem pompkę. jak się wyczołgał z niej na szczęście bez żadnego urazu pompka została przesunięta na drugą stronę szyby, ale chyba nowe prądy w akwarium nie spodobały się euphylii glabrescens i zjechała mi w jedną noc. z ciekawszych tematów to Wurdemanni w sile 2 sztuk powoli kończą eksmitowanie aiptazji (zostało ledwie kilka sztuk ze stadka już kilkunastu). i udało mi się trafić tubkę (niestety telefonem) jak powoli i nieśmiało zaczyna mi się w dzień otwierać

47981237a892c02cmed.jpg

stratę euphylii odbiłem sobie nową caulastreą i gratisowymi miękasami w postaci lobophytona, capnelli, pseudogorgonii i xenii na doczepkę..

pierwszym koralem w nowym roku na pewno będzie żółta fungia

koralowych spełnień marzeń na nowy rok ;)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, musisz obrać jakąś drogę. Masz już wszystko, bezkręgi, LPS, SPS, NPS, miękkie, będzie ciężko. Byłoby ciężko w jakimkolwiek baniaku, a już szczególnie w litrażu <100L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS już nie mam.. quadricolor załatwił.. główny problem to brak miejsca nad którym aktualnie gorąco pracuję.. wiesz pewnie jak to było.. na początku chce się mieć wszystko - potem to wszystko się ze sobą gryzie.. generalnie bardzo podobają mi się akwaria SPSowe (np u Akvariusa) ale to jeszcze nie ta liga ze mną..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę walić takiej kasy jak ty to robisz w reefmaxa. wg mnie to nie ma sensu, teraz żałuję że nie posłuchałem Oliviera i nie zrobiłem większego no i niestety z mojej winy zwierzaki będą miały dodatkowy stres przy przeprowadzce.. przedwczoraj widziałem akwarium które ma 240l i przez 2 lata kręci się tylko i wyłącznie na zewnętrznym odpieniaczu Deltec, jest tam tez wszystko jak i u mnie i wszystko się pięknie buja.. także wszystko można ogarnąć tylko jednak trochę większym rozmiarem..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety póki co nie mam możliwości postawić większego. Pracuje, studiuje, wyjeżdżam, jak się ustatkuję i będę na swoim to jasne, wtedy już tylko będę się zastanawiał czy aby na pewno strop wytrzyma :) Póki co męczę RM choć wiem, ze za kasę którą już wydałem mógłbym mieć spokojnie ~300L, pocieszam się, że niektóry sprzęt będę mógł wykorzystać w przyszłości ;) A wiem też dobrze jak inni patrzą na posiadaczy RM, więc chcę pokazać, że się da i my reefMAXiarze się nie damy! :)

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie sztuką jest wywalić 500litrów i zapełnić go najtańszymi miękasami ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ostatnio kupować Reefmax'a - tak, aby spróbować z morszczyzną. Oglądałąm nawet u Oliwiera. Potem stwierdziłam, że to trochę bez sensu, bo kilka miesięcy i będzie ciasno. W lutym (mam nadzieję) wystartować w 240l - szafki już nie będę wymieniała, oświetlenie też mi po słodkim zostanie. Myślę nad kaskadą - będzie fajne miejsce na węgiel. Do tego wewnętrznie tunze 9004 - myślę, że przy tej obsadzie, co planuje będzie ok. Bez sumpa itp.

W RM można stworzyć piękną kompozycję, ale niestety miejsce jest bardzo ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej poczytaj o tej kaskadzie bo to chyba słaby pomysł, oświetlenie ze słodkiego też trochę nie bardzo (za słabe, choć na początek starczy), co do sumpa to też jeszcze się zastanów bo jest dużo lepiej i wygodniej jednak z sumpem i tak na koniec odpieniacz przy obsadzie którą planujesz pewnie będzie OK, tylko później pomyślisz, że jeszcze coś by się przydało, potem jeszcze coś i może być problem

co do wątku to miałem reef-max i jak teraz patrzę to aż się dziwie jakie ładne baniaki ludzie z niego robią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłam - oświetlenie a raczej lampy, bo żarówki będą nowe, pod morskie ;) Kaskadę widziałam w wielu akwariach, i myślę, że jest dobrym rozwiązaniem przy braku sumpa. Ten sposób jest dla mnie myślę najlepszym rozwiązaniem, chociaż czas pokaże ;)

Tsubasa sorry offtop'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób jest dla mnie myślę najlepszym rozwiązaniem, chociaż czas pokaże ;)

Czas pokaże, że trzeba było robić sump.

Ja też przepraszam za offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym przefiltrujesz syf latający po zbiorniku? jakbym miał robić 240 bez sumpa to jednak chyba wolałbym zacząć od reefmaxa.. Agnieszka idź pogadaj z Olivierem to ci powie co myśli o akwarium bez sumpa.. ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

296ae598d97ec678med.jpg

lewy dolny róg: darmowy lobophyton (zwróćcie uwagę na quadricolora - zadziwia mnie tempo w jakim mu tipy odrastają po pocięciu przez cyrkularke)

centralnie: nowa caulastrea (bez mała z 15 główek - potwór)

zagadka: gdzie się schował hepatus?

jak ktoś ślepy to alternatywna miniaturka ;)

296ae598d97ec678m.jpg

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniesz tym maleństwem tak dużego akwarium.. jak już się tak upierasz przy tym rozwiązaniu to popatrz na Deltec MCE600

i potem się jeszcze 10x zastanów bo przekombinujesz jak ja :)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystcy proponują deltec - a ja taką przekorną jestem kobietą, i lubię tak pod prąd :D Czasem zdarza mi się sparzyć, ale czymże było by hobby, gdybyśmy wszyscy szli utartą ścieżką ;) Tunze powinien być dużo cichszy, a to też do mnie przemawia. Mam swój pomysł na akwarium, i zobaczę co z tego wyjdzie, Odpukać mam dobrą rękę, nie wiem tylko czy do morszczyzny również. Oby :D

No dobra. Wróćmy do tematu - gdzie ten Hepatus, bo ja faktycznie ślepa jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie szkoda ci wtopić paru tysięcy z powodu swojej przekorności to wolna droga - pamiętaj tylko że to co tam trzymasz to żyje i nie chciało zostać odłowione z oceanu..

Lizard - następnym razem lepiej go schowam ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowce rozsmakowały się w solowcu.. przy karmieniu ryb każdy próbuje złapać coś dla siebie :)

dab972778b34dddfmed.jpg


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.