Skocz do zawartości
AquaManiac

Zanim umieścisz ogłoszenie przeczytaj uważnie!

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem dzisiejszym tj. 15 grudnia Roku Panskiego 2005 w kazdym ogloszeniu nalezy podawac przynajmniej w miare orientacyjna cene. W przeciwnym razie ogloszenie moze zostac skasowane ew. admin/redaktor moze zwrocic sprzedajacemu uwage.

Milego handlowania zyczy ekipa nano-reef.pl


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się więc, że w przypadku "kupię" lub "zamienię" też. Np. "Kupię odpieniacz do akwa 200 litrów" będzie kasowane? Gratuluję pomysłu. To oczywiście przesadzony przykład ale bez większgo trudu można wymyślić lepszy. Może we wtorki będziemy handlować tylko zielonymi zwierzętami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to szukanie dzióry w całym. Uważam że podawanie ceny to dobry zwyczaj. Skoro chcesz coś sprzedać to należy podać cene. (patrz. allegro, eBuy, ogłoszenia w gazetach)

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawial Macierewicz "Ja jestem w tej sprawie wykonawca woli wiekszosci" ;) ale chodzi generalnie o to zeby uniknac postow typu: "Sprzedam odpieniacz wiadomosc na gg"

bo to strata czasu zarowno dla sprzedajacego jak i ewentualnych kupujacych. Zgodzicie sie chyba ze lepiej byloby np: "Sprzedam Miniflotora uzywany pol roku cena wywolawcza ok.90PLN"??? Nie chodzi o cenzure ani o dzialanie przeciw Wam ale wrecz przeciwnie, IMO to byloby w Naszym wspolnym interesie. OK ze swojej strony nie bede kasowal zadnych postow dopoki sie jakos nie dogadamy ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to już wałkowaliśmy, nie tylko cena (wyjściowa/orientacyjna) powinna być widoczna, ale także zdjęcia ukazujące stan techniczny. I nie chodzi o rzucanie kamieni pod nogi, ale o oszczędność czasu dla kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy z z ksiezyca spadliscie?? Na wszystkich dobrych forach oferty bez ceny sa natychmiast usowane. Nie wiem po co ta zbedna dyskusja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Panowie co wy z z ksiezyca spadliscie?? Na wszystkich dobrych forach oferty bez ceny sa natychmiast usowane. Nie wiem po co ta zbedna dyskusja.

Czyli gdzie? Nie znam tych "dobrych", a chętnie poznam ;)

Co do tego pomysłu, to nie bardzo rozumiem celu. Jak chcę coś sprzedać to nie podaję ceny. Najczęściej są to rzeczy używane lub zwierzęta wiec w jednym i drugim przypadku cena jest "dogadywana". Zwierząt dodatkowo nie sprzedam byle komu. Na naszym forum jest masa ludzi niepoważnych od których dostaję pełno ofert z tekstem - "zaplace Ci połowę, a druga w marcu" albo "sprzedasz na raty?" albo "potrzymasz pół roku - wtedy bym kupił". Ograniczając oferty do proponowanych na PW po pierwsze zmiejszam ilość ludzi niepoważnych którzy składaja swoje niepoważne oferty, po drugie mam w prywatnej korespondencji czas sprawdzić czy wysłanie zwierzaka nie jest równoznaczne z jego zamordowaniem. Podporzątkuje sie opinii ogółu ale dla mnie ten pomysł jest poroniony, może zaczniemy wystawiać koncesje?

Ktoś napisał, że ułatwi to życie kupującym - przecież nikt nie zmusza do kupowania a osobie której nie chce się podjać takiego "trudu" i tak bym nic nie sprzedał.

Taka jest moja opinia.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to kiepski pomysł, o ile w temacie "sprzedam" powinno się podawać cenę, to jak ktoś chce coś kupić chyba nie musi podawać ceny, wystarczy dodać czy sprzęt ma być używany czy nie, i ew. do ok. ilu zł ma kosztować. na razie było dobrze więc tego nie zmieniajmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha! I jeszcze jedna sugestia - jeśli ten post miał być swego rodzaju przyklejonym "rozporządzeniem" to należało zablokować wątek abyśmy się tu nie wpisywali bo jak każdy chcący dać ogloszenie będzie musiał się przebijać przez ta dyskusję..... ;)

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ja nie bardzo rozumiem. Przeciez jesli podajesz cene na forum to automatycznie odpadaja osoby jak to nazwales "niepowazne" czyli takie ktore by chcialy np. kupic za 1/3 wartosci. To raz a dwa przeciez kazdy i tak prowadzi handel na priv i tu sie nic nie zmieni


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dobre rozwiązanie !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam racja ale zapomnialem zablokowac i zdazyla sie wywiazac dyskusja wiec nie chce kasowac czy blokowac tego watku, jak sie sprawa wyjasni to sie posprzata ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Adam ja nie bardzo rozumiem. Przeciez jesli podajesz cene na forum to automatycznie odpadaja osoby jak to nazwales "niepowazne" czyli takie ktore by chcialy np. kupic za 1/3 wartosci. To raz a dwa przeciez kazdy i tak prowadzi handel na priv i tu sie nic nie zmieni

Normalnie przyznałbym Ci racje w 100%, ale o dziwo to nie dotyczy naszego forum ;)

Jak podawałem cenę to miałem właśnie dziesiątki PW z tekstami jakie cytowałem powyżej. Jak nie podaję (bodajże drugi raz tak robię) to mam trzy wiadomosci z tego jedna osoba kupuje dana rzecz ;)

Tak jak pisałem - podporządkuje sie zarządzeniu, ale czy ono ma sens - nie wiem ;)

Ktoś powolywał się na allegro, ale tam są tysiace ogloszeń dziennie a nie dwa, trzy i wtedy faktycznie podanie ceny ułatwia życie kupujacym, choć tam przeciez też nie wszystkie aukcje sa z opcją "kup teraz".

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale przecież ułatwi to życie wszystkim ,bo chyba lepiej dla kazdego z nas dowiedzieć się ile trzeba zapłacić niz pisać wiadomości prywatne i niejednokrotnie czekać pare dni na odpowiedz ,aby w końcu dowiedzieć sie ,że nie stac mnie na zakup lub cena jest wygórowana.Tak przynajmniej przeczytam ogłoszenie i odrazu jestem w stanie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.Co do sprzedających czemu wam to przeszkadza nie wiem czyżby jeden z drugim coś chciał ukryć niepodajac ceny ??? Wybaczcie ale tego nie rozumię.


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również nie rozumiem dziwacznych argumentów stojących w opozycji do tego "rozporządzenia". Tranasakcja sprzedam-kupię składa się równiez z podania ceny, a nie tylko przedstawienia tematu negocjacji. Przecież to nie sklep i nikt tutaj nie spodziewa sie szczegółowej kalkulacji/wyceny sprzedawanego produktu czy zwierzaka. Wiadomo, ze można się dogadać, tak czy siak odsyłając się nawzajem na priva kończy się to wszystko poznaniem ceny. Irytuje mnie robienie z tego tajemnicy!

Powiedzmy że chce sprzedać jakiegoś korala i piszę na grupę "sprzedam sinularię" i nic o kodycji zwierzaka, gabarytach, środowisku w jakim żył, ceny, czy pozostałych warunków transakcji, że nie wspomnę o takim rarytasie jak fotce w/w.

To mi pachnie cwaniactwem.

Według mnie jeżeli chce się zrobić choć mały inetes, to TRZEBA SIĘ TROCHĘ PRZYŁOŻYĆ i tyle, a nie tylko wyciągać łapę po kasę.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę że nie podawanie ceny bierze się z pomysłów "jak się odezwie ten to mu powiem tyle a jak nie to pchnę taniej" może jestem przeczulony ale tak mi to wygląda zazwyczaj. co do argumentu że nie każdemu się sprzeda zwierzaka - prawda i nie widzę w tym nic złego jak by mnie ktoś napisął nie nie sprzedam ci bo twoje akwa nie jest dla niego odpowiednie to bym się nie obraził - ostatnio kiedy dostałem korala to juz w momencie wybierania mówiłem że musi być wybrany taki który u mnie w baniaku bedzie miał dobrze. Ludzie nie róbcie z siebie nawzajem potwrów. Poprostu grajmy w otwarte karty - ten dział nie słuzy zarabianiu tylko wymianie i "zbywaniu" nadwyżek jak ktoś to już napisał. Jak ktoś chce zarabiać to ma allegro albo co tam wybierze - to jest forum Przemka i to że możemy się tu otwarcie wymieniać, sprzedawać i kupować to jego dobra wola. trzeba to docenić.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum ktore ma zerejestrowanych ponad 140 000 uzytkownikow. Reguly proste i jasne i nikt nie dyskutuje tylko kazdy sie podporzadkowuje.

1. Zakaz sprzedaży, kupna, zamiany kart platform cyfrowych. Za złamanie tego punktu automatycznie ostrzeżenie.

2. Obowiązuje zakaz podawania linków do sklepów internetowych i aukcji.

3. Ogłoszenia nie zawierające ceny będą natychmiast kasowane.

4. Ogłoszenie jest kasowane po 30 dniach od umieszczenia.

5. Zabrania się kategorycznie sprzedaży na forum poza działem ogłoszeń.

6. Gdy ogłoszenie staje sie nieaktualne, przedmiot został sprzedany, zrezygnowano etc. PROSIMY o tym poinformować w swoim ogłoszeniu bądź zgłosić to MODERATOROWI działu.

7. Przed wysunięciem jakichkolwiek oskarżeń co do nierzetelności sprzedającego lub kupującego, PROSIMY o kontakt z MODERATOREM działu.

8. W przypadku stwierdzenia oszustwa, użytkownik zostaje natychmiast usunięty z forum.

9. W przypadku naruszenia powyższych zasad, mamy prawo do ostrzeżenia bądź usunięcia użytkownika z forum. Informujemy także że nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za umieszczane tutaj ogłoszenia, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie formalizmu to macie.

W dziale targowisko na forum nano-reef.pl (zwanym dalej "forum") określa się następujące zasady dotyczące wszelkiego rodzaju handlu i wymiany żywych zwierząt, stałych elementów biotopu morskiego, oraz osprzętu i akcesoriów do akwarium, z samymi zbiornikami włącznie. RZETELNOŚĆ I POSZANOWANIE PRAW OGÓŁU POWINNO STAĆ U PODSTAW ROZWOJU KAŻDEGO ZDROWEGO SOCJALISTYCZNEGO FORUM

1.Na forum obowiązują zasady dobrego wychowania i na wszelkie przejawy jego braku, administratorzy będą natychmiast reagować.BEKANIE, PUSZCZANIE BĄKÓW CZY INNEGO RODZAJU SZPANOWANIE UMIEJĘTNYM KONTROLOWANIEM MIĘŚNI GŁADKICH BĘDZIE PLEWIONE W ZARODKU

2.Forum jest podzielone na działy po to by umieszczać w nich posty STRYKTE:) związane z formą tematyczną.Te, które nie dotyczą elementów zawartych w nocie wstępnej regulaminu, będą przenoszone do odpowiednich działów.a FORUMOWICZOWI, KTÓRY POPEŁNI BŁĄD, SPUSZCZANY BĘDZIE W.....OL

3.Użytkownic forum proszeni są o nieumieszczanie linków do sklepów internetowych z wyłaczeniem JEDYNYCH SŁUSZNYCH SKLEPÓW reefshop.pl i um-um.pl.

4.Warunkiem umieszczenia ogłoszenia jest podanie ceny produktu, stworzenia, które mamy zamiar sprzedać.O RZETELNOŚĆ I POSZANOWANIE PRAW OGÓŁU POWINNO OPIERAĆ SIĘ KAŻDE ZDROWE SOCJALISTYCZNE FORUM

5.Ogłoszenia bez nieuzasadnionego niepodania ceny będą kasowane w przeciągu 720 MINUT od ich umieszczenia

6.Ogłoszenia dotyczące tylko wymiany zwierząt lub akcesoriów, nie muszą zawierać ceny, ALE MUSZĄ ZAWIERAĆ:

*OPIS (IMIĘ, ROZMIAR, WAGA, WIEK, PREFERENCJE SEKSUALNE DANEGO ZWIERZĘCIA(nie dotyczy osprzętu), JEGO ULUBIONY KOLOR, I TUYTUŁ DOBRANOCKI, KTÓRĄ NAJBARDZIEJ LUBI OGLĄDAĆ

*ZDJĘCIE

*NAZWĘ ZWIERZĘCIA, NA KTÓRE CHCEMY JE WYMIENIĆ

7.W przypadku zdezaktualizowania się ogłoszenia, umieszczający proszony jest o jego usunięcie lub ewentualnie powiadomienie o tym administratora,W PRZECIWNYM RAZIE BĘDZIE TAK JAK JEST.

8.Niepoparte DOWODAMI* oskarżenia wysuwane pod adresem innych forumowiczów, będą kasowane I ZARÓWNO zamieszaczjący je,JAK I WSZYSCY FORUMOWICZE Z JEGO MIASTA zostaną usunięci z forum.

*HIERARCHIA DOWODÓW:

-"VOX PRZEMKA CYBULSKIEGO EST REGINA PROBATIONEM"

-DŁUGO DŁUGO NIC

-CAŁA RESZTA

9.W przypadku stwierdzenia oszustwa, forumowicz, któremu zostanie ono udowodnione zostanie usunięty z forum JAKO WRÓG SYSTEMU DOBRA OGÓŁU.

10.Administratorzy strony nie ponoszą odpowiedzialności za treść zamieszczonych ogłoszeń oraz za SWOJE WŁASNE WYGŁUPY I PRZEJAWY BRAKU TOLERANCJI DLA WSZELKIEJ MAŚCI DEWIANTÓW, ZBOCZEŃCÓW I WROGÓW LUDU.

11.W przypadku rażącego lub nagminnego naruszania zasad zwartych w punktach 1-10, administratorzy W SWOIM SUMIENIU ROZWAŻĄ,CZY JEST SZANSA RESOCJALIZACJI UŻYTKOWNIKA, KTÓRY NARUSZA REGULAMIN FORUM, CZY NALEŻY GO WYWALIĆ NA ZBITY PYSK.

12.NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ STRAJKÓW, PIKIET, WIECÓW RÓWNOŚCI I PARAD GEJÓW I LESBIJEK

13.WIELKIE JOŁ OD APARATU KIEROWNICZEGO

Regulamin wchodzi w życie z dniem WYMYŚLENIA


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_jaw :

Jak chcecie formalizmu to macie.

.....

...

...tak bym to ujął:;) "to żeś pokozoł" ewentualnie "to żeś powiedzioł"

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo brakuje mi inteligencji by zrozumieć Twoją błyskotliwą docinkę, albo Tobie brakuje poczucia humoru.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;), topic jest/był ok i miał na celu małe uściślenie zasad na dziale targowisko. Wskazywał na to że automatyczne podawanie ceny jest mile widziane przez większość forumowiczów i pewnie z czasem stało by się to normą . A Ty „żeś” od razu grubej rury regulaminem i sankcjami począwszy od usuwania z forum i na ni skończywszy patrz P.11.[OT] moje zdanie. co do humoru - fakt text tygodnia to nie jest , nawet dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bylem przeciw ale wasze argumenty mnie przekonaly. Faktycznie dobrze jak jest orjentacyjna cena.

zdjecie tez by sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzuce swoje 3 grosze.

Nie jestem w stanie zrozumiec argumentow przeciwnikow podawania ceny w ofercie sprzedazy.

Czuc w tym smrodek przedwojennego zydostwa (z calym szacunkiem dla tej nacji, mam na mysli wylacznie sposob handlowania) ze cene sie podawalo w zaleznosci od "jakosci klienta" wchodzacego do sklepu.

Ze co? Jak sie trafi klient napalony na ten towar to krzykne cene wyzsza i nie spuszcze, a jak ktos inny to nizsza??? O to chodzi?

Ze jak mam zwierzaka ledwo zywego, i trafi sie poczatkujacy to opchne i obarcze kupujacego za smierc zwierzaka i zla aklimatyzacje, a jak ktos doswiadczony to od razu powiem ze towar kiepski i dlatego cena taka "promocyjna"?

O to chodzi?

Szanowni Panstwo, to jest Targowisko a nie sklep do ktorego przychodzimy z paragonem zakupu i oddajemy towar w ciagu 5 dni bez podania przyczyny. Tu jak kupimy to najczesciej juz nie ma odwrotu - bez wzgledu co przyjdzie w paczce.

Nie chronmy az tak Sprzedajacych. Jak ktos chce pieniadze, to niech sie troche wysili.

Argument, ze zwierzak moglby trafic w nieodpowiednie rece tez nie jest trafiony - tu nie Allegro, nie ma OBOWIAZKU sprzedazy dla zwyciezcy aukcji.

To sprzedajacy jest wlascicielem towaru, i od niego zalezy komu sprzeda. I nie jest to w sprzecznosci z powyzszym, bo zarowno jedna jak i druga moga od tranzakcji odstapic PRZED wplaceniem pieniedzy/wyslaniem towaru. Sam bym wolal sprzedac cos nawet taniej, jezeli kupujacy by do mnie przyjechal, niz pakowac towar, jechac na Poczte, stac w kolejce, wypisywac druczki itp. Czas, wysilek, a paliwo do samochodu tez kosztuje.

Nie mowiac juz o zywym towarze.

- To sprzedajacy okresla cene i warunki na jakich sprzedaje - ale do diabla, NIECH TO ROBI W SPOSOB JAWNY I JEDNAKOWY DLA WSZYSTKICH.

Cena towaru to tylko informacja (najczesciej wstepna, bo zawsze mozna sie potargowac o pare % wartosci). Ale jak juz cena poczatkowa towaru uzywanego jest bliska cenie sklepowej - szkoda klawiatury /pieniedzy na telefon z pytaniem czy sprzedajacy opusci 50% ceny - wiadomo ze nie.

pawel_jaw :

3.Użytkownic forum proszeni są o nieumieszczanie linków do sklepów internetowych z wyłaczeniem reefshop.pl i um-um.pl.

Zaraz, zaraz Pawel, to bylo na powaznie, czy to tak "z rozpedu"?

... nigdy nigdzie na calym forum zadnego innego e-sklepu, czy w dziale Targowisko?

A co to? Robimy prywatny folwark?

Co bedzie nastepne?

Zakaz umieszczania na forum krytycznych uwag pod adresem sklepow reefshop.pl i um-um.pl. ???

A nastepny?

/posty bez autorskiego hymnu pochwalnego pod adresem w/w skepow, beda kasowane./

Tak?

Po to jest forum, zeby dyskutowac, kto co gdzie i za ile sprzedaje, kto ma super promocje, a kto chce z nasz zedrzec ostatnie gacie.

Bo jezeli ten zakaz ma dotyczyc TYLKO I WYLACZNIE dzialu Targowisko, to sie zgodze - bo za chwile pojawia sie tu "przedsiebiorczy" wlasciciele sklepow reklamujacy swoja oferte, z informacja /cala aktualna oferta dostepna jest pod adresem www.moj.fajny.sklep.com.pl /

Fakt, takich cwaniaczkow nam nie trzeba.

P.S. mam nadzieje ze nie istenieje cos takiego jak "moj.fajny.sklep" i nie zrobilem nikomu reklamy ;) bo to mialbyc tylko przyklad ;)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też proponuję nie wycinac postów z linkami sklepów kiedy np. uzyto go do pokazania wygladu zwierzaka albo sprzetu. (czesto się to zdarza na naszym forum w odniesieniu do sklepów z USA) co do działu targowisko to oczywiście nie potzrebujemy ofert sklepów i takie powinny byc kasowane.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.