Skocz do zawartości
camell76

Mój ReefMax - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że po kilku przygodach mogę już pokazać mój zbiorniczek :) Chociaż glony wciąż nie dają za wygraną :wallbash:

post-14512-0-77650100-1345979956_thumb.jpg

post-14512-0-66593000-1345979968_thumb.jpg

post-14512-0-58717900-1345979981_thumb.jpg

post-14512-0-31350000-1345979993_thumb.jpg

post-14512-0-94202700-1345979998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo aiptazji

warto je wydłubywac na zewnatrz baniaka jesli jest taka mozliwosc by nie zdominowaly baniaka

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptazje dostałem jako "gratis" do skałek porośniętych zoa. Nie bardzo widzę możliwość wydłubywania ich spomiędzy zoasków :/ Mam jedną Wurdemanni - więc chyba dokupie jeszcze kilka (dwie?) - pomoże?

Parametry:

NO3 -> 25 (usiłuję jakoś zbić - makroglony, odpieniacz 'na mokro', Seachem Matrix)

pH -> 8

KH -> 7

NH3 -> 0

NO2 -> 0

PO4 -> 0

Ca -> 500

Mg -> 1320

Wszystkie testy Salifert (oprócz PO4 - Seachem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej cierpia zoa

da sie nozykiem wydlubywac i pozniej przelac solanka z baniaka ta skalke

i powtarzac ta czynnosc bo za jednym razem tego nie usuniesz

no3 pod to co masz w baniaku nie jest tragiczne

matrix to zloże bateryjne a nie pochlaniacz no3

wundermani pomoze lub nie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie nozykiem wydlubywac i pozniej przelac solanka z baniaka ta skalke

Dzięki, w takim razie spróbuję. Rozumiem że solanka po przelaniu nadaje się tylko do kanalizacji?

matrix to zloże bateryjne a nie pochlaniacz no3

na te bakterie (denitryfikacyjne) właśnie liczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nad zlewem przeplukasz skalke po usuwaniu zoa

matrix ok, ale baniaka nie zbawi

w morskim to siporax jest popularny ze wzgledu na wieksza powierzchnie siedliska bakteryjnego

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nad zlewem przeplukasz skalke po usuwaniu zoa

matrix ok, ale baniaka nie zbawi

w morskim to siporax jest popularny ze wzgledu na wieksza powierzchnie siedliska bakteryjnego

pozdro

Czy aby na pewno ? pytam, bo jestem żywotnie zainteresowany, będę w ciągu tygodnia - dwu wkładał do sumpa jeden, albo drugi. tyle że w opisach napisane jest:

1 litr sera siporax zapewnia ponad 200 litrów biologicznie czystej wody w akwarium.

Oraz:

500ml produktu na każde 200 litrów wody w akwarium

Obecnie mam zwykłą ceramikę w filtrze kubełkowym, ale spotkałem się z opiniami że może oddawać niekorzystne mikroelementy pogarszające jakośc wody (okrzemki).

Skłaniałem się ku produktowi sery, ale skoro matrix jest bardziej porowaty, może warto jego zastować ?

Jak myślicie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuj, wyrób swoją opinie. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mi pomógł :) Żebym prawidłowo przetestować, musiał bym miec dwa jednakowe akwaria i doświadczenie, którego mi brakuje. Dlatego pytałem bardziej doświadczonych :). Przy okazji, czy przedawkowanie jest niebezpieczne dla akwarium ? Wydaje mi sie że nie powinno być, ale wolę to potwierdzić.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle bardziej doświadczeni mieli rację ;) NO3 bez zmian, chociaż ceramiki całkiem sporo w skarpecie... Ale glony jakby zaczęły ustępować. Może dzięki temu, że powoli zwiększam zasolenie? :) Natomiast aiptasia to już historia - Wurdemanni dały radę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.